Najava

Skupi
Još nema oglasa.

Manastir Sveta Katarina na Sinaju

Skupi
X
 
  • Filter
  • Vreme
  • Prikaži
Očistiti sve
Nove poruke

  • #16
    Odg: Manastir Sveta Katarina na Sinaju

    Pa sad, neko prebacuje jednu temu na sasvim drugu stranu.
    Uopšte me ne interesuje ko je pisao ovaj tekst o ovom manastiru i ovoj temi. Ako neko ne shvata suštinu stvari, meni je jako žao.
    Ovde se ne radio o nekakvom forsiranju Srba. O nacionalističkim aspiracijama Srba. Priča je mnogo drugačija oko Manastira Sveta Katarina i daje sasvim drugačije značenje u celoj priči o postojanju ovoga manastira, a što nema apsolutno nikakvih veza sa forsiranjem Srba ili srpstva kao nekakve pra države ili nacije.
    Ovde se uopšteno priča o jednom zajedničkom poreklu celokupnog naroda sa prostora Balkana, gde nisu Okitripe tu samo Srbi. I sasvim je neukusno bar za mene i ovu temu da sada odvojeno pričamo ili spominjemoi Srbe ili Makedonce.
    Totalna zamena teme i nema mesta nekim ironičnim komentarima.
    Čak šta više, veoma je jasno iz nekoliko paralelnih tema koje se ovde obrađuju da se ne kaže da je u toj Srbiji izvor Hrišćanstva, već naprotiv u tvom Ohridu dole u Makedoniji moj Okitripe.
    Toliko da se odmah razumemo oko nekih komentara kojima ovde nije mesto naravno.

    To što i ovaj članak ima prizvuk sa nazivom Srbija ili se spominju Srbi, to niakako ne znači da se i ovime ili postojanjem Svete Katarine veliča Srbstvo. Srbi su samo jedan maleni deo sveukupnog naroda, nekada jednog jedinstvenog naroda, a ne shvatati u celoj ovoj priči Srbe kao neku nadređenu naciju ili narod. To što su možda Srbi, kroz celokupnu svoju istoriju ispaštali boreći se da dokažu da su autohtoni narod, a ne nekakvi dođoši, je sasvim druga stvar. Ti hebeni Srbi i danas u tom nastojanju ispaštaju u tome.
    Kada neko shvati da nikakvih razlika nema u tome kako danas neko sebe zove, srbinom makedoncem, bosancem,....... a da zapravo govorimo o jednom jedinstvenom narodu koje je neko kroz vreme razdelio i napunio "nacionalizmom" , svakog posebno, to bar mene ovde ne interesuje i sasvim je druga namera interpretacije ovih tema.
    Ko shvati, shvati, ko razume razume, ko ne neka bude šta hoće, to je njegov problem.
    Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

    Komentar


    • #17
      Odg: Manastir Sveta Katarina na Sinaju

      Kada neko pita da li je 300 i neke godine postojala Srbija, pa ruku na srce nije postojala ni Makedonija. Postojao je neki Aleksandar koji je inače bio isto tračanin i tračkog porekla kao što su bili i srbi. Sve je to neko veoma vešto ispreturao, iskombinovao ne bi li se mi i danas , eto veoma jasno , među nama domunđavali i u nečemu dokazivali šta je starije kokoška ili jaje?
      Sve dok neki tamo traže grob Aleksandra makedonskog po makedoniji i sve dok neko treći Vama određuje odakle je Aleksandar, kojeg je porekla ( a Vi mislite da je makedonac a ne tračanin i pripadnik jednog od tih ttračkih plemena a ne niti Srbin a još manje makedonac te najmanje grk) onda ćete moći da razumete i mnoge druge stvari koje očigledno neko i pored izdašnih tekstova ovde, neko i dalje ne razume.

