Najava

Skupi
Još nema oglasa.

predlog, savet ...

Skupi
X
 
  • Filter
  • Vreme
  • Prikaži
Očistiti sve
Nove poruke

  • #31
    Odg: predlog, savet ...

    Orginalno postavljeno od Dragan Crni Pogledati poruku
    E to Sneško brate pokaži ti ovom Milanu dzindzin16 da ne misli da sve njega oće da džidžu-midžu.
    Na taj sam mislio eee a pala mu i cena.
    Dobro, spasio te Sneško ovog puta. Čoveka da častiš pivo.
    Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

    Komentar


    • #32
      Odg: predlog, savet ...

      Orginalno postavljeno od dzindzin16 Pogledati poruku
      Uhhh, ovo bih voleo da imam.Cena znaci oko 2 hiljadarke €.Tu se ne uklapam trenutno.Mozda bih i skupio ali sta cu posle.Sad, neko ce reci kako sta, pa u lov na hrpu zlata alllliiii nije to bas tek tako, siguran sam.U prezentaciji deluje bajkovito.Mozda se udruzim sa nekim, za lovu.Pa izginemo posle, kad nadjemo zlatnu zilu.Ima li ko neposrednog iskustva sa ovim tragacem?
      Ma šta te briga. Vidi sa Draganom Crnim, možda ti on slepa ovakav upola cene.
      Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

      Komentar


      • #33
        Odg: predlog, savet ...

        Orginalno postavljeno od dzindzin16 Pogledati poruku
        Prodje praznik.Ko je slavio, nadam se da je lepo proslavio u ova vremena.No, da se vratim na temu.Zahvalio bih se, na ranije mi ukazanom detektoru ali surfovanjem dodjoh do zakljucka, da se isti tesko moze nabaviti.Polovan ili nov(nema ga na stanju originalnog sajta proizvodjaca).Vidim da se to pravi u nekom malom mestu u centralnoj Svedskoj ali bas da cimam drugara iz Stokholma za isti, ne bih.Opet i jos jednom da kazem, za mene, cena uredjaja nikako nije mala.Kad slegnu prvi utisci i glava je pametnija.E onda se postavlja pitanje, sta ja stvarno hocu i sta stvarno zelim da kupim.Mozda nesto slicno ali za manje para a to tako u zivotu tesko ide jer pravi kvalitet se placa.Bar su moja iskustva takva.Mozda neki xp deus ili goldmax.Mozda pocinjem malo i da vas maltretiram mojom neodlucnoscu ali razumite, ne kupuju se ove stvari bas cesto. svakako.
        Rođo, ne maltretiraš ti nas. Mi ovde nešto zbilje , nešto šale. Naravno da nije mala stvar riknuti u današnje vreme toliku lovu, ali svaki užitak se plaća pa tako i ti. Za prosečne lovce je recimo iluzija baciti 700 dolara za jedan optički nišan posebnih namena, ali ako možeš, imaš i voliš, ništa ti onda nije mnogo ili skupo. Tako i ti. Šta god da kupiš i sebe uvedeš u taj svet, sutra ćeš poželeti nešto novije i moćnije. Tako to ide, a mani ti nas matorce što se ovde zevzečimo po neki puta među nama.
        Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

        Komentar


        • #34
          Odg: predlog, savet ...

          A eto sad ozbiljno. Tvoja je lična stvar i tvoja uverenja i tvoja odluka. U toj ceni možeš da nabaviš ili neki uređaj koji prave neki naši u sopstvenoj radinosti, što je daleko jeftinije od originala, a performanske su tu negde, što opet zavisi od onoga ko ih kopira ili pravi. Imaš gro takvih i ovde među članovima ovog foruma. Sneška, Dragana, Mikija i tako dalje i tako dalje.
          Imaš drugu varijantu da sebi pribaviš u sklopu ove cene fabrički uređaj, gde ovde sa foruma jedino znam člana Banebeograd, koji je legitimno bavi prodajom fabričkih metal detektora.
          Eto to ti je pomoć od mene poznavajući neke ljude sa ovog foruma. To nikako ne znači da nema i drugih koji se ovime bave.
          Šta god odlučiš i kako god odlučiš to je dalje tvoja individualna stvar kada si limitiran naravno nekom svotom koju sebi možeš da priuštiš.
          Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

          Komentar


          • #35
            Odg: predlog, savet ...

