Najava

Skupi
Još nema oglasa.

Falsifikat ili ne?

Skupi
X
 
  • Filter
  • Vreme
  • Prikaži
Očistiti sve
Nove poruke

  • #16
    Odg: Falsifikat ili ne?

    Orginalno postavljeno od Okitrip Pogledati poruku
    Te slike su iz muzeja sant Petersburg, rusija

    [ATTACH=CONFIG]10191[/ATTACH]
    Vaznesenje aleksandara makedonskog iz 12 vek

    Jedno pitanje : Otkud motiv vaznesenja Aleksandra Makedonskog po rimokatoličkim katedralama Zapada...
    Na tvoje pitanje o Aleksandru Makedonskom i njegovom vaznesenju ću ti odgovoriti pitanjem: A zašto se kaže da je Isus Hrist sin Božiji! ????
    Pročitaj malo više o poreklu Aleksandra Makedonskog pa ćeš sam pronaći odgovor na svoje pitanje.
    Najbolje je kada svako sam pronađe odgovore nego li da mu neko natutkava ili saopštava moguće odgovore.
    U samom startu sam rekao da je sve ovo veoma zakukuljeno i zamumuljeno. Odkukulji se i odmumulji tek kada se na svetlost dana pojave niotkuda ovakve tajne i duboko sakrivene literature. Zato nam sve i izgleda neverovatno i skoro nemoguće jer znamo samo jednu stranu medalje. Onu koja nam je pokazivana celo vreme.
    Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

    Komentar


    • #17
      Odg: Falsifikat ili ne?

      Vidi ovako Okitripe, navešću ti jedan prost primer.
      Kosovska bitka održana 1389 godine. 1389 godina posle Hrista. Jeli tako?
      Pa se skoro ništa ne zna o ishodu Kosovske bitke. Čas su turci pobedili, čas su Srbi pobedili. Čas je bilo nerešeno, bez pobednika.
      Znači svakojake teorije o jednoj najznačajnijoj bitci po pitanju celokupnog Hrišćanskog sveta u Srednjem veku , pa se skoro ništa konkretno ne zna. A kako onda i kome verovati na reč o tome šta se zbivalo još 1389 godina pre Kosovskog boja ?
      Okreni obrni to mu dođe isto. Možda sam izabrao glup primer ali sve dok se ne dođe u posed originalnih dokumenata,pisanih autentičnh dokaza iz baš tih vremena dešavanja nečega, sve je ostalo samo teorisanje bez dokaza. Na žalost tako nam izgleda i cela istorija koju učimo.
      Nadam se da me razumeš?
      Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

      Komentar


      • #18
        Odg: Falsifikat ili ne?

        Ili hajde, kada kažeš da nisi dostojan da o nečemu pišeš, da ti navedem još jedan primer istorijskih transformacija kroz vreme.

        Kažeš recimo: Ja sam Hrišćanin. Hrišćanstvo kao religija je dobilo naziv po Isusu Hristu - sinu Božijem.
        Šta govori u načelu Hrišćanstvo? Govori da smo stvoreni od Boga stvoritelja. Da je nas ljude neko nekada stvorio ovakve kakvi jesmo. I ja to svakako podržavam kao Hrišćanin. Neko je ljudski rod stvorio ovde na zemlji.
        A onda se pojavljuje teorija o postanku čoveka koju propagira Čarls Darwin. Koja kaže da je čovek postao od majmuna. I mi to svi izučavamo i dan danas od osnovne škole pa na dalje. Darwinova teorija o postanku ljudske civilizacije. Jeli tako?