      Svetu Katarinu ili Sveta Katarina je podignuta kao spomen na rodno mesto Egipatske Kleopatre, a ta ista Kleopatra ti je Okitripe poreklom ih Ohrida. I nije nimakedonka ni srpkinja već Tračanka isto kao što je bio i Aleksandar, nit makedonac nit srbin. Obzirom da je Kleopatra otišla da, sa svojim ocem vodi računa o , Aleksandrovom osvojenom oblašću u Egiptu i severnoj Africi u kompletu, nastalo je mnogo manastira širom Egipta gde god je Kleopatra smatrala da ih treba podići po uzoru na njen Ohridski samostan gde je bila jedna od vrhunskih svetica u ženskom manastiru u tom istom Ohridu.
      Koliko da sam , sbrda sdola, sve ovo izrekao, mislim da razumete poentu i svrhu manastira Svete Katarine i da ove novinakse budalaštine malo u svojim glavama prekombinujete i saberete ako možete. Znam da je to veoma teško shvatiti, ali .....potrudite se malo ljudine.

      I naravno da je Izraelski premijer rekao da smo "komšije". Tu ima dvostruko značenje jer zavisi na šta je taj premijer mislio?
      Da li je mislio na Sinaj, gde je gro naroda iz sadašnje makedonije nastanjeno bilo na Sinaju. Da li zbog toga što i taj premijer zna gde je zapravo pravi Jerusalim ili nas smatra "komšijama " u nekoj budućnosti, obzirom da se već davno planira selidba Izraelskog naroda na ovim našim prostorima?
      Tumačenje ovih reči Izraelskog premijera je višestruko.
      Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

      Komentar


      • #18
        Odg: Manastir Sveta Katarina na Sinaju

        nemoj futy to tako da ja t.e. ,,neko,, prebacuje temu na sasvim dr. stranu .. sad taj tekst e je kakav takav je napisan i to je to . veoma lepo pise na sajt od tog manastira da je manastir grcki ni ti srbski niti makedonski niti durgi nego GRCKI .
        i koje ironicne komentare to sto sma pitao dali je srbija tad postojala ... ???? ja tebi nista nisam replicirao osven dali je tad postojala srbija? a ostalo sam komentarisao tekst ..
        A ohridska arhiepiskopija je svima bila da kazem ,, matrica pravoslavlje,, a to sto pojedini su odbegli od nje i sami proglasili arheoskopiju to je druga tema ...
        Ja licno za sebe pisem a ko hoce nek cita i razume pa inemora da ja nacionalisticke tekstove mrzim i komentarisem ih pa sad ko kako hoce nek se ljuti ili bilo sta . a to da smo svi bili zajedno to je istina ali da sam su nam usadili nacionalizam toj su i uspeli sto je i rezultat ovog vremena ..

        Izvinijam se ovako javno ako sam nesto zastranio temu u drugi pravac i udalje se povlacim pisanje ove teme
        pozdrav i svako dobro Bog vas Blagoslovio i nemojte zauzimati loso za mene ja sam samo prost i glup covek ..
        "Многе ствари човек памти, а једну никако да запамти, ма колико му се она понављала.
        Да он без својине улази у овај свет и без својине излази из овог света."

        Владика Николај

        Komentar


        • #19
          Odg: Manastir Sveta Katarina na Sinaju

          Orginalno postavljeno od futyfuty9 Pogledati poruku
          Kada neko pita da li je 300 i neke godine postojala Srbija, pa ruku na srce nije postojala ni Makedonija. Postojao je neki Aleksandar koji je inače bio isto tračanin i tračkog porekla kao što su bili i srbi. Sve je to neko veoma vešto ispreturao, iskombinovao ne bi li se mi i danas , eto veoma jasno , među nama domunđavali i u nečemu dokazivali šta je starije kokoška ili jaje?
          Sve dok neki tamo traže grob Aleksandra makedonskog po makedoniji i sve dok neko treći Vama određuje odakle je Aleksandar, kojeg je porekla ( a Vi mislite da je makedonac a ne tračanin i pripadnik jednog od tih ttračkih plemena a ne niti Srbin a još manje makedonac te najmanje grk) onda ćete moći da razumete i mnoge druge stvari koje očigledno neko i pored izdašnih tekstova ovde, neko i dalje ne razume.

