Najava

Skupi
Još nema oglasa.

Istorija Evrope od 400. godine pre nove ere do danas

Skupi
X
 
  • Filter
  • Vreme
  • Prikaži
Očistiti sve
Nove poruke

  • Istorija Evrope od 400. godine pre nove ere do danas

    Nije valjda da smo se pojavili niodkuda 630 godine al ajd da im verujemo,zanimljivo je pogledati.

  • #2
    Odg: Istorija Evrope od 400. godine pre nove ere do danas

    Kol'ko ono Srba ode na Kosovo u Boj par godinica kasnije?

    Komentar


    • #3
      Odg: Istorija Evrope od 400. godine pre nove ere do danas

      Orginalno postavljeno od MilanV Pogledati poruku
      Kol'ko ono Srba ode na Kosovo u Boj par godinica kasnije?



      Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

      Komentar


      • #4
        Odg: Istorija Evrope od 400. godine pre nove ere do danas

        Jel sta pogrijesih? Ne razumijem ovu englescinu a i ne zelim ali kako sam vidio (na osnovu ovih grafickih prikaza) ovo je ista ona prica kakvu smo je ucili u skoli...Vuk Brankovic je pobjegao, Milos Obilic ubio Murata itd itd. Koliko znam postoje i sasvim drugacije verzije kosovkog boja...

        Komentar


        • #5
          Odg: Istorija Evrope od 400. godine pre nove ere do danas

          Ma ništa nisi pogrešio imenjače. sto verzija i sto kombinacija. Ko će ga više znati?
          Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

          Komentar


          • #6
            Odg: Istorija Evrope od 400. godine pre nove ere do danas

            https://www.a1info.net/ceo-svet-u-so...je-ceo-balkan/

            Komentar


            • #7
              Odg: Istorija Evrope od 400. godine pre nove ere do danas

              Vrlo zanimljive cinjenice,koce ga znati istina je tamo negde.Sigurno da ti Sloveni nisu dosli iz nekih mocvara sa Baltika pa su naseljavali ove prostore bice da je suprotno.

              Komentar


              • #8
                Odg: Istorija Evrope od 400. godine pre nove ere do danas

                svima

                Pogledah ovu temu pa hajd i ja da se priključim , kao prvo nisam pregledao video koji je Dragan crni postavio , samo sam bacio pogled na tabelu sa nacijama u Evropi i brojkama stanovništva , dosta je bilo berlinske škole iz 1878 g , lupanja gluposti , kada pogledam nemački svetski istorijski atlas iz godine 1824 , jasno se vide postojeće države za period pre Hrista kao i period posle Hrista , zanimljiva je slika današnjeg Kavkaza prema Kaspijskom jezeru gde je do 1018 godine postojala država Albanija , pa se invazijom turaka sa istoka na te predele svo stanovništvo najvećim delom iselilo na teritoriji današnje Italije , tačnije Kalabrije i južnije , tu su opstali čitavih 25 godina , pa ih je odatle vizantijski car proterao 1043 godine preko Jadranskog mora na teritoriji Srbije , tačnije južno od reke Drim na nenaseljeni deo srpske države . Skadar je bio glavni grad Srbije pre Nemanjića oko blizu 800 godina , postoje zapisi 41 krunisanog srpskog vladara pre Nemanjića , odnosno pre berlinske škole , koju deca i danas uče u Srbiji . Postoje dokumenti i sa srpske strane koji leze negde sačuvani i čekaju neko svoje vreme , na njima jasno stoje i godine urezane po starom srpskom kalendaru , pre ovog rimskog koji su još Nemanjići prihvatili u zamenu za titulu a i teritorije severnih delova Srbije gde spada sadašnja Istra , neki delovi sadašnje severne Italije itd , izgleda da je ostala praksa da je kod srpskih vladara važnija titula od sopstvenih teritorija , kako izgleda dobićemo i drugu šiptarsku državu na nekadašnjoj svojoj teritoriji , a sprema se i treća , na žalost na našu štetu . Rusi su bili takodje podlegli pod zapadnom istorijom pisanom njihovom narodu , njih takodje uče u školama da su oni došli u VI veku sa Balkana a nas da smo stigli tamo negde iz današnje Ukrajine (iza Karpata ) takodje u VI veku ali kako izgleda u tom proputovanju se nismo sudarali sa njima jer kao glup i nepismen narod ( po zapadnoj verziji ) mi smo ipak držali desnu stranu tako da je saobraćaj tekao neometano u oba smera . Na sreću dolaskom Putina ispravljaju se istorijske obmane a kako vreme odmiče isplivaće u celoj Evropi validni (pravi) istorijski podaci , arheološko nasledje na našim prostorima potvrdjuje našu prisutnost otprilike koliko je i star naš kalendar kojim se označavaju godine posle velikog potopa koji se dogodio tačno pre 7526 godina , na priobalju današnjeg Crnog mora kada se more ulilo u tadašnje slatkovodno jezero koje je bilo na manjoj nadmorskoj visini od nivoa mora . Rasejavanjem stanovništva uz 4 reke koja svaka počinje sa slovom D nastao je krst sa 4 ocila koji nema veze sa hrišćanstvom , već označava polaznu tačku na četri strane sveta . Malo sam ubacio podatke iz neke izvorne istorije koja će mozda mnogima i zasmetati , ali to je realnost , pa da čujem i komentare .

