Najava

Skupi
Još nema oglasa.

Kelti

Skupi
X
 
  • Filter
  • Vreme
  • Prikaži
Očistiti sve
Nove poruke

  • #31
    Odg: Kelti

    E moji forumski drugari. onima koji su mi se obratili privatnim porukama. Naravno, vezane se za ovo nekoliko postova koje sam napisao u vezi Vlaha. Eto javno ću odgovoriti bez tereta i ustručavanja.
    Da ja jesam i sam po poreklu Vlah, ako sam ovime odgovorio na neka znatiželjna pitanja.
    Ništa manje nisam Srbin kao i svi Vi i time sebe ne izdrvajam kao neku posebnost a niti se toga stidim. Naprotiv
    .
    A na pitanje: zašto sam ono napisao o Vlasima? Pa napisao sam, rođeni moji, i odgovoriću u stilu gospodina Bjelogrlića: Malo ste se zajebali,Srbija je malo i moja zemlja, ma gde ja bio u ovom belom svetu!
    Nadam se da sam sada jasan svima?
    Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

    Komentar


    • #32
      Odg: Kelti

      Ako pođemo za poreklom reči Vlah, naćićemo da je ista identična sa rečima Välsche, (Velše), Vallon, Galle, Galate, Kelte, Celte i otuda značenje Kelti....
      "Многе ствари човек памти, а једну никако да запамти, ма колико му се она понављала.
      Да он без својине улази у овај свет и без својине излази из овог света."

      Владика Николај

      Komentar


      • #33
        Odg: Kelti

        Orginalno postavljeno od futyfuty9 Pogledati poruku
        E moji forumski drugari. onima koji su mi se obratili privatnim porukama. Naravno, vezane se za ovo nekoliko postova koje sam napisao u vezi Vlaha. Eto javno ću odgovoriti bez tereta i ustručavanja.
        Da ja jesam i sam po poreklu Vlah, ako sam ovime odgovorio na neka znatiželjna pitanja.
        Ništa manje nisam Srbin kao i svi Vi i time sebe ne izdrvajam kao neku posebnost a niti se toga stidim. Naprotiv
        .
        A na pitanje: zašto sam ono napisao o Vlasima? Pa napisao sam, rođeni moji, i odgovoriću u stilu gospodina Bjelogrlića: Malo ste se zajebali,Srbija je malo i moja zemlja, ma gde ja bio u ovom belom svetu!
        Nadam se da sam sada jasan svima?
        Ja nisam pisao u privatnim porukama al sam pisao javno i napisacu opet.
        Jesam Srbin,jesam Vla (Vla a ne Vlah za taj naziv cujem u poslednje vreme,svi moji a i drugi stari su sebe nazivali Vla ili Vlasi,jo mis Roman a ne Rumun i pricam romanjeće a ne rumunski).
        Mogu da menjam buducnost ali svoje poreklo ne i nebih ga menjao ni za sta na svetu.
        Medjutim ja postujem pre svega LJUDE a ne naciju,narod kome neko pripada.
        Bas me briga dal je neko SrbinArapin,Kinez, pravoslavac,musliman ... najbitnije je da je covek,sve ostalo je politika,zajebancija i ostale gluposti.
        Istini za volju,najvise ljudi sa kojima se ne slazem ili sam u "svadji"su bas "moji" Srbi,Vlasi, prvi komsije ili rodjaci.
        Normalni ljudi postuju sebe,porodicu,poreklo,imovinu,obicaje,veru kako svoje tako i tudje,pomazu drugima koliko i kad mogu ali ne odmazu i ne prave probleme.
        A ti nasi razni "prijatelji" koji traze Vlaski jezik,pismo,postuju Vlasku tradiciju,obicaje i ostalo,prvo nek citaju, prouce istoriju,kulturu,pitaju svoje stare pa tek onda odluce dali ce praviti novo pismo,koristiti rumunsko,praviti stranke,odvajati teritorije ili se pripajati nekoj drugoj drzavi sve radi prokletih para i licnih interesa.
        Ipak je ovo druga tema pa necu vise a imam jos puno materijala za prorumune.

        Kelti na ovim prostorima su se po meni vekovima mesali sa drugim narodima i dalje su tu,bez sacuvane vere,obicaja,jezika i ostalog vec pretopljeni,podeljeni zbog razno raznih prilika,desavanja u vremenu.

        Komentar

        Radim...
        X