        Pa onda hajmo sa pitanjima koje postavljamo samima sebi:

        - Ako sam Hrišćanin, onda kako to da izučavam najveći jeres na ovome svetu od najvećeg jeretika na svetu Čarlsa Darwina koji negira Boga stvoritelja čoveka, već je po njemu čovek postao od majmuna koji je eto jednom sišao sa drveta i nije znao više da se popne na to drvo, nego učio da hoda na dve noge vremenom po zemlji. Ili je čoveka osmislio i napravio vrhovni Bog stvoritelj ili smo postali od majmuna.
        Šta je od toga tačno ?
        Prođe vala toliko vekova i toliko milenijuma pa niti jedan majmun se ne transformisa u čoveka a da za time ima dokaza. Ali mi to i nas tako uče po Darwinovoj teoriji. Jeli tako? Tako je.

        - U svim mogućim religijama i verama se spominje samo jedan Bog stvoritelj, a da svi drugi su , u zavisnosti od religije do religije, od vere do vere, priča se sa jedne strane o Bogu stvoritelju a sa druge stane , ne o bogovima, već o BOŽIJIM POSLANICIMA, i u našem slučaju Hrišćana o Sinu Božijem. I mada u muslimanskoj religiji i muslimani spominju Isusa ali isto tako kao "BOŽIJEG POSLANIKA ISA", a ne kao Sina Božijeg.
        I opet se zapitajmo šta je Isus Hrist? Sin Božiji ili isto jedan od poslanika Boga stvoritelja?

        Znam da je veoma komplikovano za razumeti, ali eto ti dva primera gde se svako treba zapitati šta je od ovoga tačno???

        Ja iskreno verujem u Boga stvoritelja. Nikakav Darwin nikakve budalaštine i majmunisanja o postanku čoveka.
        Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

        Komentar


        • #19
          Odg: Falsifikat ili ne?

          Priložene datoteke
          "Многе ствари човек памти, а једну никако да запамти, ма колико му се она понављала.
          Да он без својине улази у овај свет и без својине излази из овог света."

          Владика Николај

          Komentar


          • #20
            Odg: Falsifikat ili ne?




            Sveti Sisoje Nad grobom Aleksandara Makedonakog
            Priložene datoteke
            "Многе ствари човек памти, а једну никако да запамти, ма колико му се она понављала.
            Да он без својине улази у овај свет и без својине излази из овог света."

            Владика Николај

            Komentar


            • #21
              Odg: Falsifikat ili ne?

              Car samuil daje poklon...
              Koji I dan danas se cuva u jedan muzej...

              Priložene datoteke
              "Многе ствари човек памти, а једну никако да запамти, ма колико му се она понављала.
              Да он без својине улази у овај свет и без својине излази из овог света."

              Владика Николај

              Komentar


              • #22
                Odg: Falsifikat ili ne?

                Orginalno postavljeno od Okitrip Pogledati poruku
                [ATTACH=CONFIG]10193[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]10192[/ATTACH]
                Ista stvar se ponavlja i ovde na ovim fotografijama kao na onima iz San Petersburga. Pitao sam nešto sve forumaše ovde , ali se niko ne uključuje, pa onda neka i dalje ostane samo moje pitanje.
                Na ovim fotografijama se izuzetno dobro vide neki detalji koji su vezani za Aleksandra Makedonskog, a o istim stvarima trabunjaju i spominju skoro svi tragači neznajući šta i o čemu uopšte pričaju.
                Ovde imate sve moguće odgovore, ali treba sve to povezati i razumeti. I suviše je malo ljudi koji su nešto studioznije pročitali, sklapali i povezivali. Za većinu je samo važan kramp, lopata i udri i kopaj gde god se pronađe neki znak.
                Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

                Komentar


                • #23
                  Odg: Falsifikat ili ne?

                  Orginalno postavljeno od Okitrip Pogledati poruku
                  [ATTACH=CONFIG]10194[/ATTACH]
                  [ATTACH=CONFIG]10195[/ATTACH]

                  Sveti Sisoje Nad grobom Aleksandara Makedonakog
                  Čak se i na ovoj slici prepoznaju neki detalji koji govore o lokaciji Aleksandrovog groba. ti Okitripe na ovim fotkama. One govore više od bilo čega.
                  Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

                  Komentar


                  • #24
                    Odg: Falsifikat ili ne?

