Najava

Skupi
Još nema oglasa.

Prodajem Minelab x-terra 505

Skupi
X
 
  • Filter
  • Vreme
  • Prikaži
Očistiti sve
Nove poruke

  • Prodajem Minelab x-terra 505

    Prodajem Minelab detektor x-terra 505.
    Cena 380 €
    Vrhunska originalna stvar. Polovan ali u odlicnom stanju.
    Ima tri rezima rada, mogucnost iskljucivanja gvozdja i dodatnog otpad iz potrage, odlicna i za profesionalce i pocetnike.
    Prodaje se sa sondom double dd 7.5khz namenjena za krupne stvari i dubinu, kao i samorodno zlato i rude. Sonda takodje nalazi i parice.
    Ima pinpoint funkciju, odnosno otkriva dodatno tacan polozaj iskopanih stvari.
    Sonda gotovo nekoriscena. U slucaju da zelite i sondu od 18.75khz za sitne pare imam koriscenu po ceni od 50 €
    Bez ponuda za zamenu, ponuda za zamenu za kineske i rucno sklapane sklopocije, sms-a sa slicnim pitanjima
    Uz sondu ide i knjigica upustvo na engleskom, ali saljem i krace upustvo na srpskom na email.
    Poslednji put izmenjeno od Wayman; https://www.zakopanoblago.com/forum/member/3306-wayman u 24-06-2015, 05:17. Razlog: Greska u kucanju

  • #2
    Odg: Prodajem Minelab x-terra 505

    prika, nekako mi nelogicno to objasnjenje..."7.5mgz namenjena za krupne stvari i dubinu, kao i samorodno zlato i rude"...ove stvari nikako ne idu zajedno
    Kada bolje procitam 7.5 "mgz"...(vjerovatno mislis na MHz)...pa ova masina bi jedino mogla da se upotrebi kao radar za PVO (dodas jos malo na frekvenciji i "vatas" cak i nevidljive)

    Komentar


    • #3
      Odg: Prodajem Minelab x-terra 505

      Postovani, hvala na ispravci, naravno u pitanju su khz. na ispravci, covek pogresi slovo u kucanju, dogadja se, a sto se tice toga da je 7, 5 po specifikaciji za dublje trazenje i samorodno zlato, pokusacu da objasnim. U minelab ponudi DD sondi imate 18, 75khz, 7, 5khz i 3 khz. Dok 18, 75 se koristi za sitnu bronzu, plitko cesljanje terena i slane i recne obale, 7, 5 i 3 sidu dublje i pronalaze vece predmete. 3 ide cak i dublje, ali nije dobra za zlato i vece srebro. Tako da je sedmica sto se tice zlata, dubine, pinpointa itd., najbolja. E sad, ko voli sitnis tu je osamnaestica itd. Uostalom, kolege na drugim mestima i uzivo znaju sta se iskopalo, tako da "ako koza laze, rog ne laze". U slucaju da naleti neki nevidljivi, javljam. .

      Komentar


      • #4
        Odg: Prodajem Minelab x-terra 505

        Slabo se razumijem u detektore ali koliko znam taj minelabov model radi na razlicitm frekvencijama samo ako mu se mijenjaju sonde (posebne sonde za posebne frekvencije...jedna ne moze raditi na svim tim frekvencijama)...ispravite me ako lazem.
        Nacuo sam takodje da detektori za samorodno zlato rade na mnogo vecim frekvencijama od 7.5kHz a te frekvencije se krecu od tamo nekih 28 pa cak i do 56 i sl kHz.
        Neko manje iskustvo mi kaze da frekvencija od 4.6kHz veoma dobro hvata srebro...mozda sam negdje pogrijesio a vi me ispravite u tome.
        A sto se tice nevidljivih...hehe, ja ih ne vidim...cas ih nema a cas nestanu

        Komentar


        • #5
          Odg: Prodajem Minelab x-terra 505

          Minelab 505 ima cetiri rezima rada. Tri rezima u kojima je diskriminacija gvozdje/plemeniti metal drugacije rasporedjen i rezim rada all metal koji hvata sve. Ako recimo koristi se rezim 1, detektuju se samo plemeniti metali, sto se uglavnom koristi kadnste pocetnik. 2, a zatim i rezim 3 imaju dodatne frekvencije za dalje trazenje miksovanih metala. U sustini kao i sa svakim detektorom potrebno je ici na teren i nauciti da se radi. A frekvencija sondi odredjuje dubinu, jacinu i osetljivost na metal. 3, 7.5 i 18.75 su DD sonde za ovaj detektor. A szo se tice samorodnog zlata, prenosim zvanicnu informaciju minelaba.

          Komentar


          • #6
            Odg: Prodajem Minelab x-terra 505

            Malo mi nejasne neke stvari,detektor extra a ja ga prodajem,dal sam lud il mi noge smrde.(izvini morao sam)
            Ja imam jednu mašinu od 1990 i neke godine i nikad je neću prodati (valjda je toliko loš pa neću da prevarim nekog).
            A imam još jedno pitanje za vas a i za tog vašeg MINELABA,ko kaže da detektor do 8 kHz nije osetljiviji na samorodno zlato i grumenčiće od ovih kako navodite koji rade na frekfencijama 28 pa cak i do 56 kHz,jel ste vi to probali ili vas samo lažu?