          Svetu Katarinu ili Sveta Katarina je podignuta kao spomen na rodno mesto Egipatske Kleopatre, a ta ista Kleopatra ti je Okitripe poreklom ih Ohrida. I nije nimakedonka ni srpkinja već Tračanka isto kao što je bio i Aleksandar, nit makedonac nit srbin. Obzirom da je Kleopatra otišla da, sa svojim ocem vodi računa o , Aleksandrovom osvojenom oblašću u Egiptu i severnoj Africi u kompletu, nastalo je mnogo manastira širom Egipta gde god je Kleopatra smatrala da ih treba podići po uzoru na njen Ohridski samostan gde je bila jedna od vrhunskih svetica u ženskom manastiru u tom istom Ohridu.
          Koliko da sam , sbrda sdola, sve ovo izrekao, mislim da razumete poentu i svrhu manastira Svete Katarine i da ove novinakse budalaštine malo u svojim glavama prekombinujete i saberete ako možete. Znam da je to veoma teško shvatiti, ali .....potrudite se malo ljudine.

          I naravno da je Izraelski premijer rekao da smo "komšije". Tu ima dvostruko značenje jer zavisi na šta je taj premijer mislio?
          Da li je mislio na Sinaj, gde je gro naroda iz sadašnje makedonije nastanjeno bilo na Sinaju. Da li zbog toga što i taj premijer zna gde je zapravo pravi Jerusalim ili nas smatra "komšijama " u nekoj budućnosti, obzirom da se već davno planira selidba Izraelskog naroda na ovim našim prostorima?
          Tumačenje ovih reči Izraelskog premijera je višestruko.
          bili zivi i zdravi i pa videli ...
          "Многе ствари човек памти, а једну никако да запамти, ма колико му се она понављала.
          Да он без својине улази у овај свет и без својине излази из овог света."

          Владика Николај

          Komentar


          • #20
            Odg: Manastir Sveta Katarina na Sinaju

            Ono što sam ja odavno shvatio je da u našem okruženju postoji strahovita kriza nacionalnog identiteta. U više navrata sam bio na ivici ovde da budem isprovociran ali računam nije mesto za takve razgovore zarad mira u tuđoj kući tj. na forumu. I vidiš Milane, ti si u još zajebanijoj situaciji jer je forum tvoj ali i kroz pisanu reč njušim da te neke stvari opasno nerviraju a ne možeš iz pristojnosti domaćina da opleteš kako treba. Ja mogu a ti me banuj. Vrlo kratko po poslednjoj provokaciji.
            Okitripe, prvo bi po pitanju odmetanja od izvornog pravoslavlja trebalo da raspališ po vaseljenskoj patrijaršiji a ne da ironišeš o stvaranju naše arhiepiskopije. U Carigradu je mnogo veće seme razdora nego bilo gde među pravoslavcima, i bilo i ostalo. Postoji jasan razlog zašto i kako je formirana naša arhiepiskopija i makar se od kosmosa odmetnula a ne od Ohrida a ja ću reći samo još ovo: NIKADA Srbi sami od sebe ne bi imali svoju arhiepiskopiju a kasnije patrijaršiju, ni dan danas da nije postojao mnogo veći interes Vatikana i Carigrada uz pojavu artefakata i neugodnih rukopisa iz IV veka kad je, gle čuda, pisana Biblija. Prvovenčani je to samo uskogrudo iskoristio ne bi li sebi tutnuo kraljevsku krunu na glavu. Čuj, dvaput krunisan, pa još od pape za kralja tek tako...nije nego. Kom je još pravoslavcu papa dao kraljevsku krunu... Bukvalno je bilo tebi kruna a meni papiri i tvoje ćutanje. Smešno je šta kaže zvanična istorija o lažnom preobraćenju u katoličanstvo. Pa satrli bi nas za vjeki vjekova da je bila prevara u pitanju.A to što ti pričaš, piše i na tarabi.
            Poslednji put izmenjeno od Sergius; https://www.zakopanoblago.com/forum/member/3660-sergius u 11-09-2020, 09:50.

