Najava

Skupi
Još nema oglasa.

Priča o GRIFONU

Skupi
X
 
  • Filter
  • Vreme
  • Prikaži
Očistiti sve
Nove poruke

  • Priča o GRIFONU

    Podtaknuti na isti način postom našeg člana, izrodila se i ova tema. I ako je pre veoma dugo vremena, ova tema trebala biti jedna od tema ovog foruma, na to se jednostavno čekalo jako, jako dugo.
    Sada pošto je neko, manje važno u kom kontestu,spomenuo oznake na nekoj zastavi na kojima stoji konj ( koga je neko identifikovao takođe kao Bukefala) i Grifon, što su neke od simbola za vladavinu Aleksandra Velikom tj. Aleksandra Makedonskog, eto došlo je možda vreme da se podrobnije obradi ova, videćete veoma, veoma značajna tema koja će svima Vama otkriti mnoge, mnoge tajne. Kako istorijke, koje će nzaobilazno biti u sadržaju ove teme, tako i jako interesantna za sve naše balkanske tragače, bez razlike iz koje zemlje potiču.
    No da ne otkrivano sve unapred, eto teme pa za početak se uključite svi i mic po mic da se posvetimo "Aleksandrovom Grifonu" ili baš samom Grifonu.

    Inspiracija za ovu temu je nastala iz ovog citata teme :" Izgubljena istorija" sa strane 7 ove teme

    Orginalno postavljeno od Okitrip Pogledati poruku
    Izvanredni istraživač slovenske antike Egor Klassen: „Posle pada Makedonskog carstva, deo Makedonaca, oko 320. pre R. H. preselio se u Baltičko more i osnovao novo naselje zvano Bodrici, zadržavajući ih do pada, grb Aleksandra Velikog koji je prikazivao Bukefala i Grifona. Posle toga, neki od njih su se ponovo preselili u Ilmen i Lovati “(E. Klassen, str. 30-31). Kao što je poznato, makedonsko carstvo se raspalo kao rezultat rivalstva između pukovnika Aleksandra Velikog i sledećih nekoliko vojnih poraza, prikupljajući snagu u to vreme, mladog grabežljivca, bezobzirno - žestokog robovlasničkog Rima.

    Makedonci (Makedonci) su se sa istočne obale Jonskog mora preselili na obale Baltičkog mora, ali su dugi niz godina zadržali mržnju prema Rimljanima - nosiocima judejske ideje. Ideja za potpuno porobljavanje zaraćenih zemalja i naroda. Ostatak Makedonaca, koji su ostali u nepristupačnim planinskim masivima na putu za Varjaško (Baltičko) more, uspeli su da do danas sačuvaju etničku kulturu i nacionalnu ideologiju pod imenom - Srbi. U stvari, do 17. veka savremenici nisu znali razliku između Srba i Rusa i savršeno su ih izjednačavali u jednu nacionalnost (Klassen, str. 154-159).
    Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

  • #2
    Odg: Priča o GRIFONU

    Priču o Bukefalu sam Vam dočarao u temi o Bukefalu. Priča o Grifinima, je mnogo složenija i kompleksnija.
    Nije mi namera da Vam iste ove večeri sada ispričam sve stvari o Grifinima.
    Uzmite u međuvremenu pa i sami pronađite na netu, mnoge stvari i mnoge teorije o Grifinima, pa ćemo ovih dana započeti i obelodaniti mnoge stvari o Grifinima,koje naravno nećete naći nigde po internetu. U svim tim stvarima koje ćete pronaći i pročitati o Grifinu, Vam je samo jedna mala početna baza o Grifinima, na koju ćemo se kasnije nadovezati i neke stvari Vam otkriti nesebično.

