Najava

Skupi
Još nema oglasa.

predlog, savet ...

Skupi
X
 
  • Filter
  • Vreme
  • Prikaži
Očistiti sve
Nove poruke

  • #91
    Odg: predlog, savet ...

    Ludi ste kao struja.Mogu samo da zamislim, kako izgleda kada se svi okupite.Verovatno prsti na sve strane.Vec pomenuh ali moram jos jednom.Prosto mi je malo i neverovatno da ima ljudi koji, kao ovde, stvarno imaju zelje i vremena da pomognu neznancu kada nesto priupita, ovoliko detaljno. vam ljudi jos jednom, sta da kazem.

    Komentar


    • #92
      Odg: predlog, savet ...

      Orginalno postavljeno od dzindzin16 Pogledati poruku
      Ludi ste kao struja.Mogu samo da zamislim, kako izgleda kada se svi okupite.Verovatno prsti na sve strane.Vec pomenuh ali moram jos jednom.Prosto mi je malo i neverovatno da ima ljudi koji, kao ovde, stvarno imaju zelje i vremena da pomognu neznancu kada nesto priupita, ovoliko detaljno. vam ljudi jos jednom, sta da kazem.
      Jeb. ga dzindzin nismo mi baš takvi, ne rade nam prsti

      Komentar


      • #93
        Odg: predlog, savet ...

        Orginalno postavljeno od dzindzin16 Pogledati poruku
        Ludi ste kao struja
        Slušaj dzindzin, ako ćemo da se vređamo, onda i tvoja komšika ima krive noge, ali mi to ne spominjemo.
        Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

        Komentar


        • #94
          Odg: predlog, savet ...

          I zalama pozadinu malo na desno, kad gazi ulicom.Komsika

          Komentar


          • #95
            Odg: predlog, savet ...

            Orginalno postavljeno od dzindzin16 Pogledati poruku
            I zalama pozadinu malo na desno, kad gazi ulicom.Komsika
            Ne mislim na tu komšiku. Tu ste izrajbovali dok joj niste slomili kuk. Ona, ona druga. Znaš ti koja. Nemo se praviš nenačitan kao o metal detektorima.
            Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

            Komentar


            • #96
              Odg: predlog, savet ...

              XP Deus Full sa X35 sondom 28cm
              Garrett GTI 2500 EagleEye

              Zanima me vase misljenje, koji je od ova dva navedena uredjaja, univerzalniji, upotrebljiviji, da ne kazem bas bolji, na terenu.Ovaj XP, kao ima 35 razlicitih frekvencija rada, pa izvolte biraj sta hoces i gde da trazis.Medjutim i navedeni Garret je dooosta hvaljen.Da se razumemo.Pitam jer smatram da je bolje da pitam jer dok nesto ne pitam a ne znam, necu ni znati.Da bas planiram i resen sam da izaberem jedan ova dva, to neee ali ako me drmne ludacki zivac u glavi, nikad se ne zna.Ovo je neki plafon, za sta mogu i da pomislim da ulozim novce ali ponavljam, mozda mozda mozda ali tesko.Prvo bi me vijerna ljuba u top stavila(pokazah joj onu Diggin Britt kako se bogati) a ustopovao bih i letovanje ove godine, sto se tesko oprasta u porodici jer je isto zdravo za decu, naravno.Ako imate volje, osim iskustva, dajte neki komentar u vezi poredjenja ovih uredjaja.

              Komentar


              • #97
                Odg: predlog, savet ...

                Mada me ne bi cudilo, da mi neko od vas i kaze: covece drmni malo glavurdu, saberi se, razmisli sta stvarno hoces i mozes, pa se obrati.

                Komentar


                • #98
                  Odg: predlog, savet ...