            Komentar


            • #21
              Odg: Manastir Sveta Katarina na Sinaju

              Sergius sta se Palis ovo je forum ne?! I koje tebe prozvao.
              Moje pravo sta cu da pisem a vama ako smeta slobodno zalite se kog admina pa nek me on banira. Drugo ako ,, vasa,, arhieoskopija se odelila zbog pape to je vas problem I ne ironisem ko ostali ,, SERVIA,, je centar Sveta daj boze da je tako posto Sam I ja pola srbin.
              A Ono sergiuse sta pricam ja a pise n'a tarabi slobodno citaj. A Ono sto prvovencani se prodao toje drugo.
              Necu vise da pisem tako da ne spominje me ne mesaj te me I to je to.
              svima I Bog vas blagoslovio
              "Многе ствари човек памти, а једну никако да запамти, ма колико му се она понављала.
              Да он без својине улази у овај свет и без својине излази из овог света."

              Владика Николај

              Komentar


              • #22
                Odg: Manastir Sveta Katarina na Sinaju

                Orginalno postavljeno od Sergius Pogledati poruku
                Ono što sam ja odavno shvatio je da u našem okruženju postoji strahovita kriza nacionalnog identiteta. U više navrata sam bio na ivici ovde da budem isprovociran ali računam nije mesto za takve razgovore zarad mira u tuđoj kući tj. na forumu. I vidiš Milane, ti si u još zajebanijoj situaciji jer je forum tvoj ali i kroz pisanu reč njušim da te neke stvari opasno nerviraju a ne možeš iz pristojnosti domaćina da opleteš kako treba. Ja mogu a ti me banuj. Vrlo kratko po poslednjoj provokaciji.
                Okitripe, prvo bi po pitanju odmetanja od izvornog pravoslavlja trebalo da raspališ po vaseljenskoj patrijaršiji a ne da ironišeš o stvaranju naše arhiepiskopije. U Carigradu je mnogo veće seme razdora nego bilo gde među pravoslavcima, i bilo i ostalo. Postoji jasan razlog zašto i kako je formirana naša arhiepiskopija i makar se od kosmosa odmetnula a ne od Ohrida a ja ću reći samo još ovo: NIKADA Srbi sami od sebe ne bi imali svoju arhiepiskopiju a kasnije patrijaršiju, ni dan danas da nije postojao mnogo veći interes Vatikana i Carigrada uz pojavu artefakata i neugodnih rukopisa iz IV veka kad je, gle čuda, pisana Biblija. Prvovenčani je to samo uskogrudo iskoristio ne bi li sebi tutnuo kraljevsku krunu na glavu. Čuj, dvaput krunisan, pa još od pape za kralja tek tako...nije nego. Kom je još pravoslavcu papa dao kraljevsku krunu... Bukvalno je bilo tebi kruna a meni papiri i tvoje ćutanje. Smešno je šta kaže zvanična istorija o lažnom preobraćenju u katoličanstvo. Pa satrli bi nas za vjeki vjekova da je bila prevara u pitanju.A to što ti pričaš, piše i na tarabi.
                Ma Sergiuse, malo je onih koji se uopšte ovde upuštaju o bilo kakvom komentarisanju nečega o čemu ne znaju apsolutno ništa ili znaju taman toliko koliko im je neko dozirao kroz neke nakaradne podatke - da bi znali kao.
                Priča koju, ja pokušavam da ispričam, je priča koja je mnogo starija od svega ovoga oko čega se i Vi ovde nekolicina sporite a sam je početak ili prede početak našeg i današnjeg Hrišćanstva.
                Veoma je jasno Sergijuse, i apsolutno se u tome bar ja i ti slažemo da je sistematski i u velikom vremenskom periodu rađeno na , kako si to fino rekao "krizi nacionalnog identiteta"!
                Vremenom je stvoreno jako, jako mnogo tzv različitih nacionalnosti, naroda i tome slično. Posledicu svega toga vidimo i danas, pa čak i eto u ovom slučaju i u ovoj temi, gde neke stvari komentarišu i ljudi neke "druge sada nacionalnosti".
                Ja nisam čovek koji forsira iskjučivo Srbe ili srbsku nacionalnost, koja je u nečemu iznad svih drugih i koja je , po nekima najstarija nacionalnost na ovim prostorima. To jednostavno ne odgovara nikakvoj istini u koliko celu stvar posmatramo upravo kroz onaj istorijski period pre uvedenog Hrišćanstva.
                Verovatno ste primetili koliko sam vremena i pažnje posvetio Trakiji i preko Trakije i Trakijskih plemena je nejjednostavnije ovim današnjim zabludelim glavama,tzv istoričarima itd, objasniti zajedničke korene svih nas kako na Balkanu, tako i u samoj Evropi.
                Znam da je to veoma teško, jer samim time, posredno dolazim na neki način i u neku vrstu sukoba sa najžešćim srbskim nacionalistima, ali šta je tu je. Istina je samo jedna i tu ne može biti dve istine. Problem je samo jedan - nečime dokazati onu pravu istinu.
                A dokazi svemu tome se nalaze i dalje, svesno i namerno sakrivene ili ne. Dokazi se nalaze, kako u rukama arheologa pre svega, koji su i sami veoma često sputavani u tome da već neko započeto istraživanje neke arheološke lokacije "neko" bukvalno zaustavi ili prekine, pod izgovorom "nedostatka sredstava", zapravo neko ne želi da neki nedvosmisleni arheološki dokazi, pokažu i dokažu pogrešne tvrdnje samih modernih istoričara koji forsiraju istoriju po već ustaljenom nametnutom ključu.
                Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

