Najava

Skupi
Još nema oglasa.

Vlasi kroz istoriju!!!

Skupi
X
 
  • Filter
  • Vreme
  • Prikaži
Očistiti sve
Nove poruke

  • Odg: Vlasi kroz istoriju!!!

    Orginalno postavljeno od Dusan silni Pogledati poruku
    Dobro sad , napisao sam to kao opste prihvacen termin za dekstrukciju ....sad opet rimljani su uopste sve koji ih malo razbucaju zvali raznim imenima ...
    Bili to Varvari ili ko vec , nebih sad da se upustam u dalju raspravu o tome...
    Nije bilo nikakve lose namere ...
    Naravno da sam se šalio..
    Ali mislim da iza tog izraza varvari stoji ključ svega što se i dan danas dešava na ovim prostorima.Naime,imao si ljude koji su živeli na prilično velikom prostoru,govorili istim ili sličnim jezikom,živeli prema istim ili sličnim običajima.. i onda se pojavi grupacija drugih ljudi koja je skapirala da je mnogo bolje kad neko drugi radi za tebe a ti uživaš.Ali kako da im nametneš svoju volju kad se oni zbog svih sličnosti koje sam pobrojao lako ujedine i nalupaju te.Tu stupa na scenu "Divide et impera"-kreće rovarenje,produbljavanje i preuveličavanje sitnih razlika sa ciljem da se zaboravi sve iskonsko,da se ljudi razjedine i ukalupe i budu poslušna masa koja će da radi kako i šta im se kaže.
    I to se tako prenosi i do dan danas,neko ti kaže vi niste isti,vi ste potomci tog i tog plemena,a vi tog i tog,ovo je u stvari vaš jezik a ne taj kojim govorite od pamtiveka i ako hoćete da budete nevarvari morate da se odreknete svega što ste nasledili i naučili od predaka.

    Komentar


    • Odg: Vlasi kroz istoriju!!!

      Sve to sto si rekao "Dragi " moj ( Drag je ista rec sa istim zancenjem i u Vlaskom jeziku) je bas tako .
      Divid et impera... ja generalno mislim da iz kockica rasute zajednicke istorije helma moze vrlo mnogo da se zakljuci , naravno da je zapadnom svetu itekako stalo i onda a i sada da se potrudi da te kockice razbaca , sakrije i unisti ... gle za divna cuda ja kad sam isao u skolu aktuelno je bilo da smo dosli sa karpata ... e sad ja se pitam kako i zasto nam je trebalo da sidjemo sa karpata kad mi na jednom kraku karpata i zivimo vekovima ...
      Da pojasnim ! Karpati ne zavrsavaju u Dunavu vec ih je Dunav samo prosekao ako izadjete na aplikaciju maps videcete i shvatiti ovo sto pricam ....
      Drugi veliki problem naseg doba je odbacivanje sveg onog marljivog prenosenja sa kolena na koleno naseg identiteta ... pa tako ako detetu das ime Bogdan ono nije kul i nije in , a niko nije svestan da bas i zbog toga gubimo deo identiteta .... ali kome ti to sad da objasnis?
      Evo par primera tipicnih Vlaskih imena iz Rumunije
      Dumitru , Vasilie , Mirca, Stefan , Ioan , Blaga , Georgie , Evdokia , Marija , Cristina....itd al elem ta imena su postala vrlo retka ... sad su u modi Erik , Patrik , ko zna mozda i sundjer bob....
      Ja nikako da ukapiram kako da postavim sliku ... sta cu kad sam lose azuriran tehnoloski....
      Al da ne panicimo snaci cu se vec nekako...

      Komentar


      • Odg: Vlasi kroz istoriju!!!

        Sedni za kompjuter umesto na mobilnom pa će ti biti lakse da postaviš fotke.
        Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

        Komentar


        • Odg: Vlasi kroz istoriju!!!

          Ja se izvinjavam ljudi , tu sam , al imao sam smrtni slucaj , (baka) tako kad budem mogao cu da nastavim , a i mati mi bolesna tako da sam bas zauzet.

          Komentar


          • Odg: Vlasi kroz istoriju!!!

            Orginalno postavljeno od Dusan silni Pogledati poruku
            Ja se izvinjavam ljudi , tu sam , al imao sam smrtni slucaj , (baka) tako kad budem mogao cu da nastavim , a i mati mi bolesna tako da sam bas zauzet.
            @Dusan silni, sažaljevamo slučaj. Naravno da su svi drugi problemi osim foruma uvek prioritetniji. Sve najbolje želje Vašoj majci i svima Vama.
            Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

            Komentar

            Radim...
            X