Najava

Skupi
Još nema oglasa.

predlog, savet ...

Skupi
X
 
  • Filter
  • Vreme
  • Prikaži
Očistiti sve
Nove poruke

  • #16
    Odg: predlog, savet ...

    Ja evo jos trazim kljuceve od podruma i nikako da ih nadjem. A ako i naleti nesto lepse, znas li kolika rupa u dnu dvorista moze da se za 24h iskopa...

    Komentar


    • #17
      Odg: predlog, savet ...

      Dragane Crni, totalno je glupo da se ovde nadmećem sa tobom i pored svih šala koje i ja često primenjujem i sarkazma. Ako ti nisi čuo, to ne znači da se nije i da se ne dešava. Ovakvim izgovorima možeš da pokušaš jedino kada te neki plavac pokupi u nekim,ne daj Bože, slučajevima i zateknu te sa metal detektorom po nekoj ledini.
      U glavnom dok dugouhi magarac ne dokaže da nije zec, prođe kroz sito i rešeto.
      Ovde ne pričamo o nečemu što možemo mi sami proizvoljno tumačiti kako je nama zgodno, već o onome što je na žalost istina i zbilja. A istina je da svako ko hoće da uloži 1.000 evra on sutra očekuje da makar otplati taj njegov ulog.

      Kad spomenu biljke eto ti pa čitaj:

      https://www.blic.rs/vesti/srbija/pri...korena/vt6pk5w
      Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

      Komentar


      • #18
        Odg: predlog, savet ...

        Orginalno postavljeno od Sergius Pogledati poruku
        Ja evo jos trazim kljuceve od podruma i nikako da ih nadjem. A ako i naleti nesto lepse, znas li kolika rupa u dnu dvorista moze da se za 24h iskopa...
        Sergiuse naravno da u tvom dvorištu možeš da tražiš tvoje ključeve, ali šta ćeš pod prozor komšike a vidi te njen muž ? Tamo li si izgubio tvoje ključeve ???
        Obasni to komšiji ako budeš mogao, a dobiješ po grbini.
        Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

        Komentar


        • #19
          Odg: predlog, savet ...

          Postoji li neki detektor, koji moze da ukaze na prisustvo zlata u recicama, da bi eventualno imao osnova da na odredjenom mestu probam nekoliko lopata da pustim na ispiranje.Mozda sad pitam neke banalnosti ali kao laik, dok ne pitam necu ni znati.
          Onaj navedeni clan zakona, mi je bas nekako tipican za nas region.Moze da bude ali ne mora da znaci.Stvoren za ono kao, ako nisi nekom simpatican bices prijavljen.Dodjes li do suda sa tim, kazna ti ne gine a mozda i oduzimanje opreme.Treba uvek nositi nesto, cime se mogu, nekom tamo, malo zamazati oci.Ja to tako shvatam ako se upustim u te stvari.
          dzindzin16
          Posmatrač
          Poslednji put izmenjeno od dzindzin16; https://www.zakopanoblago.com/forum/member/1456-dzindzin16 u 16-04-2020, 05:52. Razlog: dopuna

          Komentar


          • #20
            Odg: predlog, savet ...

            Milančo i ja neću da se nadmudrujem.
            Biljke zašto su ih kaznili, pa preterali su a eto opet po Crnom Vrhu i Beljanici beru crembuš i niko ih ne dira.
            Isto kažem i za detektore,ne treba preterivati kao poneko,ne treba ići tamo gde je zabranjeno,ne treba rušiti i minirati i ne treba se prodavati ništa pogotovu javno.
            E zbog tih i takvih koji sve to rade ruku na srce i trebaju nas jeba..
            Da nije svega toga i da se radi natenane niko nebi pravio problem.

            Komentar


            • #21
              Odg: predlog, savet ...

              Orginalno postavljeno od Dragan Crni Pogledati poruku
              Milančo i ja neću da se nadmudrujem.
              Biljke zašto su ih kaznili, pa preterali su a eto opet po Crnom Vrhu i Beljanici beru crembuš i niko ih ne dira.
              Isto kažem i za detektore,ne treba preterivati kao poneko,ne treba ići tamo gde je zabranjeno,ne treba rušiti i minirati i ne treba se prodavati ništa pogotovu javno.
              E zbog tih i takvih koji sve to rade ruku na srce i trebaju nas jeba..
              Da nije svega toga i da se radi natenane niko nebi pravio problem.
              Aposolutno se slažem sa tobom drug moj
              Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

              Komentar


              • #22
                Odg: predlog, savet ...