                Komentar


                • #23
                  Odg: Manastir Sveta Katarina na Sinaju

                  Ma mene nacionalnost ne zanima, ili si dobar ili los covek, to je jedino sto gledam. Samo ne mogu da cutim na udbaska provociranja, nije mu prvi put.

                  Komentar


                  • #24
                    Odg: Manastir Sveta Katarina na Sinaju

                    Orginalno postavljeno od Sergius Pogledati poruku
                    Ma mene nacionalnost ne zanima, ili si dobar ili los covek, to je jedino sto gledam. Samo ne mogu da cutim na udbaska provociranja, nije mu prvi put.
                    alo bre ,,srbine,, koje ovde udbash , udbashi na krsnu slavu da ti sedu . Jer ti mene provociras sta je stobom , jel imas neki problem alo to sto te istina nervira to je tvoj problem tako si naucen od malih nogu .
                    Jebote covek nesme nista pise jebati nacionalisti glupi aj ukurac i nemoj vise da me spominjes niti prozivas ok ...
                    Za ti oostali ljudi pisu nista zbog jebenih Nacionalista . Alo sergiuse svako ima pravo na svoje mislenje ovo je FORUM a ne parlament pa da tebi smeta ko sta pise.

                    Evo vam tema : raspisi te koliko vam voljda ,, Od kad postoi SERVIA,, koje bio prvi kralj, knez i sta ja znam jos sto , Koje godine je stvorena i od koga ...
                    Okitrip
                    Deo inventara foruma
                    Poslednji put izmenjeno od Okitrip; https://www.zakopanoblago.com/forum/member/4341-okitrip u 18-09-2020, 06:30.
                    "Многе ствари човек памти, а једну никако да запамти, ма колико му се она понављала.
                    Да он без својине улази у овај свет и без својине излази из овог света."