            Dok je zdravlje sluzilo kako treba, voleo sam da odem na pecanje. Polako, iz godine u godinu, ucis, biras koji nacin i tehniku da koristis, koju opremu za koju ribu da nabavis. I tako, iskristalise se da mi je najvece zadovoljstvo da lovim smudja. Ko je pecao smudja u stajacoj jezerskoj vodi, zna kakav pribor i znanje treba za izuzetno opreznog grabljivca. Sve sam ja to lepo sortirao i mogu reci da sam postao prilicno dobar pecaros. Imao sam i drustvo, takodje jednog smudjarosa iz komsiluka sa kojim sam redovno isao u akciju. Prilikom jedne kafanske proslave i, normalno, ogromnih prica o ogromnim ribama, zalepi se za nas jedan STO BI HTEO da peca. Od opreme ima samo dobru volju i brdo podstanara u glavi. Ne mogavsi da ga se otresemo, obecamo da cemo da ga vodimo racunajuci da je to jednom i poslednji put, kad ne ulovi nista. Iskopam neki stari stap za soma iz podruma, razvaljenu masinicu sa najlonom 0.40...ma sacuvaj Boze. Odemo na jezero, nalovimo kedere i u smiraj dana krenemo u akciju sve po propisu nas dvojica a njemu damo da vitla onim stapom. Uka, buka, vika, cika, tabananje po obali i pljuskanje po vodi, upropascena akcija skroz. Uhvatila noc debelo, da se pakujemo polako, on vice zakacila mu se udica negde u materini gde je zabacio, ne moze da izvuce. Komsija pridje, uzme stap i ima sta da vidi tj. oseti, stap RADI. Posle petnaestak minuta navlacenja, na obali je smudj od 7 400 grama, kakvog ja nikad nisam upecao. Komsijin komentar je "oce sreca budalu"... Prica broj dva je sa Dunava kod Smedereva, gde je jedan dekica bez stapa, onako, na bacanje mamca, kao sto na moru rade, na nase oci u pola sata izvadio tri komada od po par kila a nas dvojica sa opremom od nekoliko stotina evrica supalj nos do ociju. I sto sam sve ovo napisao...pojma nemam.
            Poslednji put izmenjeno od Sergius; https://www.zakopanoblago.com/forum/member/3660-sergius u 23-04-2020, 02:55.

            Komentar


            • #36
              Odg: predlog, savet ...

              Orginalno postavljeno od Sergius Pogledati poruku
              Dok je zdravlje sluzilo kako treba, voleo sam da odem na pecanje. Polako, iz godine u godinu, ucis, biras koji nacin i tehniku da koristis, koju opremu za koju ribu da nabavis. I tako, iskristalise se da mi je najvece zadovoljstvo da lovim smudja. Ko je pecao smudja u stajacoj jezerskoj vodi, zna kakav pribor i znanje treba za izuzetno opreznog grabljivca. Sve sam ja to lepo sortirao i mogu reci da sam postao prilicno dobar pecaros. Imao sam i drustvo, takodje jednog smudjarosa iz komsiluka sa kojim sam redovno isao u akciju. Prilikom jedne kafanske proslave i, normalno, ogromnih prica o ogromnim ribama, zalepi se za nas jedan STO BI HTEO da peca. Od opreme ima samo dobru volju i brdo podstanara u glavi. Ne mogavsi da ga se otresemo, obecamo da cemo da ga vodimo racunajuci da je to jednom i poslednji put, kad ne ulovi nista. Iskopam neki stari stap za soma iz podruma, razvaljenu masinicu sa najlonom 0.40...ma sacuvaj Boze. Odemo na jezero, nalovimo kedere i u smiraj dana krenemo u akciju sve po propisu nas dvojica a njemu damo da vitla onim stapom. Uka, buka, vika, cika, tabananje po obali i pljuskanje po vodi, upropascena akcija skroz. Uhvatila noc debelo, da se pakujemo polako, on vice zakacila mu se udica negde u materini gde je zabacio, ne moze da izvuce. Komsija pridje, uzme stap i ima sta da vidi tj. oseti, stap RADI. Posle petnaestak minuta navlacenja, na obali je smudj od 7 400 grama, kakvog ja nikad nisam upecao. Komsijin komentar je "oce sreca budalu"... Prica broj dva je sa Dunava kod Smedereva, gde je jedan dekica bez stapa, onako, na bacanje mamca, kao sto na moru rade, na nase oci u pola sata izvadio tri komada od po par kila a nas dvojica sa opremom od nekoliko stotina evrica supalj nos do ociju. I sto sam sve ovo napisao...pojma nemam.
              Ma lepo si sve napisao. Nadam se da je naš popaljeni prijatelj za detektore ukapirao poentu ribolovačke priče.

              Ja za to imam moj izraz : Kad imaš sreće ne treba ti pamet !
              Okreni obrni sve mu dođe na isto.

              Eeeeee tu sam te čekao. Obzirom da i ja volim da pecam isključivo smuđa, a odmah iza toga soma ( za šta se nisam specijalizovao nešto), duguješ mi pecanje na krupnog smuđa. Samo da se razumemo, ja na tim stajaćim vodama ne volim da pecam naročito. Dunav je zakon za to.
              Ali daćeš mi taj krš od štapa i dva krša od mašinice da sa time pecam.
              Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

              Komentar


              • #37
                Odg: predlog, savet ...