                Komentar


                • #9
                  Odg: Istorija Evrope od 400. godine pre nove ere do danas

                  Sada sam pročitao ovaj link gde već ima logike , u svakom slučaju hvala za prilog , internet je čudo , te 1878 godine zapad nije mogao da računa za tako brz protok informacija .

                  Komentar


                  • #10
                    Odg: Istorija Evrope od 400. godine pre nove ere do danas

                    Ja cu reci samo jedno, pa neka se ljuti ko hoce, a to je da smo mi Srbi nikakav narod i da smo spremni za saku para prodati sve svoje a da ne pricam sta bi sve dali samo kada bi nam tamo neko dao kakvu titulu aaa, pa to nema cijenu. Kada se malo procita o srednjem vijeku a moze se uzeti i ovo sto nam se dogodilo prije par godina, vidi se da smo uvijek medjusobno ratovali zbog ovoga ili onoga ili da bi meni ili tebi pripao ovaj ili onaj dio teritorije samo da bih ja ili ti bio tamo nekakav knez ili nesto slicno i da bi mogli izrabljivati stanovnistvo u kraju kojem smo mi gazde. Iste stvari nam se dogadjaju neprestano i vjerujem da ce se dogadjati sve dok kao narod ne nestanemo. Srbi se mogu sloziti samo u nekoj tudjoj vojsci a u svojoj sopstvenoj nikada. Jednostavno smo takve naravi i cim vidimo da neko drugi treba da bude vodja vecini odmah sve pokusavamo da to "raz.ebemo" nebitno da li ce to biti lose po narod ili ne. Bitno je da taj neko nije uspio. Nalazim se vec dosta godina u inostranstvu i u kontaktu sam sa dosta razlicitih naroda i nacija kao i vjeroispovijesti. Mogu reci da smo i ovdje jedni od najgorih. Niko nece nikome da pomogne, samo se gleda da sam ja uspjesniji od tebe i obrnuto a ako treba nekome pomoci prije cemo pomoci nekom drugom nego sto cemo to uciniti svome. Gledam sta drugi rade, sasvim je obratno nego kod nas i to se odmah primjeti u svemu. Mi Srbi smo najgori sebi pa onda svima drugima i to nas proganja kao nekakvo prokletstvo. Mislim da smo mi narod stvoren samo da budemo dobre sluge i nista vise pa neka se ljuti ko hoce. Mi smo narod koji voli da se hvali, koji voli da laze i koji je pun nekakvih frustracija. Mislim da nama nema pomoci i da cemo jednostavno neprimjetno nestati kao narod. Imao sam dosta prilika da cujem od naseg naroda kako tvrdi da nisu Srbi vec da su vojvodjani, sumadinci, sremci i sta ti ja znam sta sve ne. Znaci ti isti se stide svoga porijekla i tu se nista nece promijeniti. Ti isti ljudi na sva usta hvale sve druge, pokusavaju da budu prijatelji sa svima iako i corav vidi da od toga nema nista posto nam se kulture jednostavno ne slazu i to je sve vjestacki i prelazi samo u nekakvo mucenje. Sve ono sto je vjestacko nema perspektivu. Imam poznanike koji izigravaju velike prijatelje ovima ili onima, prave se partiji, slavi se bilo kakav povod i pozivaju se svabe, Rumuni, albanci, Srbi i na kraju se svede na to da svabe sjede jedni pored drugih, razgovaraju na njemackom, i tako svaka grupa za sebe razgovara na svom jeziku i sve to na kraju ispada mucno za vidjeti. Dosta naseg naroda nece ili ne moze da shvati da se prijatelji stjecu od djetinjstva a ne priredjivanjem partija i sl. Moram jos da pomenm da smo jedini narod koji ne voli svoju zemlju i govorimo svasta o njoj dok to drugi ne cine. I to dosta govori o nama. Mozda je vremenom narod skontao da ga vodeci ljudi uvijek na kraju izdaju i digao je ruke od svega, ko ce ga znati pa mu je sve svejedno- ne znam.

