Najava

Skupi
Još nema oglasa.

predlog, savet ...

Skupi
X
 
  • Filter
  • Vreme
  • Prikaži
Očistiti sve
Nove poruke

  • #61
    Odg: predlog, savet ...

    Sergiuse, dobro si nasao ovu prezentaciju(daje volju za radom) a i vidim da bi ste rado "kopali" u ovakvim uslovima i uz ovakve atribute.
    dzindzin16
    Posmatrač
    Poslednji put izmenjeno od dzindzin16; https://www.zakopanoblago.com/forum/member/1456-dzindzin16 u 01-05-2020, 06:41.

    Komentar


    • #62
      Odg: predlog, savet ...

      Auuuuu pa ova bi me ubila 1000 puta pre korone.
      Nego ovo je i dobar predlog,ko ima jednu ovakvu može da kopa i u sred Viminacijuma,garant propusnica za sve lokalitete i garant ni jedan policacac vam nebi ništa.
      Jedino koliki sam ja baksuz pa da natrčim na policajku.

      Komentar


      • #63
        Odg: predlog, savet ...

        Ajd sad posteno recite, jel zapamtio neko koji detektor snajka koristi?

        Komentar


        • #64
          Odg: predlog, savet ...

          Garrett ATX ma svaki detalj sam zapamtio.

          Komentar


          • #65
            Odg: predlog, savet ...

            Orginalno postavljeno od Sergius Pogledati poruku
            Ajd sad posteno recite, jel zapamtio neko koji detektor snajka koristi?
            Gde detektor? Kakav detektor? Gde ti vidiš detektor? .......
            Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

            Komentar


            • #66
              Odg: predlog, savet ...

              Драги пријатељи - знате шта...?
              ...ни потраге пo плажама нису неинтересанте:



              Поздрав!
              Sneshko
              Poslednji put izmenjeno od Sneshko; https://www.zakopanoblago.com/forum/member/320-sneshko u 03-05-2020, 02:32.

              Komentar


              • #67
                Odg: predlog, savet ...

                Свакако, ни речице нису за занемаривање...



                Поздрав!
                Sneshko

                Komentar


                • #68
                  Odg: predlog, savet ...

                  Додуше, и у чистој природи лепо је бавити се потрагама...



                  Поздрав!
                  Sneshko

                  Komentar


                  • #69
                    Odg: predlog, savet ...

                    Vidim da su svi clanovi jednoglasni, sto se tice ove digerke Brit.
                    Meni, zbog ovog opsadnog stanja, jos nije legla kinta na racun, pa bas imam vremena i da sam sa sobom dodatno razmislim, sta ja hocu i sta mi stvarno treba.Skackao sam malo po forumu i prijatno sam iznenadjen, cega sve ovde zanimljivog ima za procitati.Izveo sam jedan zakljucak.Svrljanjem sa detektorom, po sumama, gorama i dolinama, moze se naj..ati.Ajd to za prijavu pa platis neku kaznu, nego moze se uz to ostati i bez detektora.E to(za mene) nikako nije mala stvar.Sad ce mnogi reci da rizik donosi kapital i slazem se sa tim allliiiiii ... Vruca glava(moja trenutno), ne razmislja bas trezveno, mozda.Hocu reci, kupim neki skuplji detektor u ocekivanju da mi dopunjava budzet i neko me na terenu zaskoci i hoce to po zakonu da mi zapleni.E tu bi sigurno bilo i fizickog obracuna a zna se da vlast uvek, na kraju, bude u pravu.Tako da sam poceo da razmisljam u tom pravcu, da kao laik, kupim bolje neku manje vrednu masinu, dok malo i u celi taj stos ne udjem.Mozda i neki pinpointer, za laksi rad u kopanju.Da priupitam, koje su masine dobre za pocetnika?Mogu li ja da se snadjem sa prostijom ili pak kvalitetnijom spravom?Mogu li ja da cak i platim nekom, da mi izvrsi osnovnu obuku traganja i koja bi bila cena?Mislim, pitam vas jer vidim i da stvarno dajete odgovore na pitanja.

                    Komentar


                    • #70
                      Odg: predlog, savet ...

                      dzindzin16!
                      Па, хајде да те не разочарамо са очекиваним одговорима.
                      Као што си се уверио из приложених видео прилога - легално трагање могуће је на многим местима а не само на оним која су по закону Србије забрањена за аматерска истраживања детекторима и другим справама.