                    Vidiš ovaj štit pored sarkofaga? E to je Ahilov štit koji je Aleksandar uzeo iz Ahilovog groba. A zašto je imao potrebe za tim Ahilovim štitom i mačem???
                    I na kraju krajeva gde je Ahilov grob? Pisao sam o tome na jednoj od tema. Sve dosadašnje teorije o lokalitetu Troje su besmislica i arheološko kao i neko mudrovanje mnogih teoretičara. Svi ti Grčki filozofi na čijim se kao zapisima pozivaju, su najveći falšeri na svetu. A na njihovim kao spisima se pravi istorija. Malo morgen. Ali nije sad to tema ovde.
                    Sve ima svoje Okitripe, samo treba povezati konce.
                    Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

                    Komentar


                    • #25
                      Odg: Falsifikat ili ne?

                      Od râspetie odosmo u makedoniju pa do groba aleksandara.. N'as admin nadam se nije samo mene prozvao n'a ovu temu nego svi forumasi ko hoce da se ukljuce....
                      Jeste @futy te dve ikone su slikane od Dva majstora jedan balkanac jedan grk Ali te dve ikone mnogo pricaju. A Ono sta tragaci Lome to neznam ( pricam u moje ime) u vezi sa vaznesenje aleksandarovo..
                      "Многе ствари човек памти, а једну никако да запамти, ма колико му се она понављала.
                      Да он без својине улази у овај свет и без својине излази из овог света."

                      Владика Николај

                      Komentar


                      • #26
                        Odg: Falsifikat ili ne?

                        Jedna od najvećih misterija u svetskoj istoriji, bilo bi to neprocenjivo otkriće. Istoričar Endrju Majkl Čag je napisao da Aleksandar počiva u Veneciji, u crkvi Svetog Marka. Međutim, tamošnji crkveni velikodostojnici ne dozvoljavaju da se ispita čije je telo koje tamo počiva. Zanimljiva je hipoteza koju je on postavio...
                        "Многе ствари човек памти, а једну никако да запамти, ма колико му се она понављала.
                        Да он без својине улази у овај свет и без својине излази из овог света."

                        Владика Николај

                        Komentar


                        • #27
                          Odg: Falsifikat ili ne?



                          Ovaj video zapis je od Iron Maiden - Alexander The Great

                          u ovaj klip 7:20 sec ima jedna dobra strofa
                          kaze ovako

                          The Macedonian learned mind
                          Their culture was a western way of life
                          He paved the way for Christianity

                          prevod :

                          Makedonski naučeni um
                          Njihova kultura bila je zapadnjački način života
                          otvorio (Prokrčio pravi prevod) je put hrišćanstvu ...


                          sasvim druga slika drugo lice Aleksandara makedonskog..
                          Priložene datoteke
                          Okitrip
                          Deo inventara foruma
                          Poslednji put izmenjeno od Okitrip; https://www.zakopanoblago.com/forum/member/4341-okitrip u 21-06-2020, 09:13.
                          "Многе ствари човек памти, а једну никако да запамти, ма колико му се она понављала.
                          Да он без својине улази у овај свет и без својине излази из овог света."

                          Владика Николај

                          Komentar


                          • #28
                            Odg: Falsifikat ili ne?

                            mnogo interesna slika .. Helios i njegov konj sa kocijom i Aleksandar 3 ...



                            Antioh I Teos od Komagene ili "Antioh Pravedni rukuje se sa ,,Apollo , Mitra , Basalt i Hellios ,,


                            ( slike su prezemne od alamy.com)
                            Priložene datoteke
                            "Многе ствари човек памти, а једну никако да запамти, ма колико му се она понављала.
                            Да он без својине улази у овај свет и без својине излази из овог света."

                            Владика Николај

                            Komentar

                            Radim...
                            X