Његово име је било Флеминг… и био је сиромашан шкотски сељак. Једног дана, док је радио да би створио егзистенцију за своју породицу, зачуо је вапај за помоћ који долази из оближњих мочвара...
Бацио је алат и отрчао до мочваре. Тамо је, до струка у црном муљу, био престрашени дечак, вриштећи и борећи се да се ослободи. Фармер Флеминг је спасио дечака од онога што би се могло описати као спора и застрашујућа смрт.
Следећег дана, отмена кочија се појавила у дворишту скромне Флемингове куће. Елегантно обучени племић сишао је из кочије и представио се као отац дечака којег је фармер Флеминг јуче спасио.
Желим Вас наградити, рекао је племић. Спасили сте живот мог сина.
Не, ја то не могу прихватити, одговорио је шкотски сељак поносито, одбијајући понуду.
У том тренутку, фармеров син се појавио на улазним вратима куће.
Да ли је то Твој син? упита племић
Да - поносно је одговорио фармер.
Имам предлог за Вас - рече племић. Допустите ми да му пружим образовање које ће имати и мој син. Ако је на свог оца, он ће, без сумње, израсти у човека на којег ћемо обојица бити поносни. И то је и учинио...
Син сељака Флеминга је похађао најбоље школе и у року дипломирао St. Marys Медицинску Академију у Лондону, те је постао познат широм света као *Ser Aleksander Fleming, проналазач пеницилина.*
Годинама касније, син оног истог племића чијег је сина спасио фармер Флеминг зарадио је тешку упалу плућа, која је у та времена била исто што и смртна казна. Оно што му је у том тренутку спасило живот био је Пеницилин.
Питате се како се звао тај племић? *Lord Randolph Churchill...*
А како ли се звао његов син? *Ser Winston Churchill.*

Неко је некада рекао:
ЧИНИ ДОБРО - ВРАТИЋЕ ТИ СЕ ! ( али и: чини зло, надај му се... )

Ser Aleksander Fleming
Ser Winston Churchill