                      Значи, немој са својим детектором истраживати по археолошким локалитетима, спомен-подручјима и гробљима, као ни по имањима власника за чије истраживање немаш њихову сагласност - и ти нећеш бити у сукобу са законом Србије.
                      Е, а сад о детектору који би требао да набавиш: дакле, овако... Да сам ја на твом месту почетника у овом нашем хобоју - размишљао бих о неком детектору који је на терену довољно добар да може да пружи истинске резултате, што значи да није играчкица, а истовремено да је у ценовном рангу који је (у случају одузимања), могуће прежалити. У том случају себе можеш утешити помишљу - шта да си те паре бацио на певаљку, рецимо...
                      Има ли такав детектор?
                      Наравно да има, ево га на слици испод:



                      Детектор се зове Garrett ACE 200.
                      Ово је веома употребљива машина, а кошта само 114 евра у легалној продавници метал-детектора у сред Београда. Наравно, уз њега добијаш рачун и гаранцију као када купујеш било који други електрични уређај рецимо...
                      Зашто ти је битан рачун и гаранција?
                      Рачун ти треба да пред органима реда докажеш да је детектор твој и да га ниси украо. Наиме, са детектором за који имаш уредан и легалан рачун - можеш да парадираш испред полицијске станице колико хоћеш - ништа ти не могу.
                      Зашто гаранција?
                      Зато што, у случају било каквих кварова у гарантном року - неће те болети глава за сервисирање. У случају да купујеш којекакве домаће креације из самоградње - може ти све пресести и брзо те натерати да одустанеш од овог хобија.
                      Зато детектор почетници треба да купују само и искључиво да је фабрички и да је нов. Наравно, са овим мојим ставом неће се сложити поједини самоградитељи детектора којих има и на овом форуму, али, ја бих ишао на варијанту да ме због тога не боли глава.
                      Ето, у најкраћим могућим цртама за препоруку - толико.
                      Поздрав!
                      Sneshko
                      Priložene datoteke
                      Poslednji put izmenjeno od Sneshko; https://www.zakopanoblago.com/forum/member/320-sneshko u 11-05-2020, 08:29.

                      Komentar


                      • #71
                        Odg: predlog, savet ...

                        Pošteno rečeno,ja se slažem s tobom Sneško,iako sam jedan od samograditelja.
                        Naravno i ja većini početnika savetujem da kupe fabrički,prostiji i jeftiniji detektor u tom rangu kao što je Ace 200 i slični.
                        Ali da budem precizan: ne da detektori iz samogradnje ne valjaju već više iz razloga što ljudi ako se ne snađu sa mašinom da ne krive mene.

                        Komentar


                        • #72
                          Odg: predlog, savet ...

                          Jedan kolega mi je tokom diskusije šta valja raditi ako je neko u posedu fabričkog modela za koji nema račun pošto je uređaj kupljen npr. preko oglasa moguće da sa 2 svedoka plati overu izjave o vlasništvu nad uređajem "tim i tim" sa serijiskim broj "tim", a da se čuva ukoliko je uređaj stigo poštom ambalaža ili bar isečak sa adresom prethodnog vlasnika gde se vide podatci ko je poslao, ko primio i koliko otkup platio i da tako može dokazivati legitimitet uređaja koji poseduje.
                          Sad ja ovo iznosim možda neko zna da li je ovo valjano ili nije.
                          A ako jeste možda nekom i pomogne.

                          Komentar


                          • #73
                            Odg: predlog, savet ...

                            Orginalno postavljeno od Dragan Crni Pogledati poruku
                            Pošteno rečeno,ja se slažem s tobom Sneško,iako sam jedan od samograditelja.
                            Ali da budem precizan: ne da detektori iz samogradnje ne valjaju već više iz razloga što ljudi ako se ne snađu sa mašinom da ne krive mene.
                            Eh sad.
                            Ovo je filozofski rečeno - " da ne krive mene " !
                            Zašto da ne krive tebe? Zato što nisu ništa pronašli sa tim tvojim home made detektorom?
                            Podseća me ovo tvoje na drveni auto. Ide on kao i svi drugi, samo je problem malo kad padne kiša pa ratkapne malo više nabreknu od vode. Ne dihtuje baš onako kao fabrički.

                            Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

                            Komentar


                            • #74
                              Odg: predlog, savet ...