                    Da se vrnem na temu
                    Znaci nas su ucili da smo dolsi u tamo nekom 7-om vijeku na Balkan a Ruse uce da su dosli u to isto vrijeme sa Balkana. Interesantno. Mozda bi trebalo malo vise da se prouci istorija danasnje njemacke i koji narodi su istu nastanjivali sve tako do 9-og vijeka otprilike i na cijim rusevinama su sagradjivani danasnji njemacki gradovi i koliko je Srba stradalo od franacke ruke i koliko je Srba asimilirano u to isto "carstvo" i koliko je Srba u to vrijeme prislo tadasnjem neprijatelju i borilo se protiv svoje brace. Mozda bi trebalo prouciti i tim istim nijemcima reci sta znace imena i toponimi njihovih rijeka planina i sl. Moram reci da smo dosta naivan narod i to nam je kroz istoriju dolazilo uvijek glave i ako se ne opametimo nece nas biti nigdje
                    Uff, nisam mislio poduze pisati ali kada mi se ozvori "ventil" onda moram malo da se izduvam i to je to
                    Nadam se da nikoga nisam uvrijedio mojim pisanjem jer sam i sam Srbin

                    Komentar


                    • #11
                      Odg: Istorija Evrope od 400. godine pre nove ere do danas

                      Šta reći moj imenjače? Pročitah tvoj post nekoliko puta i sve što bi se dodatno reklo bilo bi suvišno. Dovoljno smo matori da možemo da sagledamo i definišemo celo naše okruženje i nas same.
                      Da , i ja sam eto kojim slučajem i kojom nesrećom ili srećom po tuđim državama. Srećemo se, kako kažeš, sa raznoraznim ljudima drugih nacija i drugih vera itd. Hteli mi to sami sebi priznati ili ne, ali je gola istina kada govoriš o našim međusobnim samo odnosima, nas Srba ili kako god. Nemam se što ponavljati, sve si izrekao sam. Da li u nekom svom buntu ili sveukupnim iskustvima na svim poljima našega života, tek sve je tako na žalost.