                  Orginalno postavljeno od dzindzin16 Pogledati poruku
                  Mada me ne bi cudilo, da mi neko od vas i kaze: covece drmni malo glavurdu, saberi se, razmisli sta stvarno hoces i mozes, pa se obrati.
                  Оно, јес` - добро кажеш, мада...
                  Гле, dzindzin16!
                  XP Deus Full sa X35 sondom 28cm & Garrett GTI 2500 без EagleEye сонде су (мање-више), једно те исто - мислим на могућности у детекцији.
                  Међутим, оба су за почетнике ВЕОМА компликовани, ако се на њима обучаваш сам.
                  Garrett GTI 2500 са EagleEye сондом је у предности у односу на XP Deus Full sa X35 sondom 28cm зато што је EagleEye дубинска сонда, али - не разликује метале.
                  Цене су им различите, у зависности од тога којим сондама и додацима их опремиш.
                  Ако се одлучиш за Garrett GTI 2500 Pro (ознака Pro говори да детектор долази у комплету са две округле и EagleEye сондом), за ту машину имаш књигу са којом можеш веома брзо да научиш да користиш ову звер од детектора - види линк:
                  https://www.zakopanoblago.com/forum/...se-Star-II-Pro
                  Наравно, све ово у твом случају може доћи у обзир ако на све ове издатке наговориш и своју верну љубу... Из личног искуства знам да је то "немогућа мисија", мада... - различите нас је Бог постварао..., али, ту су и ситна дечица о којој треба да мислиш...
                  Поздрав!
                  Sneshko
                  Poslednji put izmenjeno od Sneshko; https://www.zakopanoblago.com/forum/member/320-sneshko u 29-05-2020, 08:18.

                  Komentar


                  • #99
                    Odg: predlog, savet ...

                    Orginalno postavljeno od Sneshko Pogledati poruku
                    Оно, јес` - добро кажеш, мада...
                    Гле, dzindzin16!
                    XP Deus Full sa X35 sondom 28cm & Garrett GTI 2500 без EagleEye сонде су (мање-више), једно те исто - мислим на могућности у детекцији.
                    Међутим, оба су за почетнике ВЕОМА компликовани, ако се на њима обучаваш сам.
                    Garrett GTI 2500 са EagleEye сондом је у предности у односу на XP Deus Full sa X35 sondom 28cm зато што је EagleEye дубинска сонда, али - не разликује метале.
                    Цене су им различите, у зависности од тога којим сондама и додацима их опремиш.
                    Ако се одлучиш за Garrett GTI 2500 Pro (ознака Pro говори да детектор долази у комплету са две округле и EagleEye сондом), за ту машину имаш књигу са којом можеш веома брзо да научиш да користиш ову звер од детектора - види линк:
                    https://www.zakopanoblago.com/forum/...se-Star-II-Pro
                    Наравно, све ово у твом случају може доћи у обзир ако на све ове издатке наговориш и своју верну љубу... Из личног искуства знам да је то "немогућа мисија", мада... - различите нас је Бог постварао..., али, ту су и ситна дечица о којој треба да мислиш...
                    Поздрав!
                    Sneshko
                    Video sam da postoji ovo uputstvo, dok sam malo lutao forumom.Po meni, ko se odluci za ovu masinu, ovo upustvo ide pod obavezno.Koliko se secam(da sad ne trazim), imas detaljna objasnjenja(uputstva) i za jos neke aparate, pa bi mozda bilo dobro i lepo, da ih sve stavis na jedno mesto(kao skoro Bane sa opremom), cisto da narod ima u vidu sta se sve od toga trenutno nudi jer drugo je onaj "manual" a drugo opis sa iskustvom iz prakse, uz manual.Nego da li je bas neophodna ova EagleEye sonda za Garretta, osim ako bas covek voli da kopa rupe 1x1m?Onaj tip(nije mi ni drug ni prijatelj, niti ga licno poznajem) kojeg sam pominjao da je kupio neki georadar, e sad mi se cini da je upravo kupio Garretta sa sve EagleEye jer mi je drug koji ga poznaje pricao da ima doslovce: masinu koja meri velicinu i dubinu predmeta a ima i sondu koja je "kockasta" i ogromna ali sa njom retko ide na teren.Pokazivao mi drug slike od skorih nalaza, sto mu je tip poslao u fazonu da ima za prodaju, neko srebrno prstenje i jos neku "gvozdjuriju", tek iskopanu.Kad sve ovo cujem i gledam, igra mi srce, da ne lazem.

                    ps: j.bu me ovi "moji" sa ovom isplatom na racun, sto su mi duzni, pa jos pitam i pitam i razmisljam, mada bih vec svakako nesto kupio ... da nismo srokali novce u 4x4 vozilo, po mom nagovoru, bilo bi me briga za sad, za ove "moje" ...
                    dzindzin16
                    Posmatrač
                    Poslednji put izmenjeno od dzindzin16; https://www.zakopanoblago.com/forum/member/1456-dzindzin16 u 01-06-2020, 05:37.

                    Komentar


                    • Odg: predlog, savet ...