    Dotle Vam želim laku noć.
    Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

    Komentar


    • #3
      Odg: Priča o GRIFONU

      Da bi pokrenuli bilo kakvu drugu priču o Grifinima, nezaobilazno, ali i najsvrsishodnije je opisati i pozvati se baš na Aleksandara Makedonskog. Možda je najbolje da se sa ovim jedinstvenim čovekom, osvajačem sveta, mnoge stvari objasne i do nekima na izgled bezveznih stvarikao što su recimo u ovom slučaju Grifoni.
      Sasvim je logično da su najveće tajne sveta,razasute širom naroda i sveta, najpristupačnije i na jednome mestu dostupne takvom svetskom osvajaču. Osvajanjem teritorija na sve četri strane sveta, sa svih tih strana sveta su brižljivo prikupljane i mnoge tajne za koje mi ni dana današnjega ne znamo skoro ništa.
      I pored svega što je u vreme Aleksandra i u vremenu njegovog oca, prikupljeno izuzetno mnogo svetskih tajni, Aleksandrova žeđ za još i još posedovanja svakojakih tajni i znanja je bila izuzetna.
      Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

      Komentar


      • #4
        Odg: Priča o GRIFONU

        Mnoge tajne koje su bile skoncentrisane, pre svega u Egiptu je Aleksandar mnogo kasnije i te kako znao da upotrebi. Pre svega u bitkama. I ne samo pisane tajne već i oružje koje je korišćeno u mnogim njegovim bitkama.
        Zar mislite da je tek tako , pošto poto hteo doći do Ahilovog mača i štita? Iste stvari je uzeo iz Ahilov groba i bilo njegovo lično oružje. Zašto baš Ahilovo oružje?

        Danas se koristimo jezičkim izrazom "mudraci", "mudrost". U Aleksandrovo vreme se to opet zove modernim izrazom IZOTERIJA. Sa izoterijskim tajnama se Aleksandar susreo po najviše opet prvo u Egiptu. NJegova žeđ za prikupljanjem svih ovih , hajde da kažemo sada izoterijskih tajni, ga je i pokrenulo da ode i na krajnji istok. Indiju, Tibet i dosegne sva izoterijska znaja tibetanskih budista - Šamalu.
        Iz Egipta i egipatskih spisa se i Aleksandar i susreo sa svim moćima Grifina. Sama Egipatska svinga Vam je jedna od verzija Grifina.
        Nastavićemo dalje drugom zgodom.
        Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

        Komentar


        • #5
          Odg: Priča o GRIFONU

          U koliko su ove najnovije teme dosadne, jer se ovde ne priča o nekakvim znakovima, ćupovima, strelicama, hajducima,...... Vi slobodno recite.
          Ne treba trošiti reči ili pero u koliko ovakve teme nikoga ne interesuju.
          Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

          Komentar


          • #6
            Odg: Priča o GRIFONU

            Shto se mene tice cepaj dalje pratim sve shto je napisano.Medjutim razmishljam neshto.Kazesh sve egipatske tajne je pokupio,ok drzi vodu to ,al shta se deshava dok je stigo do egipta,on je krenuo odavde s ovih prostora, sad dal bash ona Pela ispod Gevgelije ili neka druga i to je josh nekako ne potvrdjeno.Ali mislim da josh pre samog polaska na pohod na istok Aleksandar i verovatno uzi krug ekipa oko njega su imali neshto strahovito za to vreme,dal oruzje dal neku moc da rushe sve pred sobom,mislim na neprijatelje.E to je onda od tu izvorno,poneli su sa sobom a onda na dalje shto se je moglo uz put prikupiti nije na odmet.Shto se tice Grifona cuo sam da su u davna vremena verovali da su grifoni naj verni cuvari ,zato su bili pravljeni statue grigone i postavljani ispred svake po znacajnije ustanove iz tog vremena recimo ispred carske palate,pa kraj krajeva i u carskim riznicama.Ali koliko je za verovanje imam cujeno da su cak pokushavali da spoje recimo lava i orla za da bi stvarno proizveli zivog grifona,navodno neki strucnjaci iz tog vremena ,danas bi ih nazvali hirurzi.Licno ne verujem i ako su pokushavali da su u tome uspeli. E sad to oko Ahilovog maca i shtita mi stvarno ne poznato.Moram da priznam ovo prvi put cujem da je Acko pozajmio od Ahila shtit i mac.Da je Ahil imao neku moc to je poznato, navodno ono samo u petu bio ranljiv shto je prica za malu decu,ali sve legende kazu da je bio extra ratnik u to vreme,hajd to mu dode i sad ima neki vrhunski majstori u borelacke veshtine ,ali drzi vodu i to shto navodi futy ,moguce je da taj njegov shtit i mac shto ih je koristio da su bili neshto posebno,shtit ne probojan mac ne slomljiv .....neznam neshto zakukuljenjo shto zna da kaze futy.Hajd mozda do kraj ove teme razjasni neke stvari.A inace i sam Ahil je s ovih prostora,Marmadon je maltene oblast gde je i danashnja Pela.

