Najava

Skupi
Još nema oglasa.

Evo jednog lepog znaka

Skupi
X
 
  • Filter
  • Vreme
  • Prikaži
Očistiti sve
Nove poruke

  • Evo jednog lepog znaka

    svim clanovima
    Svremena na vreme malo se prosetam prirodom da odvijim svoje klince od PC-ja i naletim na dosad nevidzeno ot moje strane. Mozda i nema nikakvog znacenja aili eto na vama je da precenite i kazete nesto vise o ovom simbolu isklesanom na kamenu.
    Priložene datoteke
    Poslednji put izmenjeno od ivicab3; https://www.zakopanoblago.com/forum/member/4482-ivicab3 u 13-02-2019, 10:14.

  • #2
    Odg: Evo jednog lepog znaka

    Lepo drugar za tvoj kraj. Nego jel su ti lišajevi samo oko krsta ili si možda ti očistio krst?

    Komentar


    • #3
      Odg: Evo jednog lepog znaka

      Nisam nita dirao,kako vidzeno tako i uslikano.

      Komentar


      • #4
        Odg: Evo jednog lepog znaka

        kolega ivicab3, čini mi se da je leva strana krsta, strelica, putokaz mada ne mora da znači.. Kamen, stena je interesantna, pogotovo što izgleda da je spojena po sredini. Na sredini kao da je zatvorena. Pročačkaj malo oko desne rupe, gde je popunjena zemljom i ima tragova vegetacije.. Možda sam se isprolupavao, ne zamerite!!! od Rajsa

        Komentar


        • #5

          Komentar


          • #6
            Odg: Evo jednog lepog znaka

            Klinci su mi jos mali pa nisam i namerno zbog njih hteo da cistim i diram,kad malo otopli prosetacu okolinom.Da leva strana krsta je strelica i pokazuje stranu istok,u blizini se nalazi i izvor prelepe hladne vode.
            Rajs

            Komentar


            • #7
              Odg: Evo jednog lepog znaka

              Да косьм но да беше толкова лесно,нямаше да е интересно.....

              Komentar


              • #8
                Odg: Evo jednog lepog znaka

                Ivica хич няма да е лесно, ако е изворът с название "Шопур" тъкмо ще стане много интересно!

                Komentar


                • #9
                  Odg: Evo jednog lepog znaka

                  Косьм нямам представа как се казва извора.
                  Поради останалите членеове на форума по добре да пишем на език разбураем за всички ни.
                  Надам се да нечеш замерити .
                  Поставио сам овај леп знак не да бих одмах кренуо у неку потрагу или несто слично, већ показао нешто што досад нисам имао прилике да сретнем по теренима меним добро познатим.За мене овај знак или нишан како год га назвали је леп. Поставио сам га са разлогом да погледају сви чланови форума и да виде оно сто је на слици.
                  Рајс је изнео свој став шта он види. И прихватио сам његово мишљење,ја видим сасвим нешто друго.
                  Очекујем да даш своје мишљење шта је на стени?
                  Poslednji put izmenjeno od ivicab3; https://www.zakopanoblago.com/forum/member/4482-ivicab3 u 13-02-2019, 05:40.

                  Komentar


                  • #10
                    Odg: Evo jednog lepog znaka

                    Ma naravno ne zameram.
                    Nema tu šta da se misli, lepa oznaka, vec rekoh. No mislio sam da je u blizini izvora Šopur, mesto Gornja Ljubata. Pre par godina berući borovnice na planini Valozi i ja sam naleteo na sličnu oznaku, na manjoj steni iznad izvora Šopur. Pa kad si pomenuo izvor pomislih na isti.

                    Komentar


                    • #11
                      Odg: Evo jednog lepog znaka

                      Po tvom poslednjem posti rekao bih dupli kolega.Hobista i berac borovnica.Mada kada se bere borovnica nema se puno vremena za nas sport ako slucajno naletis naletio si.Gornja Ljubata ima lepih lokaliteta.Nisi mi rekao sta tacno vidis na ovoj steni.?

                      Komentar


                      • #12
                        Odg: Evo jednog lepog znaka

                        Iviceb3, verovatno te Косьм, nije hteo razočarati. Ali sve je sadržano u ovom njegovom pitanju koje izgleda nisi uklavirio zašto te je ovo pitao:

                        Orginalno postavljeno od Косьм Pogledati poruku
                        Lepo drugar za tvoj kraj. Nego jel su ti lišajevi samo oko krsta ili si možda ti očistio krst?
                        Više je nego očigledno da je taj krst urađen skorijeg datuma. Tek kada skineš fotografiju pa je uveličaš vidiš mnogo više nego li samo kad listaš fotke iz postova. Ne želim da te razočaram ali ovo je moje mišljenje. Neko se zezao onim oštrim delom krampa ko zna iz kojih razloga? Možda baš ovih da nekome zagorča znatiželju Ono levo što vidite kao nekakvu strelicu je malo više odvaljeno prilikom krampovanja da se napravi krst .

                        Svako dobro Ivice
                        Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

                        Komentar


                        • #13
                          Odg: Evo jednog lepog znaka

                          Sad sam malo bolje pogledao sliku, sa desne strane krsta je konj.

                          Komentar


                          • #14
                            Odg: Evo jednog lepog znaka

                            Mozda Rajs na licu mesta meni moje oko je uhvatilo luk i ispaljenu strelu.
                            No nebitno da li ima neko znacenje ili ne,meni je zanimljivo da su na tom prostoru boravili ljudi.
                            Zanmljivo je utvrditi kako im je bio zivot u ne tako pristupacnim terenima.

                            Komentar


                            • #15
                              Odg: Evo jednog lepog znaka

                              Ivica vidi se uklesan krst, malo niže na prvi pogled rekao bih luk ili kinžal, ali ipak mislim da je sve oko krsta prirodni znak.

                              Komentar

                              Radim...
                              X