Najava

Skupi
Još nema oglasa.

Mutacija znaka ( simbola)

Skupi
X
 
  • Filter
  • Vreme
  • Prikaži
Očistiti sve
Nove poruke

  • Mutacija znaka ( simbola)

    svima
    Bez da duzim previse i bez neke preke potrebe mislim da bi vecem delu clanova bilo vrlo korisno da pogledaju sledeci video .


    https://youtu.be/Uk6pGKJ7e9w
    Evo dobrog primera , koji po meni moze da bude neka vodilja i za znakove , klesove ili sta vec , kako obican znak moze da mutira kroz vreme do tako reci apstraktnog...
    Ko sto kaze Futy , ne postoji univerzalno tumacenje , nego zaista treba iscitati sijaset svega i svacega , poznavanje gro stvari da bi nesto moglo da se protumaci....
    Nije svaki znak tovar ,al zasigurno je blago i oplemenjuje kad se nesto dodatno i novo nauci ....
    Srecno vam bilo svima !

  • #2
    Odg: Mutacija znaka ( simbola)

    Orginalno postavljeno od Dusan silni Pogledati poruku
    svima
    Bez da duzim previse i bez neke preke potrebe mislim da bi vecem delu clanova bilo vrlo korisno da pogledaju sledeci video .
    https://youtu.be/Uk6pGKJ7e9w
    Evo dobrog primera , koji po meni moze da bude neka vodilja i za znakove , klesove ili sta vec , kako obican znak moze da mutira kroz vreme do tako reci apstraktnog...
    Ko sto kaze Futy , ne postoji univerzalno tumacenje , nego zaista treba iscitati sijaset svega i svacega , poznavanje gro stvari da bi nesto moglo da se protumaci....
    Nije svaki znak tovar ,al zasigurno je blago i oplemenjuje kad se nesto dodatno i novo nauci ....
    Srecno vam bilo svima !
    Naravno Dušan silni.
    Zaprepašćujuće je fascinantno koliko su tragači zaslepljeni u svoj želji i nadi da nešto pronađu, tako da sve što se negde zatekne na nekom terenu, uvek prevedu sa pitanjima:
    - Ima li neko plan?
    - Đta dalje?
    - Ima li neko zapis o ovome?
    ..............
    A jako mali broj njih zapita za neko drugo značenje bilo čega pronađenog na terenima. Ima i takvih ali su veoma retki.
    Ono što je najtužnije u svemu tome je činjenica da se sagovornik ili naljuti ili bar pomisli : Ovaj ne zna ništa, kada mu se da neki drugi odgovor a on ne vodi ka nikakvom zakopanom blagu.
    Ali šta je tu je. Prema svetcu i tropar, kako se kaže obično.
    Civilizacijske zaostavštine na našim prostorima su ogromne tako da je delom veoma teško mnoge zatečene klesove, crteže, predmete, ...... pre svega datirati u koliko se nema osnovnog i elementarnog znanja o istoriji, religiji, narativima kroz epohe i tome slično.
    tebi za video klip Dušane. U svakom slučaju veoma poučno, a toga ima sijaset na našim internet portalima. Samo se treba imati malo više vremena i uputiti se u sve to. Na žalost mnogi za to nemaju vremena i očekuju da će pre na ovakvim forumima pronaći neke odgovore koje ih tište.
    Što je do nas, tu smo da o mnogim stvarima razbijem iluzije i samo pomognemo u bar nekim stvarima koliko je do nas i naravno pak našega znanja. Sve ostalo je samo lično ubeđenje svakoga ko bilo šta pročita.
    Srdačan pozdrav Dušane silni.
    Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

    Komentar

    Radim...
    X