            Komentar


            • #7
              Odg: Priča o GRIFONU

              Orginalno postavljeno od futyfuty9 Pogledati poruku
              Mnoge tajne koje su bile skoncentrisane, pre svega u Egiptu je Aleksandar mnogo kasnije i te kako znao da upotrebi. Pre svega u bitkama. I ne samo pisane tajne već i oružje koje je korišćeno u mnogim njegovim bitkama.
              Zar mislite da je tek tako , pošto poto hteo doći do Ahilovog mača i štita? Iste stvari je uzeo iz Ahilov groba i bilo njegovo lično oružje. Zašto baš Ahilovo oružje?

              Danas se koristimo jezičkim izrazom "mudraci", "mudrost". U Aleksandrovo vreme se to opet zove modernim izrazom IZOTERIJA. Sa izoterijskim tajnama se Aleksandar susreo po najviše opet prvo u Egiptu. NJegova žeđ za prikupljanjem svih ovih , hajde da kažemo sada izoterijskih tajni, ga je i pokrenulo da ode i na krajnji istok. Indiju, Tibet i dosegne sva izoterijska znaja tibetanskih budista - Šamalu.
              Iz Egipta i egipatskih spisa se i Aleksandar i susreo sa svim moćima Grifina. Sama Egipatska svinga Vam je jedna od verzija Grifina.
              Nastavićemo dalje drugom zgodom.
              @futy ono sto kazes da je neko belezio i sacuvao sve , valjda ima i da ni su morali ici u Egipet nego Egipet je doso kod njih ako se nevaram da ih brani od Persijanaca kako se ono zvase onaj kralj.. A da Nektaneb I ili Nektanabo (staroegipatski: Nekhtnebef) je bio faraon Egipta iz Tridesete dinastije, koji je bio Magionacar ( alhemicar ) i astrolog , koji je dosao u Makedoniji da trazi pomoc ( kralj u egzilu) u prvo pokazao Olimpijadi drage kamenja i objasnio sta sto znaci te kamenje na nebu t.e. Astrologiji , i koji je posle naucio jezik zmijama i zivotinja i Nektanabo I je proricao Olimpijadi i na nacin kakko ce dobiti dete i kako ce da ga krsti .... i tako dalje i ostao dugo vreme u Makedoniji do kad Alekasandar ga ni je ubio ... i tako dalje ... izvini @futy da ne duzim ode tema na drugu stranu ..


              Aleksadar drzi nesto u ruci , ko zna sta znaci ova slika zna, ko nezna nemam sta da objasnjavam ( izvinjvam se ali uvek sam pogresno svacen tako... )
              Priložene datoteke
              Okitrip
              Deo inventara foruma
              Poslednji put izmenjeno od Okitrip; https://www.zakopanoblago.com/forum/member/4341-okitrip u 30-09-2020, 04:48.
              "Многе ствари човек памти, а једну никако да запамти, ма колико му се она понављала.
              Да он без својине улази у овај свет и без својине излази из овог света."

              Владика Николај

              Komentar


              • #8
                Odg: Priča o GRIFONU

                Pa ja ljudine rekoh: Otvorite temu o Aleksandru-Aci velikom pa tamo ima brdo toga da se napiše, mudruje i pita kao i pokuša da se odgovori na neki drugi način osim što se može pročitati inače. Sad bih te ja Okitripe pitao mnogo što šta u vezi tvog zadnjeg posat, ali kao što i sam kažeš, otišli bi u totalni aut od ove započete teme. Ja sam spomenuo Aciku sa namerom, jer preko Acike i jedino može da se poveže - Grifon. Acika je najopipljiviji i najpristupačniji za definisanje Grifona. Ali nećemo dalje ovde o Aleksandru - Aciki, a nema veze sa Grifonima. O drugim stvarima u tamo temu o Aciki. Ne trpajmo sad i opet i ovde sve i svašta.