                Orginalno postavljeno od dzindzin16 Pogledati poruku
                Postoji li neki detektor, koji moze da ukaze na prisustvo zlata u recicama, da bi eventualno imao osnova da na odredjenom mestu probam nekoliko lopata da pustim na ispiranje.Mozda sad pitam neke banalnosti ali kao laik, dok ne pitam necu ni znati.
                Onaj navedeni clan zakona, mi je bas nekako tipican za nas region.Moze da bude ali ne mora da znaci.Stvoren za ono kao, ako nisi nekom simpatican bices prijavljen.Dodjes li do suda sa tim, kazna ti ne gine a mozda i oduzimanje opreme.Treba uvek nositi nesto, cime se mogu, nekom tamo, malo zamazati oci.Ja to tako shvatam ako se upustim u te stvari.
                Razumem tvoje pitanje, ali na to ti mogu odgovoriti najbolje ovi koji imaju metal detektore i koji imaju iskustva na relaciji metal detektor - samorodno. Eto ti ga Dragan Crni je jedan od njih, samo ako hoće da progovori vlauca.
                Sve zavisi u kom ga raspoloženju zatekneš. Dali je pio kafu sa komšikom ili nije, po tome znaš, kao što vidiš, kakva mu je karma određenog dana. Zaguljen Vla do besvesti.
                Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

                Komentar


                • #23
                  Odg: predlog, savet ...

                  Ma hoću da odgovorim i bez komšike.
                  Postoji takav detektor ali mislim da ga nema kod nas i da je veoma skup.
                  Nešto na principu probe,zabode se sonda u zemlju i onda se meri,mislim da je Švedski izum.
                  Sve ostalo je trala la,mogu i još neki detektori da nalaze takvo zlato ali se pre toga mora mnogo znati svašta i mahom detektori nalaze zrnca od 1g pa na više a tu sitnu prašinu mislim da ne mogu ovi klasični gold detektori.

                  Komentar


                  • #24
                    Odg: predlog, savet ...

                    Ih bre Milane, pa jeste komsika najsladji trofej ali svakako nije najpametnije tu zaorati pogotovo sto mora duboko da se ide . Kljucevi se traze gde nikad i nisu bili a ono o kopanju rupe u dvoristu je 24h zakonskog lufta za prijavu. E sad, tu je najveci problem ako si zabrazdio kod komsike a njen muz vidi da kopas rupu pa okrene bracu u plavom... Naravoucenije? ili ne ori komsinicu ili ne ori po dvoristu. Nesto mora da se zrtvuje.

                    Komentar


                    • #25
                      Odg: predlog, savet ...

                      Orginalno postavljeno od Dragan Crni Pogledati poruku
                      Ma hoću da odgovorim i bez komšike.
                      Postoji takav detektor ali mislim da ga nema kod nas i da je veoma skup.
                      Nešto na principu probe,zabode se sonda u zemlju i onda se meri,mislim da je Švedski izum.
                      Sve ostalo je trala la,mogu i još neki detektori da nalaze takvo zlato ali se pre toga mora mnogo znati svašta i mahom detektori nalaze zrnca od 1g pa na više a tu sitnu prašinu mislim da ne mogu ovi klasični gold detektori.
                      A ti savetuješ dzindzin16 da bode? To što bode to je najbolje? Ili bodeš ili otključavaš nešto? Kao ovaj Sergius što pogubio kalauze?

                      Ne znam na šta misliš, ali čim se "bode" to nije metal detektor nego neki drugi mandarak. Bar ja mislim tako, a kad budem upoznao neku Švedjanku, pitaću je baš.
                      Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

                      Komentar


                      • #26
                        Odg: predlog, savet ...

                        Orginalno postavljeno od Sergius Pogledati poruku
                        Ih bre Milane, pa jeste komsika najsladji trofej ali svakako nije najpametnije tu zaorati pogotovo sto mora duboko da se ide . Kljucevi se traze gde nikad i nisu bili a ono o kopanju rupe u dvoristu je 24h zakonskog lufta za prijavu. E sad, tu je najveci problem ako si zabrazdio kod komsike a njen muz vidi da kopas rupu pa okrene bracu u plavom... Naravoucenije? ili ne ori komsinicu ili ne ori po dvoristu. Nesto mora da se zrtvuje.
                        Sergiuse, rode moj. Ponašaj se kao lisica. Lisica kada ima mlade nikada, ali i slovom nikada ne napada na kokoške domaćina pored koga ima svoju jazbinu. I zna da će preživeti i zna da joj niko neće dirati, za odmazdu njene mlade. U štetu ode uvek na kraj sela i što dalje od jazbine njene.
                        Kada se jedna životinjka ponaša umišljeno sa komšilukom, treba li neki bolji savet po pitanju komšike? Ima mesa i malo dalje od komšiluka i gladan ostati nećeš. Nego ovaj garavi naš prijatelj to nikako da shvati izgleda.
                        Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

                        Komentar


                        • #27
                          Odg: predlog, savet ...