                    Владика Николај

                    Komentar


                    • #25
                      Odg: Manastir Sveta Katarina na Sinaju

                      "Срби су за Хитлера били само „банда завереника“. Херман Нојбахер, немачки опуномоћеник за Југоисток, сведочи да је последњих дана марта и почетком априла 1941. у нацистичком врху био присутан став да би било најбоље када би Србија нестала са географске карте. Како је једна таква операција била технички немогућа, требало је Србе, као вечите узрочнике немира, што више притиснути.36"
                      Izvor ЖРТВЕ ЛАГЕР НИША

                      Odkad je sveta i veka velike glave rade na uništavanju svega što je povezano sa вечите узрочнике немира i sad bismo mi na forumu da ispravimo sve što su oni z.... ne uzbudjujte se ljidi jel oni koji traže prošlost izgube budućnost??? Gledajte kuda voda teče i šta nosi sa sobom i danas a i sutra

                      Komentar


                      • #26
                        Odg: Manastir Sveta Katarina na Sinaju

                        Halo ljudine, u zadnje vreme i sam ne posećujem forum zbog nekih mojih naravno privatnih obaveza. Ova "kuća" ili ovaj forum je taman toliko moj, koliko i Vaš ljudine moje.
                        Koliko znam svi ste Vi ovde zreli ljudi tako da sam uvek smatrao da niko nikome ovde ne treba biti nekakav kućni policajac pa makar se on i adminom zvao.
                        Koliko god sam se bar ja trudio, a eki to očigledno i primećuju, svojski se zalažem za razotkrivanje nekih istorijskih laži i podmetanja , a da pri tome se nikako i ničime ne dodirne nikakve današnje nacionalne interese. Kako u ovoj temi koja se tiče jednog od mnogih manastira podignutim negde van svih naših današnjih dogmi i ubeđenja i tu temu smo trebali obrađivati.
                        Kao i sada , tako i do sada, veoma smo skloni da osnovnu temu prebacimo na sasvim stotu stvar, koja u nekim slučajevima ima uzročno posledične veze sa samom temom, ali i četo puta se tema pretvori u vremensku papazjaniju i gde se hotimice pokreće unutar jedne teme stotinu drugih.
                        Sve je to ok. Ali zar svako ko iole hoće da kaže nešto više, a tiče se jednog sasvim drugog, zar vezano za to "nešto drugo", ne može da se otvori posebna tema, pa daj da drljamo o tome?

                        Ma koliko se trudili ma koliko pokušavajući da ostavimo "ad akta" današnje vreme, današnje veštački stvorene narode i da se usresredimo na onu davnu našu, sviju nas, prošlost, očigledno da je to zaista nemoguće uraditi.
                        Zapitam se sam često: Zašto to radimo?
                        Da li zato što smo toliko zatrovani nacionalnom populistikom ili nismo spremni da prihvatimo neke tajne, skrivene, činjenice, dokaze, koje, želeli mi to ili ne u svom nacionalističkom ubeđenju, ne želimo da ih prihvatimo ni kada se radi o noborivim materijalnim dokazima, zaista mi nije jasno?

                        Zato Vas, dragi moji članovi foruma, sve skupa molim da ispoštujete osnovne tematike tema, a da svoje frustracije (po ma kojim osnovama), ostavite za neka druga mesta.
                        Nekakva banovanja su, ljudine moje, za decu iz vrtića i na to se bilo ko odlučuje od ma kojih admina,tek kada i pored svih upozorenja "dara prevrši meru". Ban nije za ljude koji argumentovano u bilo kojoj temi neke stavove negira ili im se suprostavlja. To jeste , i takav način postovanja i priliči ma kom forumu i u bilo kojoj od tema, ali da od Manastira Svete Katarine stignemo, ovde i od ove teme , do krunisanja ne znam koga već, je malo neukusno jer se sa 4 veka nove ere skače na 14 vek.
                        Ponavljam po stoti puta da je činjenica a ne nečija izmišljotina da se tamo neko jezero zvalo tako i tako. To nije niko umislio ili izmislio kako bi se možda ime ili naziv Srb, sad stavio u neki kontest forsiranja Srba , što je verovatno ovde nekakav problem. Sam naziv te neke planine i jezera ima ili je trebalo bar da ima jedno sasvim, sasvim drugu poentu a ne nikakvo izvlačenje nekakvih kontesta da su Srbi iznad Makedonaca ili ma kojih drugih nacionalnosti, što nam je nametnuto vremenom i, kako kažem "otrovani" da danas mislimo i razmišljamo jedni o drugima na ovakav način kakav razmišljamo i utrkujemo se ko je stariji : Kokoška ili jaje.
                        Možda bih imao još što šta da kažem, ali bi se onda neko opet uvredio ili pogrešno shvatio, tako da se zadržavam samo na drugarskoj kritici i mojoj molbi da se suzdržavate od nekih rivalskih komentara kojima ovde bar među nama nema mesta.
                        Vam na razumevanju ljudine.
                        Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