                Verovatno ste se milion puta susreli sa izrazom - "INDOEVROPSKI" !? Bilo da se najčešće radi o analitiki nekih jezika i pisama , ali ređe sa nekom drugom tematikom. Pokvarenjaštvo ovih tvoraca istorije i prikrivanje istine, hteli oni ne hteli, pređu se po neki puta pa zakukulje po neki izraz tako da pola kažu istinu a pola da opet slažu. Tako im je ispao izraz "Indoevropski jezici".

                E to ti je slučaj i sa našim Grifonima. Kult, pojam i sve drugo vezano za Grifone je došao, ne iz Egipta, nego i u Egipat sa tog istoka ili sa onog "inda".
                Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

                Komentar


                • #9
                  Odg: Priča o GRIFONU

                  Na ovoj slici gore je Kibela (ili Kibele), Велика богиња Мале Азије која претходи богињама Сумерана и Египћана за најмање 5.000 година. Кибелу су обожавали у Риму, а звали су је и „Магна Матер“, или велика мајка. Sa Acikom ima veze koliko i ja. Jedino sto je zanimljivo je episkopska mitra na glavi tzv. riblja glava zbog slicnosti sa mitrom boga Dagona. Zapravo su Kibela, Dagon i Zoroaster ista dusa. Takodje, neki je povezuju i sa boginjom Ishtar ali ta prica je nesto drugo. I da sam bezobrazan, rekao bih dje ces na citaoca Solomonovih dela... Etc, etc... O ovome bih mogao do prekosutra. Ne bih da polemisem dalje.

                  Komentar


                  • #10
                    Odg: Priča o GRIFONU

                    I da sam bezobrazan, rekao bih dje ces na citaoca Solomonovih dela...
                    @futy izvini sto to ovde pisem Ali.. Ja Sam se jednom izvinio javno I sam se povukao nista nisam rekao doticnoga, mislim da je vreme da reagujes po tvoje.
                    Toliko od mene
                    "Многе ствари човек памти, а једну никако да запамти, ма колико му се она понављала.
                    Да он без својине улази у овај свет и без својине излази из овог света."

                    Владика Николај

                    Komentar


                    • #11
                      Odg: Priča o GRIFONU

                      Orginalno postavljeno od Sergius Pogledati poruku
                      Na ovoj slici gore je Kibela (ili Kibele), Велика богиња Мале Азије која претходи богињама Сумерана и Египћана за најмање 5.000 година. Кибелу су обожавали у Риму, а звали су је и „Магна Матер“, или велика мајка. Sa Acikom ima veze koliko i ja. Jedino sto je zanimljivo je episkopska mitra na glavi tzv. riblja glava zbog slicnosti sa mitrom boga Dagona. Zapravo su Kibela, Dagon i Zoroaster ista dusa. Takodje, neki je povezuju i sa boginjom Ishtar ali ta prica je nesto drugo. I da sam bezobrazan, rekao bih dje ces na citaoca Solomonovih dela... Etc, etc... O ovome bih mogao do prekosutra. Ne bih da polemisem dalje.


                      Orginalno postavljeno od Okitrip Pogledati poruku
                      @futy izvini sto to ovde pisem Ali.. Ja Sam se jednom izvinio javno I sam se povukao nista nisam rekao doticnoga, mislim da je vreme da reagujes po tvoje.
                      Toliko od mene

