Najava

Skupi
Još nema oglasa.

Documetarna Emisija o Karpesta Umetnost

Skupi
X
 
  • Filter
  • Vreme
  • Prikaži
Očistiti sve
Nove poruke

  • Documetarna Emisija o Karpesta Umetnost

    Za zadovoljstvo vam prestavljam jedini covek u makedoniji a mozda i na balkanu koji zna o Karpestu umetnost ..
    Inace je iz Kumanova Dr. Dusko Aleksovski




    Pa nadam se da ce neke stvari ce da vam se rasjasne ( zvuk je malo slabiji pa pojacajte ton).
    "Многе ствари човек памти, а једну никако да запамти, ма колико му се она понављала.
    Да он без својине улази у овај свет и без својине излази из овог света."

    Владика Николај

  • #2
    Odg: Documetarna Emisija o Karpesta Umetnost

    E ako si im rekao.
    Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

    Komentar


    • #3
      Odg: Documetarna Emisija o Karpesta Umetnost

      Orginalno postavljeno od futyfuty9 Pogledati poruku
      E ako si im rekao.
      @futy ako ljudi do sad nisu svatili da svaki klesani znak nije hajducija, nije pop Martin ili valchan sta ja mogu reci taj video je samo jedan primer, to ti je ko zrno peska u pustinji,. I kako da nekome objasnis to, ti si veoma lepo objasnio u onu temu https://www.zakopanoblago.com/forum/...-FILD%C5%BDANI sofre, solje i ostalo, za sto to sluzi ili je sluzilo..
      "Многе ствари човек памти, а једну никако да запамти, ма колико му се она понављала.
      Да он без својине улази у овај свет и без својине излази из овог света."

      Владика Николај

      Komentar


      • #4
        Odg: Documetarna Emisija o Karpesta Umetnost

        Ma teško je to Okitripe ljudima objašnjavati. Ne vredi to. Sva ova beda i nemaština je dodatno učinila svoje, tako da se danas svaki jadničak nada da će bar na ovakav način uspeti da preživi malo bolje nego što jeste. Uz sve to iz dana u dan je tu sve više i više nadri-tumača svega i svačega i to ti je vrzino kolo u koje se je uhvatilo i hvata sve više i više ljudi, tako da tu objašnjavanja ne pomažu.
        Na žalostt naše teritorije su bile prebogate "Karpeškom umetnošću", ali je mnogo toga zub vremena netragom odneo, a ono što vreme i klima, atmofserski uticaji nisu odradili, "doradili" su naši tragači. Tako da je jako malo toga ostalo nedirnuto ili ne oštećeno od ljudske ruke pre svega.
        To je to Okitripe : "Lepenka", krši slomi tu je "predznak", okreni isčupaj jer je "ispod",.... sve su to uglavnom saveti velikih mudraca poznavaoca klesanih "znakova". Takvih slučajeva možda bude 1 : 100.000, ali zato 99.000 se uništi u nepovrat.
        Ovi su bar forumi, u toliko imaju bar neku pozitivu, jer bar ostanu neke fotografije nečega bar kao neka dokumentacija svega toga da je nekada postojalo.
        Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

        Komentar


        • #5
          Odg: Documetarna Emisija o Karpesta Umetnost

          Orginalno postavljeno od futyfuty9 Pogledati poruku
          Ma teško je to Okitripe ljudima objašnjavati. Ne vredi to. Sva ova beda i nemaština je dodatno učinila svoje, tako da se danas svaki jadničak nada da će bar na ovakav način uspeti da preživi malo bolje nego što jeste. Uz sve to iz dana u dan je tu sve više i više nadri-tumača svega i svačega i to ti je vrzino kolo u koje se je uhvatilo i hvata sve više i više ljudi, tako da tu objašnjavanja ne pomažu.
          Na žalostt naše teritorije su bile prebogate "Karpeškom umetnošću", ali je mnogo toga zub vremena netragom odneo, a ono što vreme i klima, atmofserski uticaji nisu odradili, "doradili" su naši tragači. Tako da je jako malo toga ostalo nedirnuto ili ne oštećeno od ljudske ruke pre svega.
          To je to Okitripe : "Lepenka", krši slomi tu je "predznak", okreni isčupaj jer je "ispod",.... sve su to uglavnom saveti velikih mudraca poznavaoca klesanih "znakova". Takvih slučajeva možda bude 1 : 100.000, ali zato 99.000 se uništi u nepovrat.
          Ovi su bar forumi, u toliko imaju bar neku pozitivu, jer bar ostanu neke fotografije nečega bar kao neka dokumentacija svega toga da je nekada postojalo.
          upravo si @futy , to pitanje Ko me objasnjavati , nekada vredi ko hoce da razume ali u vise slucajeva Ne vredi ko sto kazes, bitno je da se dogje do to zuto prokleto... . To sto kazes ,,lepenka,, krsi tu je to sta ces a sta lome pesterske nakite koje milijarde godine je priroda radila svoje ,u jedan slusaj kaze taj stalaktit lici ko ruku sa voska pa ja sam je slomio , alo bre rogjace pa ti si polomio neprocenjljivo ,,zlato,, bogatstvo ali sta ces ni ko ne ceni nisto..
          Razmislite pre nego nesto polomite bolje maskrirajte pa raspitaj te ste sta bi taj znak znacio , dali je to ,,hajducija,, dali je nesto iz pre hristinajstva (ü neki kazu paganizma) .
          budite pametni imao sam slucaj da idem preko bare ( u ameriku bio sam gost jednog prijatelja) da vidim kako rade ljudi niko brate nista ne lomi , kazu ovako: ako ja pomolim ili izmestim taj znak ili kamen i ako nista nema sta sam u radio nista , ali ako ja tako ostavim kako sto je drugi posle mene ako mu Bog dade srecu i pameti mozda i da mu se posreci ili ponaski ako nemozes da pomognes nemoj da odmazes . Najveci maler je ZAVIST u ovom sportu kako bese ono : zasto je moja kokosh umrla a nije komsiji .

          Bog vas Blagoslovio i pozdrav do svima
          "Многе ствари човек памти, а једну никако да запамти, ма колико му се она понављала.
          Да он без својине улази у овај свет и без својине излази из овог света."

          Владика Николај

          Komentar

          Radim...
          X