Najava

Skupi
Još nema oglasa.

Prodaje li neko Ground pioneer 4500 metal detektor?

Skupi
X
 
  • Filter
  • Vreme
  • Prikaži
Očistiti sve
Nove poruke

  • Prodaje li neko Ground pioneer 4500 metal detektor?

    Prodaje li neko Ground pioneer 4500 metal detektor?
    Druže Jože, došlo vreme da se Srbi slože!

  • #2
    a sto si se odlucio bas za taj aparat ?

    Komentar


    • #3
      Pa njega smo proverili na jednom terenu. I covek sto je zakopao za proveru srebrnjake se odusevio i zadovoljava njegove potrebe. Te je resio da kupi bas taj. E sad da smo proverili i druge neke mozda bi bilo drugog izbora. Ali neke druge koje je proverio sa njima nije bio tako zadovoljan. Imate li vi Bane neki drugi predlog?
      Druže Jože, došlo vreme da se Srbi slože!

      Komentar


      • #4
        pa pitao sam zato sto se za te pulsne aparate obicno odlucuju ili oni koji vec imaju neki vlf pa im ovaj treba kao da radi dublje ili (najcesce) oni koji ne barataju bas tom materijom nesto posebno ...

        ako vec imate neki drugi detektor koji ima i diskriminaciju onda ajd da kazem ovaj aparat tj svi aparati ovog tipa imaju smisla,
        ali ako ste mislili da vam ovo bude jedan i jedini aparat jer je nasao nesto na nekoj kao velikoj dubini onda morate da znate tj morate da budete spremni na obimna kopanja koja cesto mogu da se zavrse porazavajuce, jer ovakvi aparati u najvecem broju slucajeva nemaju opciju diskriminacije, dakle imaju samo jedan ton za sve metale, tj necete znati da li je ispod sonde neki krs, otpad, raspala zardjala gvozdjurija ili nesto stvarno od obojenog metala . zamislite sebe da u ogromnom iscekivanju neke kolicine zlata posle dve tri rupe i jedno kubik dva zemlje izbacene napolje u rukama vam ostane samo neka potkovica , neki stari asov, izlomljena ringla od sporeta... sve to nabrajem jer je to vec vidjeno na terenu a ima toga jos tusta i tma sto moze da se nadje a potpuno je bezvredno .

        drugo ovi aparati ako je u pitanju onaj veci model klasicni koji radi na one ogromne sonde 1x1 ili 1x2m znajte da tu moraju da rade najmanje dva coveka i da je jako tesko odrediti centar lokacije i da se kao sto vec rekoh moraju kopati ogromne rupe bez ikakve garancije da je nesto pametno dole...

        ima jos toga sto se moze napisati na temu takvih detektora ali da ne gusim previse ima ovde sigurno jos iskusnih tragaca da daju neki savet pre kupovine .

        Komentar


        • #5
          Bane...
          Sta mislis o metodama pretrage FMF, VFLEX, X-35, BBS, ZVT,PI,RF i MULTI-IQ
          Sta je najbolje za nase terene?
          Nisam pominjao VLF metod pretrage zato sto tih aparata najvise ima u prodaji kod nas

          Komentar


          • #6
            skracenice tj barem one koje sam prepoznao a koje si ispisao pripadaju vlf aparatima FMF , X35(XP), BBS , VFLEX,MULTI-IQ(minelab) ....
            ZVT je kod nekih novijih pulsnih minelaba koliko se secam,
            ove ostale ne znam sta je , tj ne pada mi na pamet na kojim detektorima su te tehnologije primenjene ...
            pravo da ti kazem potpuno razumem potrebu za pulsnim aparatima kod ljudi koji vec imaju znanje i iskustvo i poseduju dobre vlf, a traganjem se bave profesionalno tj kao oblikom delatnosti , ja slabije koristim pulsne aparate, jednosatvno za neko moje hobi traganje apsolutno su mi dovoljni dometi standardnih vlf-ova .

            Komentar


            • #7
              VLF- Very Low Frequency ili frekvencije u dijapazonu od 5-30 Khz
              FMF - Fast Multi Frequency koristi ga detektor XP-Deus 2 kazu da moze odjednom naci nekoliko predmeta na razlicitim dubinama
              BBS - Broad Band Spectrum ili ti multifrekventni signal od 17 frekvencija u dijapazonu od 1.5 Khz do 25.5 Khz Minelab Excalibur 2
              ZVT - Zero Voltage Transmission specijalno za krupne grumene i novcice
              RF - Radio Frequency koriste frekvencije od nekoliko desetine Khz i mogu nalaziti krupne predmete na nekoliko desetina metara Fisher Gemini 3
              MULTI-IQ - Multi Frequency In Phase Quadrature Synchronous Demodulation
              VFLEX - 3Khz, 7.5Khz, 18.5Khz generatori signala koji su ugradjeni u samu sondu

              kad pogledam sve ovo tacno nemogu da se odlucim sta je bolje od svega ovoga.

              Komentar


              • #8
                - "VLF- Very Low Frequency ili frekvencije u dijapazonu od 5-30 Khz"
                u stvari od 3 do 30, ali to nema veze jer neki detektori idu i dalje od 30 khz

                - "FMF - Fast Multi Frequency koristi ga detektor XP-Deus 2 kazu da moze odjednom naci nekoliko predmeta na razlicitim dubinama"
                svaki detektor moze da odjednom nadje predmete na raznim dubinama,
                vrlina ove opcije je da deus i jos neki drugi rade simultano na vise frekvencija

                - "RF - Radio Frequency koriste frekvencije od nekoliko desetine Khz i mogu nalaziti krupne predmete na nekoliko desetina metara Fisher Gemini 3"
                gemini je super aparatic ali na nekoliko desetina metara mozda nadju eventualno neki spejs satl, voznu kompoziciju ili soliter

                Komentar


                • #9
                  ... haha ili ako je pradjed zakopao nekog Nemca u nekom bunaru. Ma bilo je price ovde u nekom selu Stracin ili Starcin na severu severne Makedonije, tipa neko nemacko vozilo sa sanducima zlata potonulo sa sve djeneralima u nekoj bari... Ko zna mozda se isplati haha

                  Komentar

                  Radim...
                  X