                      Iskreno ljudi ja ne znam šta bi u ovom slučaju "ja" trebao da reagujem???
                      Forum je javna stvar, gde svako može i ima pravo da iznese svoja saznanja, podatke,......itd,itd O svemu izrečenom se može svakako polemisati sve dotle dok u toj polemici sve ne krene u neko omalovažavanje i najgore - međusobno vređanje. Ja sam sve to doživljavao od strane nekih i sam zna kako sve to izgleda.
                      To što ste se ti Okitripe i Sergius nešto potkačili (ja verujem zbog nekog sitnog nesporazuma i čitanja, te pogrešnih uzajamnih razumevanja, nekih postova između redova), je čisto Vaš problem. Nemam nikakvih razloga da se u tom slučaju stavim niti na jednoj niti na drugoj strani i "reagujem" kako se od mene zahteva ili traži.
                      Ovo što je Sergius ovde naveo su neki verodostojni podaci za koje takođe i ja znam, te sam zbog toga sa namerom i izbegao bilo kakav odgovor vezan za fotografiju koju si postavio Okitripe. E sad, previđeno je tvoje ono pitanje: "Aleksadar drzi nesto u ruci , ko zna sta znaci ova slika zna, ko nezna nemam sta da objasnjavam "....... Opet iskreno ne znam na šta si mislio i šta to neko na toj slici drži u ruci ??? Pokušavao sam da povežem neke stvari sa ovom našom osnovnom temom o Grifinima, ali mi nije uspelo.
                      Možda bi uvek bilo lepo da se umesto nekih zagonetnih pitanja, koja često postavimo, se i da neki konkretan odgovor ili svoje mišljenje!? Tako bi sve bilo mnogo lepše, a da ne čitamo između redova jer je to, kako se vidi kontra-produktivno.
                      Smatram i jednog i drugog malo više načitanije ljude, tako da je iluzorno da se sada stavljam na strani jednoga ili drugoga. Molim Vas da to od mene ne tražite, jer smatram,shodno Vašem obrazovanju, da je to bespotrebno ovom prilikom.
                      Toliko od mene ljudine.
                      Ostaješ Okitripe duža odgovora : "Šta po tebi sa ove slike drži neko u svojoj ruci? ". Desnoj da neto dohvati ili levoj? Budi malo konkretniji.
                      obojici na razumevanju.
                      Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

                      Komentar


                      • #12
                        Odg: Priča o GRIFONU

                        Ja se povlacim od pisanje od sad cu samo da citam, niko ga ne uzimam za zlo. Ko sto rade drugi..
                        @futy spomenuo si gore u postu je trazio je oruzje ja imam neki podataka da je koristio I to oruzje n'a te slike Ono sto hoce da dohvati a kako se zove vec znate... Ne bih dalje... Toliko od mene a sto se Tice doticnoga za bole me ona stvar za njega imma pametnija posla â ne da se zamaram sa njega. Izvinjavam se drugih forumasa sto citaju ove provikacije..
                        Budite eni I Bog vas blagoslovio.
                        Tolko od mene od sad samo citam..
                        "Многе ствари човек памти, а једну никако да запамти, ма колико му се она понављала.
                        Да он без својине улази у овај свет и без својине излази из овог света."

                        Владика Николај

                        Komentar


                        • #13
                          Odg: Priča o GRIFONU

                          Aman bre ljudine, što se mene tiče, ne morate ni da čitate. Trudimo se da bar ovaj forum bude razumsko koristan ljudima a ne da ovde sejemo nekakve "hajdučko tragačke" nebuloze. E sad, koliko smo , par nas u tome uspeli, je predmet svih Vas članova foruma da procenite. Veoma se dobro zna da je izuzetno teško promeniti neke ustaljene stvari i neka ljudska ubeđenja u nešto. Ako ne idemo uz dlaku nekima, onda fahat postajemo nekima nepopularni, nedosledni njihovim vizijama kojih su se napili tokom njihovih života i sve drugo je totalno neprihvaćeno. Između mašte, snova i realnosti je veoma veliki kanjon. Mi smo se uvek ovde trudili da napravimo "most" preko tog kanjona i da spojimo te dve strane. Jbg, nismo mi nekakvi svetci pa da nekome nabijamo ili uterujemo pamet. Stvar svakog pojedinca je da sam sa sobom neke stvari rasčisti u njegovoj glavi. Neinformisanost i ne poznavanje neke materije, već pravljenje "ctranih filmova" je svakako mnogo širok diapazon. Ovde se svakako trudimo i uvek smo se trudili da ostanemo neutralni. Da javno iznesemo mnoge stvari koje su malo gde dostupne i kroz literaturu i kroz bilo koje druge prezentacije, koje možete pronaći. Pri tome smo morali hodati kao po staklu, ne bi li izbegli bilo kakve dodirne tačke po pitanju bilo kakvih nacionalnih opredeljenja. Na žalost to je veoma, veoma teška rabota a posebno kada se tiče nekih tematika istorijskih zaostavština. Jako mi je žao što se dešavaju ovakvi recimo verbalni sukobi, ali i to je sastavni deo nas i naše naravi te ga tako treba i prihvatiti.
                          Ipak je teško nekima isterati iz dupeta u glavu.
                          Sve ovo se svakako ne odnosi na nikoga od Vas dvojice posebno. Niti na tebe okitripe niti na Sergiusa. Bar Vi, bar to smatram, da razumete ove moje reči.