                      Svakako da i sve ovo što potenciramo na nekakvu našu istoriju postojanja, sve su to nekakve danas marginalne stvari kojima se eto tek u nečemu možemo tešiti izbegavajući da komentarišemo trenutnu situaciju nas kao nacije. Sve ove konstatacije, istorijske činjenice su samo nekakav pokušaj bega od sadašnjice. Beg od nas samih i ovakvi kakvi smo, nalazimo u nekakvim istorijskim dokazima iz prošlosti. Danas , kada samo posmatramo rasipanje naše države po granicama, je svakako mnogo marginalnije od rasipanje stanovništva u ovo malo još držane teritorijekoja nam se ostavlja. Demografija stanovništva je mnogo užasnija od ma kog teritorijalnog. Mnogo je činilaca koje su dovele do toga a koje se sistematski dešavaju, što neko reče najdrastičnije i najubrzanije od Berlinskog kongresa posebno pa na ovamo.
                      Kada jedan narod nema svom samopoštovanja, kada nema zdravih i normalnih odnosa prema samima sebi, zar trebamo očekivati da nas drugi onda poštuju i respektuju? Ako ćemo otvoreno i iskreno, pa dovoljno je da se na primeru ovde, na nekakvoom beznačajnom forumčiću, sagleda kakvi su odnosi u nekoj mikro celini i da se vidi svo naše međusobno zlo, sujeta, bezobzirnost i sve drugo. Dovoljno je da se na ovom primeru vidi i kakvi smo i šta smo? Totalno glupo poređenje, ali kada samo sagledamo ovde sami sebe, koliko je tu samo podmetanja, utišavanja nekih ljudi koji žele nešto reći, skrećući pažnju tipa : "nemoj ništa da napišeš javno jer ćeš nekome pomoći možda", je sasvim dovoljno samo ovime sve rečeno. Nije važno što će neko tamo tebi nepoznat da možda iskoristi nešto od izrečenoga i da taj neko tamo možda pomogne sebi i svojoj porodici, nego : ćuti, ne pričaj, ne daj ništa .... neka svi potonu ako ti toneš.
                      I onda se opet mi čudimo ovim starosedeocima ovde što se oni pak ne druže, ne posećuju kao što to mi činimo. Svakako da je i to i takav njihov međusobni odnos zdraviji od bilo kakvog lažnog, licemernog, bolesnog odnosa gde se iza svakog navodnog druženja ljudi krije samo pakost, zloba, sujeta i briga da onaj tamo drugi kojim slučajem ne uznapreduje bolje nego li ti. Više smo opterećeni drugima nego li samima sebom i onda se čudimo što polako nestajemo. I treba da nestanemo ako nešto sami prema sebi ne promenimo, a verujem da smo daleko otišli u tome i da nam tu nema niti leka niti povratka. Samo zbog tog i takvog međusobnog odnosa su otvorena širom vrata svim mogućim ljudskim porocima iz svih svera koji samo dovršavaju na najbrutalniji način započetu degradaciju i samouništenje nas Srba.
                      Eto i ja ga imenjače odužih. Sve ovo napisah , kao i ti sa mnogo gorčine i mnogo ličnih iskustava sa ljudima u svome životu. Razlika je samo što nas nekolicina to javno i otvoreno kažemo a drugi se snebivaju da iskažu to što zaista misle ali prećutkuju iz njima znanih razloga svakako.
                      Da, izgleda da smo predodređeni da jedino neka čvrsta ruka poput mnogih vladara koje smo imali (najdrastičniji primer iz skorijeg doba je Miloš Obrenović), je zapravo nekakav pravi odnos koji zaslužujemo i koji nam najviše odgovara da bi se nacija kao nacija održala. Toga su izgleda bili svesni i sami vladari našim narodom od davnina. Surov , recimo Dušanov zakonik, po kojemu se za krađu odsecala jedna ruka, je surov, ali izgleda jedini pravi zakon kojime se moglo suzbijati poroci naših mentaliteta.
                      Ko zna ? Možda nisam u pravu? Možda gledam sve i previše sumorno u turobno i da nisam u pravu ni ja ni ti imenjače moj?
                      Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

