Najava

Skupi
Još nema oglasa.

Evo jednog lepog znaka

Skupi
X
 
  • Filter
  • Vreme
  • Prikaži
Očistiti sve
Nove poruke

  • #16
    Odg: Evo jednog lepog znaka

    Malo sam se zaneo futyfuty, Ivica je pitao šta vidim na slici a ja počeh ko deda Slavka... Ponela me rakija hehe.

    Komentar


    • #17
      Odg: Evo jednog lepog znaka

      Zanimljivo je na to su su rekl kosm i futyfuty,ima i druga solucija da je neko pre mene vido i ocistio krstic a strelicom.Pusticu vam sliku kad budem lepo ja ocitio kamen.Ima tu jos necega na njemu ali naveo sam zasto nisam nista dirao.

      Komentar


      • #18
        Odg: Evo jednog lepog znaka

        Jos zanimljivije je kosm gde si ti nasao nesto slicno da u okruzenju te planine ima jos takvih nisana ili znakova kako god ih rekli.
        Po mom misljenju mislim da neoznacavaju neku ostavu.
        Barem ja sam nasao 3 takva u tom okruzenju a kako si i ti naveo kosm tvoj je 4 sto znam ja.
        Ne svi znaci oznacavaju ostavu barem ja tako mislim.
        Bitno po meni je da ih sacuvamo za nasa pokolenja i nenistemo ih.Jedanog dana i nasa deca sigurno ce krenuti nasim stapama,a blago je oduvek mamilo ljude.Pa bolje je da setaju po planini i udisu svez vazduh nego sede kuci i da mi izvinite na izrazu bleje pored tableta.

        Kosm ako zadrzi sneg do aprila eto nas u julu i avgustu sa grebuljucama da skupljamo zlatne ljuspice.
        Poslednji put izmenjeno od ivicab3; https://www.zakopanoblago.com/forum/member/4482-ivicab3 u 14-02-2019, 08:38.

        Komentar


        • #19
          Odg: Evo jednog lepog znaka

          Orginalno postavljeno od ivicab3 Pogledati poruku
          druga solucija da je neko pre mene vido i ocistio krstic a strelicom.
          Ta solucija uvek postoji naravno.
          Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

          Komentar


          • #20
            Odg: Evo jednog lepog znaka

            Ee Ivice mnogo je tu misterija za te naše krajeve. Što se tiče kamena i lišajeva na njemu, ako si ti prvi pronašao oznaku, to bi moglo značiti da je oznaka vrlo mlada i obrnuto. Lišajevi su simbiotski organizmi, gljiva u simbiozi sa algama. Najsporije rastu od svih ostalih biljaka . Ima ih nekoliko vrsta. Znak su čiste prirode. Razmnožavaju se bespolno, regeneracijom itd. Rast lišaja zavisi od fotosinteze. Ja sam nalazio znakove obrasle lišajevima, ali u uslovima vece vlage.
            Druga stvar kod mene u selu ranijih godina je bitisao gazda Momčil. Pa čujem starije ljude-"Taj krst beše međa de je Momčilovo s Tursko graničilo". Danas tog krsta više nema a razlog za to je u nastavku...
            Možda si čuo da u selu Kriva Feja živi izvestni Peđa zubar. Čime se to Peđa bavi u slobodno vreme. Pa lepo čekić i dleto, spusti se niz šumu i podno Vršnika traži oznake, koju god oznaku nađe on čekićem i dletom uništi. Razlog tome kako on kaže.... "Ako nemogu ja da nađem ćup, nemože ni drugi a da mene ne pita za oznaku, jer ja znam gde je bio znak i gde je gledao"...
            Tako i kod mene kad neko ugleda neku oznaku čekić i lomi. Jer ako nemože on da onemogući i drugima.
            Nažalost je tako...

            Komentar


            • #21
              Odg: Evo jednog lepog znaka

              Orginalno postavljeno od Косьм Pogledati poruku
              Možda si čuo da u selu Kriva Feja živi izvestni Peđa zubar. Čime se to Peđa bavi u slobodno vreme. Pa lepo čekić i dleto, spusti se niz šumu i podno Vršnika traži oznake, koju god oznaku nađe on čekićem i dletom uništi. Razlog tome kako on kaže.... "Ako nemogu ja da nađem ćup, nemože ni drugi a da mene ne pita za oznaku, jer ja znam gde je bio znak i gde je gledao"...
              .
              I sad zamislite da svako selo ima po jednog takvog "zubara"?
              Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

              Komentar


              • #22
                Odg: Evo jednog lepog znaka

                futyfuty Što bi rekao jedan moj drug Vranjanac. Brače ima gi razni...

                Komentar


                • #23
                  Odg: Evo jednog lepog znaka

                  Naravno najbolje bi bilo ondak ako naletis na nekakv nisan prekri ga ondak .Evo danas se opet malo setalo,izmorm klince do maximuma da spavaju ko bubice. Setam ih po takvim terenima u zavisnosti ot vremenskih uslova gde bi neto i moglo da se nadze a i njima da dude zanimljivo.Neka potocic, neka livadica,pravimo neke igrice,ucim ih na slalazenje u prirodi i tako ako naletim na nesto naleteo sam. Pusticu vam slike sa danasnje setnje.
                  Dobro je danas kosm sto nam tehnika omogucava da sacuvamo barem neki mali deo nase itorije.

                  Komentar

                  Radim...
                  X