Najava

Skupi
Još nema oglasa.

Klesani žljebovi, kanali

Skupi
X
 
  • Filter
  • Vreme
  • Prikaži
Očistiti sve
Nove poruke

  • #16
    Odg: Klesani žljebovi, kanali

    Ja vidim ovdje onog velikog gustera...kako ih zvahu?
    Priložene datoteke

    Komentar


    • #17
      Odg: Klesani žljebovi, kanali

      Orginalno postavljeno od MilanV Pogledati poruku
      Ja vidim ovdje onog velikog gustera...kako ih zvahu?
      Iguane? :P

      Komentar


      • #18
        Odg: Klesani žljebovi, kanali

        Ma iguana, ikebana i tako te zivotinjke, hvala na pomoci

        Komentar


        • #19
          Odg: Klesani žljebovi, kanali

          E ljudi moji opasan ovaj MilanV a kao ne razume se u znakove i zamke.

          Komentar


          • #20
            Odg: Klesani žljebovi, kanali

            Orginalno postavljeno od futyfuty9 Pogledati poruku
            Poštovani @Germanikus ,nije predmet ove teme ali da prokomentarišem samo na kratko. A da niste možda tamo tražili ovaj znak ?

            [ATTACH=CONFIG]8842[/ATTACH]

            Vuk (kurjak) koji u ustima drži kantar.

            Futyfuty9 , pozdrav svima

            Bilo je to dosta davno , setim se lokacije jedino kada pregledam fotografije sa terena , u kasnijem nastupu postaviću i koju od slika sa oznakama koje su jedinstvene , ova vaša slika oznake mi nije poznata , naš vodič nas je tada proveo kroz mesta njemu zanimljiva , upamtio sam da jedino nije mogao da pronadje klesani znak rimske vučice koja doji bliznake a ispod nje bi trebalo da bude minijaturna vučja jama (rupa) , kao i još par značajnih oznaka vezanih za tu lokaciju iz planova . Mi smo mnogo kasnije iza toga na sasvim drugoj lokaciji došli do te oznake zahvaljujući opet dobrom vodiču , postaviću je dole , inače da ne odstupam od ove pomenute teme , videće se kasnije kroz komentare i priloge da sve ima smisla
            Germanicus
            Posmatrač
            Poslednji put izmenjeno od Germanicus; https://www.zakopanoblago.com/forum/member/1707-germanicus u 16-12-2017, 11:30. Razlog: Pogresna slika

            Komentar


            • #21
              Odg: Klesani žljebovi, kanali

              Izvinjavam se , postavio sam pogresnu sliku

              Komentar


              • #22
                Odg: Klesani žljebovi, kanali

                Izgleda da ja jedini vidim čoveka sa fenjerom (ili nečim sličnim)...
                Klesani žlebovi 9.jpg

                Komentar


                • #23
                  Odg: Klesani žljebovi, kanali

                  Orginalno postavljeno od Germanicus Pogledati poruku
                  Futyfuty9 , pozdrav svima

                  Bilo je to dosta davno , setim se lokacije jedino kada pregledam fotografije sa terena , u kasnijem nastupu postaviću i koju od slika sa oznakama koje su jedinstvene , ova vaša slika oznake mi nije poznata , naš vodič nas je tada proveo kroz mesta njemu zanimljiva , upamtio sam da jedino nije mogao da pronadje klesani znak rimske vučice koja doji bliznake a ispod nje bi trebalo da bude minijaturna vučja jama (rupa) , kao i još par značajnih oznaka vezanih za tu lokaciju iz planova . Mi smo mnogo kasnije iza toga na sasvim drugoj lokaciji došli do te oznake zahvaljujući opet dobrom vodiču , postaviću je dole , inače da ne odstupam od ove pomenute teme , videće se kasnije kroz komentare i priloge da sve ima smisla
                  @Germanicuse, nisam siguran da sam te razumeo, pa da upitam još jednom: Da li ste hteli da kažete da ste negde našli vučicu koja doji dva bliznaka na nekome mestu ? Sasvim manje bitno gde se taj znak nalazi, to bi onda bila jako dobra vest, ali ako je tako, bilo bi poželjno otvoriti neku novu temu jer se o tom znaku može svašta još reći i bilo bi jako interesantna tema verujem.

                  Inače ako se tiče Vučje jame, Kurjačke pećine, .... svakojaki nazivi za istu stvar, pokušaću da nađem po arhivi i fotografiju koja nedvosmisleno govori da se radi o jedno od 7 najtraženijih mesta. Nekada je naš član , koga davno nema na forumu @Vudi Alen, klasifikovao tih 7 mesta kao Jeruslim 1 do 7. E pa pronađena je jedna od traženih oznaka po toj specifikaciji, ali je to pak sasvim druga priča, da se ne upletemo u sto stvari od jedared i da sa žljebva i kanala ne odemo kao po običaju na sasvim druge teme koje su svakako i na neki način uzajamno povezane po neki puta.
                  Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

                  Komentar


                  • #24
                    Odg: Klesani žljebovi, kanali

                    Orginalno postavljeno od futyfuty9 Pogledati poruku
                    @Germanicuse, nisam siguran da sam te razumeo, pa da upitam još jednom: Da li ste hteli da kažete da ste negde našli vučicu koja doji dva bliznaka na nekome mestu ? Sasvim manje bitno gde se taj znak nalazi, to bi onda bila jako dobra vest, ali ako je tako, bilo bi poželjno otvoriti neku novu temu jer se o tom znaku može svašta još reći i bilo bi jako interesantna tema verujem.

                    Inače ako se tiče Vučje jame, Kurjačke pećine, .... svakojaki nazivi za istu stvar, pokušaću da nađem po arhivi i fotografiju koja nedvosmisleno govori da se radi o jedno od 7 najtraženijih mesta. Nekada je naš član , koga davno nema na forumu @Vudi Alen, klasifikovao tih 7 mesta kao Jeruslim 1 do 7. E pa pronađena je jedna od traženih oznaka po toj specifikaciji, ali je to pak sasvim druga priča, da se ne upletemo u sto stvari od jedared i da sa žljebva i kanala ne odemo kao po običaju na sasvim druge teme koje su svakako i na neki način uzajamno povezane po neki puta.
                    Slazem se u potpunosti sa vama da ne treba odstupati od započete teme a za otvaranje nove ili novog posta o kurjačkoj magazi , vučjoj jami i slično tome , mislim da još nije vreme , najverovatnije da još nije odradjena , kome se bude posrećilo da udje tamo i napravi koji selfi ako bude voljan moze u ove zimske dane uz domaću pršutu i domaće vino da izbaci koji detalj iz prirode oko te lokacije i nama mučenicima na neki način otvori oči da bi sami uvedeli gde smo grešili .

                    Komentar


                    • #25
                      Odg: Klesani žljebovi, kanali

                      Germanikuse imam ja sliku ot te vucice samo nije moja covek davno trazio pomoc pa ostala kod mene samo te pitam gde ste trazili te vucice da vidimo dali ste bili na pravo mesto

                      Komentar


                      • #26
                        Odg: Klesani žljebovi, kanali

                        vucica sa romul i rem
                        Priložene datoteke

                        Komentar


                        • #27
                          Odg: Klesani žljebovi, kanali

                          @perdika, ova slika godinama kruzi internetom kako i kroz FB grupe koje se bave tematikama iz hobija, tako i po nekim sajtovima koji se bave prodajom matal detektora, uglavnom su u pitanju Turci i Grci stoga je autenticnost i autorstvo ove slike vrlo upitno.

                          Komentar

                          Radim...
                          X