Najava

Skupi
Još nema oglasa.

Pitanje

Skupi
X
 
  • Filter
  • Vreme
  • Prikaži
Očistiti sve
Nove poruke

  • Pitanje

    Zdravo, nekoj da mi pojasni ako zlatoto e staveno vo zelezen predmet dali detektor moze da pokaze na ekranot deka se raboti za zlato ili ke go prikazuva samo kako zelezo se raboti za PI detektor ???
    Poslednji put izmenjeno od Arnold; https://www.zakopanoblago.com/forum/member/4979-arnold u 10-06-2020, 01:51.

  • #2
    Odg: Pitanje

    Zdravo Arnolde,
    Ma koliki laik bio po pitanju metal detektora i svih tzv diskriminacija nekakvih, ako je nekakvo zlato stavljeno u nekakav metalni, gvozdeni sud, bez obzira o kakvom se metal detektoru radi, logično je da će metal detektor da ti pokazuje na gvožđe jer će na to signal prvo da naiđe, a to je površina posude. Može da bude i najbolji i najskuplji detektor na svetu, niti jedan ne može da detektuje bilo šta bilo u nekakvom metalnom sudu pa bilo u tom gvozdenoj posudi i srebra i zlata i dijamanata, olova, bakra, mesinga i šta ja znam čega sve. Uvek će u ovakvom slučaju da pokaže gvožđe.
    Ako grešim neka me isprave ljudi koji mnogo više znaju o metal detektorima od mene. Ja ti pričam po zdravoj logici stvari.
    Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

    Komentar

    Radim...
    X