                        Komentar


                        • #27
                          Odg: Manastir Sveta Katarina na Sinaju

                          Evo I ja nesto drugarski da ne bi se uvredio neko, ja Sam lepo postavio pitanja bez da uvredim nekoga ili neku drzavu ni malo sa nekom omrazu prema neku naciju ili bilo sto takvo. Pogresno ste svatili Ali nema veze...
                          Evo javno se IZVINJAVAM svima

                          Sinajski manastir
                          Izvinite Jo's jednom sta sam postavio te pitanja Ali nisam udbash ili neznam sta tako da, Jo's jednom se izvinjavam
                          Bog vas blagoslovio I
                          Priložene datoteke
                          "Многе ствари човек памти, а једну никако да запамти, ма колико му се она понављала.
                          Да он без својине улази у овај свет и без својине излази из овог света."

                          Владика Николај

                          Komentar


                          • #28
                            Odg: Manastir Sveta Katarina na Sinaju

                            LJudski je grešiti i još ljudskije priznati grešku. Svi smo vam mi obični ljudi i nismo svi u istom danu niti dobre volje a još manje dobrog raspoloženja. Dešava se, ali lepše je kad te loše dane i loše raspoloženje istresemo na neko komšiče, a ne ovde među nama i na nama.

                            Idemo dalje, eto nadam se da su sada žrtvene keltske sekire zakopane pošto je žrtva pala, a to je onaj neki admin.
                            Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

                            Komentar


                            • #29
                              Odg: Manastir Sveta Katarina na Sinaju

                              Мошти Светог Стефана у Манастиру Свете Екатарине на Синају.
                              Старац се упокојио у молитви, са бројаницама у руци, седећи, 580 године. И данас је у истом положају.

                              Priložene datoteke
                              "Многе ствари човек памти, а једну никако да запамти, ма колико му се она понављала.
                              Да он без својине улази у овај свет и без својине излази из овог света."

                              Владика Николај

                              Komentar


                              • #30
                                Odg: Manastir Sveta Katarina na Sinaju

                                ...Мојсије је ту на месту садашњег манастира, око 1400 г. пре Христа, видео пламени огањ у жбуну купине који гори а не сагорева, и чуо глас Анђела Божјег: „Мојсије! Мојсије! Изуј обућу своју с ногу својих, јер је место где стојиш света земља“ (Изл. 3,1-5). Данас овај грм Неопалиме купине расте из олтара храма.

                                Купинов жбун је јединствен на свету, покушавали су људи да његове младице пресаде на неко друго место, али се нигде нису примиле. Делови несагориве купине су слати на анализе у релевантне лабароторије, где је утврђено да је купина вероватно стара колико и Мојсије.

                                На истом том месту где данас стоји капела посвећена Богородици-несагоривој купини, верни приступају изувајући обућу као што је Господ тражио од Мојсија...
                                "Многе ствари човек памти, а једну никако да запамти, ма колико му се она понављала.
                                Да он без својине улази у овај свет и без својине излази из овог света."

                                Владика Николај

                                Komentar

                                Radim...
                                X