            Komentar


            • #7
              Odg: Prodajem Minelab x-terra 505

              Minelab 505 ima cetiri rezima rada. Tri rezima u kojima je diskriminacija gvozdje/plemeniti metal drugacije rasporedjen i rezim rada all metal koji hvata sve. Ako recimo koristi se rezim 1, detektuju se samo plemeniti metali, sto se uglavnom koristi kadnste pocetnik. 2, a zatim i rezim 3 imaju dodatne frekvencije za dalje trazenje miksovanih metala. U sustini kao i sa svakim detektorom potrebno je ici na teren i nauciti da se radi. A frekvencija sondi odredjuje dubinu, jacinu i osetljivost na metal. 3, 7.5 i 18.75 su DD sonde za ovaj detektor. A szo se tice samorodnog zlata, prenosim zvanicnu informaciju minelaba. Sto se tice toga sto prodajem, odlazim u inostranstvo, tako da nema vise kopanja za mene. Jos jednom bi se zahvalio na pitanjima, evo mozete otvoriti temz o doticnom detektoru, nek ostala pitanja budu rezervisana za zainteresovane za kupovinu. Ovako mi se oglas ispamovao i ispljuvao. .

              Komentar


              • #8
                Odg: Prodajem Minelab x-terra 505

                Orginalno postavljeno od Wayman Pogledati poruku
                Tri rezima u kojima je diskriminacija gvozdje/plemeniti metal drugacije rasporedjen i rezim rada all metal koji hvata sve. Ako recimo koristi se rezim 1, detektuju se samo plemeniti metali,

                Ovako mi se oglas ispamovao i ispljuvao.
                najverovatnije su ti tako rekli kad si od nekoga tamo kupovao taj detektor,da bi te sto brze i sto lakse privukli na kupovinu ali eto cisto da znas,
                u detekciji i radu sa metal detektorima ne postoji podela na gvozdje i plemenite metale , nego na gvozdje i OBOJENE metale/u koje spadaju i plemeniti/,
                kad bi postojao metal detektori koji diskriminise gvozdje i prikazuje samo PLEMENITE metale/zlato, srebro, platina, paladijum.../ to bi sigurno bio hit i vise ni jedan drugi metal detektor se ne bi prodao.
                tako da eto ovaj detektor pod diskriminacijom pokazuje sve OBOJENE a ne samo PLEMENITE

                ps.
                svaki novi post u tvojoj temi prakticno veoma koristi tvojoj prodaji jer na taj nacin tvoj oglas izbija na prvo mesto i biva vidjeniji od svih clanova jos vise puta...

                Komentar


                • #9
                  Odg: Prodajem Minelab x-terra 505

                  Orginalno postavljeno od Dragan Crni Pogledati poruku
                  A imam još jedno pitanje za vas a i za tog vašeg MINELABA,ko kaže da detektor do 8 kHz nije osetljiviji na samorodno zlato i grumenčiće od ovih kako navodite koji rade na frekfencijama 28 pa cak i do 56 kHz,jel ste vi to probali ili vas samo lažu?
                  Pitanje je upuceno meni...nisam tvrdio da je tako vec sam rekao da se detektori sa tom vosom frekvencijom svrstavaju u detektore za trazenje samorodnog zlata. Imam jedan takav ali nisam isao u "zlatarenje" vec samo na male keltice (5mm promjera i ne smije biti na prmaji posto ga ista odnese ).

                  Komentar


                  • #10
                    Odg: Prodajem Minelab x-terra 505

                    Nemam ni ja ništa protiv prodaje ovog detektora,čak ti želim i uspešnu prodaju a i kupcu dobre nalaze i što reče Bane
                    svaki novi post u tvojoj temi prakticno veoma koristi tvojoj prodaji jer na taj nacin tvoj oglas izbija na prvo mesto i biva vidjeniji od svih clanova jos vise puta...
                    .
                    Milančo ti mali keltići su kao nebo i zemlja u odnosu na samorodno zlato i prospecting,drugačije se detektor ponaša na novčiće a drugačije na grumenčiće,veruj ja sam probao a i video sa čim ljudi rade.

                    Komentar


                    • #11
                      Odg: Prodajem Minelab x-terra 505

                      Ma nikakav problem...rekoh da nikada nisam isao u "zlatarenje" tako da nemam pojma kako se ti visokofrekventni detektori ponasaju na samorodno zlato

                      Komentar


                      • #12
                        Odg: Prodajem Minelab x-terra 505

                        Prodato.....

                        Komentar


                        • #13
                          Odg: Prodajem Minelab x-terra 505

                          Sa srećom da potrošiš pare @Wayman !
                          Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

                          Komentar


                          • #14
                            Odg: Prodajem Minelab x-terra 505

                            A nas dio? Toliko nafalismo taj detektor da je potencijalnom kupcu bilo nemoguce odluciti se za neki drugi model

                            Komentar


                            • #15
                              Odg: Prodajem Minelab x-terra 505

                              Hahahahaahha ....ćuti imenjače, eto njega najverovatnije uskoro kod nas ovamo (ako sam dobro skontao), ovde će skuplje onda da ga košta ta prasetina
                              Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

                              Komentar

                              Radim...
                              X