Najava

Skupi
Još nema oglasa.

Srednjevekovni grad Branicevo

Skupi
X
 
  • Filter
  • Vreme
  • Prikaži
Očistiti sve
Nove poruke

  • Srednjevekovni grad Branicevo

    Veliki pozdrav svima,zanima me istorija starog grada Braniceva,ne u smislu planova i traganja za blagom nego nekih istorijskih cinjenica informacija knjiga itd. Informacija o ovom alitetu skoro i da nema. Ja sam jedva nasao knjigu o Dragutinu Todicu koji je podigao Crkvu svetog Georgija na tom mestu gde bi trebalo da je staro Branicevo. Inace u knjizi se pominje toponim Justinijanov grad. Ako neko zna nesto vise ili ima neko stivo bio bih neizmerno zahvalan.

  • #2
    druze i dobro dosao . Pa' iskreno bas nema nista o Gradi Branicevu , osim neke moje skromne predpostavke o istom.
    A Tò je da se Grad nalazimo tik iz Viminacijum ...

    Komentar


    • #3
      gospodine Dusane na odgovoru. Grad branicevo se nalazio sa druge strane reke Mlave u odnosu na Viminacijum. Ja imam poneka saznanja ali to je jako malo i podataka skoro i da nema. Grad Branicevo tj njegov manji grad se nalazio na sadasnjem mestu crkve u starom Kostolcu koju je napravio Kapetan Dragutin Todic brodarac. Meni je jako cudno da nema skoro nikakvih podataka o gradu koje i u srednjevekovnoj Srbiji bio
      centar branicevskog okruga. Moje misljenje je da su podatci jako sturi bas iz razloga da bi Viminacijum bio glavna prica u kraju i da se ne bi rqzvodnjila prica,iako Viminacijum nije imao bas takav znacaj kakav mu prepisuju. Inace na od prilike 15km je i Margum o kome takodje ima jako malo podaka,a koji je po nekim izvorima imao mnogo veci znacaj od Viminacijuma,ovo je opet moje misljenje,zato sam i postavio pitanje ovde da li neko ima neka dokumenta ili zna nesto vise. Veliki pozdrav za sve aktivne clanove.!

      Komentar

      Radim...
      X