                          Sad i posle svega, skoro da i sam razmišljam : da li ima svrhe i ovu pruču o grifinima nastaviti??? Možda je i bolje da ne povredimo nekima njihove sujete počevši od raznoraznih gatara, vračara, nekakvih džina, duhova, raskovnika, "čuvara"riznica", sektaških dogmi i, "ključara", ......i svemu drugome.
                          Pričom o Grifinu je sve to trebalo nekako amortizovati i dati mnoooooga objašnjenja. Ali možda je i najbolje da se naši svi "tragači" i dalje ravnaju prema nečemu oko čega im savete daju neki "nadri" savetodavci. O svemu ću i ja podrobno razmisliti da li da se nastavi sa ovom temom onako kako je i zamišljeno a čekano toliko godina ????
                          Uvek je lepše kada ostali koji ovo čitaju sami uključe svoje vijuge, i pored svega sami daju doprinos konačnim zaključcima, kroz debate i njihovim ličnim učestvovanjem u nekoj od tema. Slušajući i čitajući samo nečija izlaganja je nesvrsishodno ljudine moje.
                          Niko od nas ovde nije posisao svo znanje ovoga sveta. Polazim od sebe samoga a isto se odnosi na sve nas, žive ljude. Cela stvar je samo u tome, gde ko od nas pronađe mnoge odgovore na mnoga pitanja koja su , malte ne svakodnevne "tabu teme" u našim svakodnevnim tragačkim životima.
                          Da ste mi Vi svi živi i zdravi , a sve ili dođe samo po sebi ili ne dođe nikad.
                          Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

                          Komentar


                          • #14
                            Odg: Priča o GRIFONU

                            Sad i posle svega, skoro da i sam razmišljam : da li ima svrhe i ovu pruču o grifinima nastaviti??? Možda je i bolje da ne povredimo nekima njihove sujete počevši od raznoraznih gatara, vračara, nekakvih džina, duhova, raskovnika, "čuvara"riznica", sektaških dogmi i, "ključara", ......i svemu drugome.
                            i propale arheologe i istoricara sta misle da sve potice od ,,grcke civilizacije,, i od ,, Rima,,.
                            Sta se mene tice slobodno raspali temu veooooma velika tema ...
                            svako dobro
                            "Многе ствари човек памти, а једну никако да запамти, ма колико му се она понављала.
                            Да он без својине улази у овај свет и без својине излази из овог света."

                            Владика Николај

                            Komentar


                            • #15
                              Odg: Priča o GRIFONU

                              I ja sam za da tema produzi sa diskusije.Pokushacu da se ukljucim da neshto dodam na ovu temu ali moram da priznam da sam vrlo slabo upucen shto se tice ove teme o Grifonima,ono shto sam znao reko sam u prethodnni moj post,ali u svaki slucaj interesantna tema shteta bi bilo da se prekine sa diskusiju,naucili bi dosta shto se grifona tice,barem ja za sebe kazem,i apelujem do svi clanovi da prevazidju ne dorazumevanje ,da gledaju jedan prema dugoga prijateljski a ne da se trazi samo razlog kako bi se zamerili,samo prijateljski mozemo svi da imamo korist da naucimo neshto novo,a normalno je da uvek neko zna neshto vishe od nekoga,nemojte to da bide prepreka naprotiv neka bude most za spajanje, sad ako neko nece svoje znanje da spodeli sa ostali to je njegovo licno pravo. svima.

                              Komentar

                              Radim...
                              X