                              Orginalno postavljeno od TIMPOLOK Pogledati poruku
                              Jedan kolega mi je tokom diskusije šta valja raditi ako je neko u posedu fabričkog modela za koji nema račun pošto je uređaj kupljen npr. preko oglasa moguće da sa 2 svedoka plati overu izjave o vlasništvu nad uređajem "tim i tim" sa serijiskim broj "tim", a da se čuva ukoliko je uređaj stigo poštom ambalaža ili bar isečak sa adresom prethodnog vlasnika gde se vide podatci ko je poslao, ko primio i koliko otkup platio i da tako može dokazivati legitimitet uređaja koji poseduje.
                              Sad ja ovo iznosim možda neko zna da li je ovo valjano ili nije.
                              A ako jeste možda nekom i pomogne.
                              Predlog je svakako koristan @Timpolok, međutim ima tu i ona najvažnija fora, zašto se insistira na originalnom računu. Tiče se plaćanja carine na uvezenu robu.
                              Da se podsetimo, Po važećem zakonu o carini, svaka uvežena roba koja prelazi vrednost preko 100 evra, podleže plaćanju carine.

                              Naravno da ona firma koja Vam je legalno prodala metal detektor, a koji je normalno uvezao, na to je prodavac svakako već platio carinske dadžbine prilikom uvoza u njegovu prodavnicu. Tako da ste stoga mirni što se tiče ove začkoljice koju naravno koriste kao jedan od argumenata kada Vam oduzimaju metal detektor a za njega nemate adekvatan kupovni račun. Zbog toga je Sneško i rekao da se uz originalan račun možete šećkati i ispred policijske stanice u ukvalnom smislu reči. Imate legalnu tehničku robu za koju imate legalan kupoprodajni račun od legalne registrovane trgovinske firme i tačka.
                              Sve druge kombinacije, sa nekakvom izjavom dva svedoka o vlasništvu ne pije mnogo vode, jer niko se od vlasti neće zamajavati da istražuje nekakvog predhodnog vlasnika, da li je taj vlasnik, kada, odakle i nakoji način nabavio taj detektor i u krajnjem skoru da li je taj predhodni vlasnik platio, nije platio carinu. To njih ne interesuje, njih interesuje originalni račun i to jejedino merodavno čime ste zaštićeni od oduzimanja po osnovu prekršenih carinskih zakona.
                              Vi možete i morate , naravno posedovati, kao novi kupac originalni račun predhodnog prodavca i to je sasvim dovoljno da pokažete da uređaj nije niti ukrađen i da je sve čisto po osnovu carinskih dadžbina.
                              Zato je preporučeno da se uvek uz sebe, prilikom transporta ili na terenu, imati uz sebe ovaj račun ili bar fotokopija računa. Nije to džaba rečeno. Ovo Vam govorim iz iskustava mnogih drugih koji su bili u sličnim situacijama te nakon najobičnijih rutinskih kontrola vozila u čijem je gepeku se našao i metal detektor.

                              Što reče Sneško, Vi možete prežaliti 100-150 evra, ali svakako da nećete prežaliti neku mašinu koju ste platili 1.000 i više evra, zbog jedne male nemarnosti ili neznanja.

                              Zato su tu ovi pravljeni metal detektori u nekoj, hajde da kažemo prednosti. Kada neko vidi te sklepane kante i sondu od vodovodnih cevi napravljeno, svakako da će se prvo nasmejati svemu tome i neće Vas dirati. Ne vezano za to što i ti tako sklepani detektori u većini rade skoro isto to što i kupljeni. Nije original, već ručni rad, nema serijski broj, nema oznaku marke i proizvođača, nije uveženo i ćaaaaaaooooo.
                              Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

                              Komentar


                              • #75
                                Odg: predlog, savet ...

                                Orginalno postavljeno od Sneshko Pogledati poruku
                                Наравно да има, ево га на слици испод:

                                [ATTACH=CONFIG]10137[/ATTACH]

                                Детектор се зове Garrett ACE 200.
                                Rođo, meni se iskreno sviđa ovaj tvoj predloženi ACEEEEEE. A u kojoj to Bg prodavnici ima da se kupi?
                                Nemoj samo molim te da mi kažeš kod ovog raspikuće, a našeg člana foruma @Banebeograd , jer od njega ovakve modele možemo samo da dobijemo totalno rasklanfane.
                                Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

                                Komentar

                                Radim...
                                X