                      Orginalno postavljeno od dzindzin16 Pogledati poruku

                      Nego da li je bas neophodna ova EagleEye sonda za Garretta, osim ako bas covek voli da kopa rupe 1x1m?Onaj tip(nije mi ni drug ni prijatelj, niti ga licno poznajem) kojeg sam pominjao da je kupio neki georadar, e sad mi se cini da je upravo kupio Garretta sa sve EagleEye jer mi je drug koji ga poznaje pricao da ima doslovce: masinu koja meri velicinu i dubinu predmeta a ima i sondu koja je "kockasta" i ogromna ali sa njom retko ide na teren.Pokazivao mi drug slike od skorih nalaza, sto mu je tip poslao u fazonu da ima za prodaju, neko srebrno prstenje i jos neku "gvozdjuriju", tek iskopanu.Kad sve ovo cujem i gledam, igra mi srce, da ne lazem.
                      "taraba" nije neophodna, ti gti mozes da kupis i bez nje, ta sonda i pnako nije za svakodnevno traganje , ona je iskljucivo za specijalne operacije tj kad recimo pretreses teren sa standardnom sondom onda se ukljuci "taraba",
                      sa njom kao sto ti je snesko rekao nemas opcije diskriminacije, kopas sve signale samo sto manje predmete preskace pa je to neka kao kompenzacija za jaci fizicki rad koji je najscese stimulisan nekom bajkovitom pricom i nerealnim ocekivanjima.

                      sto se tice te druge bajke o aparatu koji "meri velicinu i dubinu" to najverovatnije nije gti nego opet onaj njegov magicni preskupi aparat koji nema veze sa realnim , funkcionalnim i svrsishodnim radom na terenu.

                      iz nekog mog iskustva , dobar vlf aparat bilo kog od proverenih proizvodjaca metal detektora sa najmanjom(22-27cm) i najvecom(40-tak cm) sondom koja se pravi za taj model je savrsen komplet,
                      jedino sto bi doslo u obzir za kupovinu bio bi fisher gemini koji bi sluzio bas za te neke specijalne zadatke sa dubinskom pretragom .
                      realno danas bi takav komplet (vlf + gemini) nov bio ispod 2000 a takav koriscen komplet bi mogao kod nas da se nadje i ispod 1000 .
                      dakle apolutno ne vidim ni jedan razlog da neko kupuje nekakve basnoslovno skupe durunde koje nicemu ne sluze pored proverenih i na terenu dokazanih metal detektora (vlf+pi).
                      da ne zaboravim uz ovo jos i dobar pinpointer i dobar asov i pijuk i to je to za cifru od 1000 za koriscenu opremu do 2000 evra za novo .

                      Komentar


                      • Odg: predlog, savet ...

                        Ooop legose pare na racun.Sad da vidim sta cu, konacno.

                        Komentar


                        • Odg: predlog, savet ...

                          Evo, nakon svega, bas razmisljam o ovom Garrett-u gti 2500.Nemam averziju ka ucenju a nisam ni retard, pa smatram da bi za odredjeno vreme "usao" lagano u ta podesavanja, navedene zveri ali i sam to u zivotu kazem: dzaba teorija, bez prakse nista.Da, to sto ga neki od vas nazvase ZVER, mi posebno odzvanja u glavi uvek kada razmisljam sta bi mi bila najbolja opcija.Ako neko ima jos neki bolji predlog u ovom cenovnom rangu(pa i za manje novca, vise ne bih) a da to nije ova masina, molio bih da mi kaze, jer se blizim konacnoj odluci.

                          Komentar


                          • Odg: predlog, savet ...

                            sa ovu sondu je pravi zver ali , da iskopas tu rupu pobrzo bi nasao vodu nego cup
                            "Многе ствари човек памти, а једну никако да запамти, ма колико му се она понављала.
                            Да он без својине улази у овај свет и без својине излази из овог света."

                            Владика Николај

                            Komentar


                            • Odg: predlog, savet ...

                              evo neki lik mozda je i clan foruma ...
                              "Многе ствари човек памти, а једну никако да запамти, ма колико му се она понављала.
                              Да он без својине улази у овај свет и без својине излази из овог света."

                              Владика Николај

                              Komentar


                              • Odg: predlog, savet ...

                                Videh vec vise puta ovog naseg tipa.Uuuurraaaa

                                Komentar

                                Radim...
                                X