                Ako ćeš da tražiš zlato i to još samorodno onda prvo zajebi Deusa pa taj drugi Xp pa onda i nas majstore samograditelje,bacićeš samo pare džabe,da se ne lažemo i ubeđujemo.
                Prvo kao početniku biće ti teško da se snađeš sa bilo kojom od ovih mašina.
                Drugo ove dve fabričke mašine koje reklamiraju da mogu naći samorodno zlato,nisu za to,to jest mogu ga naći ali samo veće komade.
                Treće,nijednu mašinu nas samograditelja ti nebih preporučio,ni one nisu za tebe i taj posao.
                Ima fabričkih modela koji su u tom cenovnom rangu ali to treba da ti pomogne neko iskusniji i oko kupovine i oko štelovanja i traženja.
                Ili skupi još neku kintu pa uzmi neku bolju gold mašinu.
                A ako hoćeš za novčiće i starine onda najbolje nađi neki Golden mask, na primer 3,odnos cene i kvaliteta je dobar,ostaće ti lova oho ho i ženu da podmitiš a i da se smeješ ovim drugarima sa Xp mašinama.
                Ubićeme ovi Xp-ovci a i kolege samograditelji.
                Poslednji put izmenjeno od Dragan Crni; https://www.zakopanoblago.com/forum/member/142-dragan-crni u 23-04-2020, 06:42.

                Komentar


                • #38
                  Odg: predlog, savet ...

                  Opa Milane, moj si. Vodim ja tebe lepo na jezero, lako cemo za pribor. Kederi u vodu, nek se ljujaju lake alke a mi imamo o cemu da pricamo sve se pateci u kamperskim stolicama. Vino i meze takodje na moj racun. Amin.

                  Komentar


                  • #39
                    Odg: predlog, savet ...

                    Orginalno postavljeno od Sergius Pogledati poruku
                    Opa Milane, moj si. Vodim ja tebe lepo na jezero, lako cemo za pribor. Kederi u vodu, nek se ljujaju lake alke a mi imamo o cemu da pricamo sve se pateci u kamperskim stolicama. Vino i meze takodje na moj racun. Amin.
                    Ha. Nešto mi je sumnjivo ovo tvoje velikodušno pozivanje.

                    Znači da konkretizujemo:
                    - voda tvoja,
                    - ljuljajuće alke tvoje,
                    - vrbov štap tvoooj,
                    - kederi tvoji,
                    - kamperska stolica tvoja,
                    - Vino i meze na tvoj račun

                    Kedera ti ribolovačkog, onda ovo znači da je moje:
                    - moja salata,
                    - tri litre ljute rakije mojeee
                    - moja riblja čorba,
                    - lebac moj,
                    - tri gajbe piva moje,
                    - Moje jagnje prvi dan,
                    - moje prase drugi dan,
                    - maske i zaštitne rukavice mooooje

                    I tako pričamo lagano dva dana dok se alke ljuljkaju.

                    Pa slušaj, kad se ovako saberemo, pa i nije tako loša ponuda.
                    A možda ipak imam vremena da malo razmislim Sergiuse. Šta kažeš aaaaaaaa....?
                    Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

                    Komentar


                    • #40
                      Odg: predlog, savet ...

                      Zaboravih Sergiuse da pitam samo. Da kupim onu ribu za riblju čorbu smrznutu ili svežu? Tu sam samo u dilemi.
                      Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

                      Komentar


                      • #41
                        Odg: predlog, savet ...

                        Hej ljudi, a koliko rekoste da košta onaj Deus ili Maskirani Golden????
                        Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

                        Komentar


                        • #42
                          Odg: predlog, savet ...

                          Onaj Deus ima od 400 lite verzija, 600 do 1300 evrića sa elektronikom i više sondi.
                          Taj maskirani Golden od 250 pa do 800 evrića zavisi od modela i sondi.
                          Recimo ta 3-ka od 300-450e.
                          A što oce kupi Lepi Mića?

                          Komentar


                          • #43
                            Odg: predlog, savet ...

                            Orginalno postavljeno od Dragan Crni Pogledati poruku
                            Onaj Deus ima od 400 lite verzija, 600 do 1300 evrića sa elektronikom i više sondi.
                            Taj maskirani Golden od 250 pa do 800 evrića zavisi od modela i sondi.
                            Recimo ta 3-ka od 300-450e.
                            A što oce kupi Lepi Mića?
                            E super Dragančo.
                            Čekam da Sergius samo kaže dal da kupim smrznutu ili živu ribu za čorbu. Pa da se sračunam.
                            Kapiraš?

                            Da vidim šta mi je isplativije?
                            Da li da odem sa njim dva dana na pecanje ili da kupim jednu od ove dve skalamerije?
                            Polako ne brzaj sas te ponude detektora rođo.
                            Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

                            Komentar


                            • #44
                              Odg: predlog, savet ...

                              Ma nestrpljiv sam.
                              Ako ti uvalim prasići,jagnjići to je mala zarada a ako ipak pristaneš na detektor e onda ću i ja omrsiti brkove.
                              Hehehe malo šale,malo zbilje.

                              Komentar


                              • #45
                                Odg: predlog, savet ...

                                Za sve ima resenje, bez mnogo lutanja. Evo imam i jedan Golden mask za otudjenje, za to ne brini. Prase ti ne treba, i to se lako organizuje. Ribu ni zivu ni mrtvu, zorom radi cverglan, bodorka, deverika...Do rucka se ukrcka ljuta corba od sveze ribe a ti vidi sad. Sve u svemu, mislim da je Crni ugasio sa kombinacijom.

                                Komentar

                                Radim...
                                X