                          Orginalno postavljeno od dzindzin16 Pogledati poruku
                          Postoji li neki detektor, koji moze da ukaze na prisustvo zlata u recicama, da bi eventualno imao osnova da na odredjenom mestu probam nekoliko lopata da pustim na ispiranje.Mozda sad pitam neke banalnosti ali kao laik, dok ne pitam necu ni znati.
                          Onaj navedeni clan zakona, mi je bas nekako tipican za nas region.Moze da bude ali ne mora da znaci.Stvoren za ono kao, ako nisi nekom simpatican bices prijavljen.Dodjes li do suda sa tim, kazna ti ne gine a mozda i oduzimanje opreme.Treba uvek nositi nesto, cime se mogu, nekom tamo, malo zamazati oci.Ja to tako shvatam ako se upustim u te stvari.
                          dzindzin16!
                          Да, постоји такав детектор који тебе интересује. Зове се Goldspear (Златно копље) - слике испод:

                          Goldspear.jpg

                          938_152541bba763bd41f41023126623a1e3.jpg

                          Његова цена (без царине) - је 1.652,50 €

                          Доста детаљније можеш погледати на њиховом Веб сајту:

                          https://www.guldstrom.com/en/all-our...tors/goldspear

                          Како се овај детектор користи и употребљава - могуће је погледати на следећим видео снимцима:



                          и:

                          https://www.youtube.com/watch?v=AbbFVDXnzX4

                          Поздрав!

                          Sneshko
                          Poslednji put izmenjeno od Sneshko; https://www.zakopanoblago.com/forum/member/320-sneshko u 18-04-2020, 11:19.

                          Komentar


                          • #28
                            Odg: predlog, savet ...

                            E to Sneško brate pokaži ti ovom Milanu dzindzin16 da ne misli da sve njega oće da džidžu-midžu.
                            Na taj sam mislio eee a pala mu i cena.

                            Komentar


                            • #29
                              Odg: predlog, savet ...

                              Uhhh, ovo bih voleo da imam.Cena znaci oko 2 hiljadarke €.Tu se ne uklapam trenutno.Mozda bih i skupio ali sta cu posle.Sad, neko ce reci kako sta, pa u lov na hrpu zlata alllliiii nije to bas tek tako, siguran sam.U prezentaciji deluje bajkovito.Mozda se udruzim sa nekim, za lovu.Pa izginemo posle, kad nadjemo zlatnu zilu.Ima li ko neposrednog iskustva sa ovim tragacem?
                              dzindzin16
                              Posmatrač
                              Poslednji put izmenjeno od dzindzin16; https://www.zakopanoblago.com/forum/member/1456-dzindzin16 u 18-04-2020, 05:56.

                              Komentar


                              • #30
                                Odg: predlog, savet ...

                                Prodje praznik.Ko je slavio, nadam se da je lepo proslavio u ova vremena.No, da se vratim na temu.Zahvalio bih se, na ranije mi ukazanom detektoru ali surfovanjem dodjoh do zakljucka, da se isti tesko moze nabaviti.Polovan ili nov(nema ga na stanju originalnog sajta proizvodjaca).Vidim da se to pravi u nekom malom mestu u centralnoj Svedskoj ali bas da cimam drugara iz Stokholma za isti, ne bih.Opet i jos jednom da kazem, za mene, cena uredjaja nikako nije mala.Kad slegnu prvi utisci i glava je pametnija.E onda se postavlja pitanje, sta ja stvarno hocu i sta stvarno zelim da kupim.Mozda nesto slicno ali za manje para a to tako u zivotu tesko ide jer pravi kvalitet se placa.Bar su moja iskustva takva.Mozda neki xp deus ili goldmax.Mozda pocinjem malo i da vas maltretiram mojom neodlucnoscu ali razumite, ne kupuju se ove stvari bas cesto. svakako.

                                Komentar

                                Radim...
                                X