                      Komentar


                      • #12
                        Odg: Istorija Evrope od 400. godine pre nove ere do danas

                        Kada smo vec "skrenuli" malo sa teme (ali i nismo bas puno) da dodam jos koju sitnicu. Ja sam odrastao u bivsoj Jugoslaviji do svoje neke 20-e godine, znam kako se narod tada ponasao tamo. Ljudi su isli jedni drugima bez ikakvih najava, obaveza i sl, jednostavno islo se na kafu ili casicu razgovora pa ako je domacin kuci ok a ako nije vracalo se nazad. Uvijek je bilo vremena za druzenje i zezanciju a kada se radilo onda se radilo zajednicki. Vjerovatno se mnogi od vas sjecaju okopavanja kukuruza, sakupljanje sijena, rucnog branja kukuruza (pa vecernje perusanje istih, kako se to kod nas u Bosni zvalo) i drugih sto njivskih sto ostalih poslova. Ljudi su se tada druzili i bili su nekako srecniji i zadovoljniji. Bili su jednostavno spremni jedni drugima pomoci i nisu gledali da li neko ima nesto vise ili ne, da li je bogatiji, da li ima jednu kravu vise ili 5 kokosaka vise od drugih. Kada je neko pravio kucu ili nesto slicno, narod je masovno isao da pomogne bez da se nesto za taj posao naplacivalo. Danas nece da ti dodje da ga platis 3x vise nego sto je normalno. To im je iz ponizenja, ne znam ali je bitno da se ima bijesan pametni telefon, da se vozi nekakav auto i da se setka okolo bez veze. Nekada je data rijec bila zakon za onoga ko ju da. Znalo se, ako se da rijec ona se ispunjava nebitno da li to tebi ne odgovara. Danas se rijec i obecanje izgovori u sekundi ali se ista ne ispunjava niti je toga ko ju je dao sram zbog toga ili ga muci savjest. Mozda cak u sebi likuje jer te je izradio, ko zna. Nekada sam imao prijatelje u rodnom kraju koji su meni a i ja njima pomagali u svemu sto se pomoci moze. Danas imam jos par poznanika koji samo pokusavaju, na bilo koji nacin, da od mene izvuku sta se izvuci moze a poslije se jos iza ledja nekom drugom hvale kako su me presli i kako sam budala (kao da ja nisam svjestan da se radi o prevari ali igram njihovu igru, naravno u odredjenim granicama). Htio sam reci da se nas narod promijenio na gore, puno gore i da je taj proces, bojim se, nepovratan. Sve se danas gleda samo kroz interes i nista vise i to je ono sto je najzalosnije. Uzmimo samo ovaj nas hobi. Meni je ovo stvarno hobi, trazim, restauriram i skupljam ono sto nadjem. Nikada nisam krio moje terene od drugih, nikada nisam isao na tudje terene ako sa mnom ne ide osoba koja je teren pronasla. Skola me naucila da se vise nikome ne moze vjerovati. Ljudi sve obecavaju samo da im pokazes neko mjesto a kada im ga pokazes gaze li gaze i danju i nocu dok sve moguce ne pokupe. Kada ih pitas zasto to rade nema odgovora. Izrade jednom mene, drugi put drugoga i tako redom. Poslije se ista ta osob apita zasto se vise niko ne zeli druziti sa njim i ici sa njim na terene.
                        Mi smo jedan naivan narod i tako ce ostati i brzo zaboravljamo i prastamo. Sve to nas je dovelo tu gdje sada jesmo. Doba je ona Corbina pjesma a i prava je istina u njoj o nama "Srbi su narod proklet, ubijes ga jednom a on hoce opet..." (mozda nije bas u rijec tacan tekst ali je tako nekako otprilike.
                        Narod smo koji se lako da preveslati na bilo kom polju, lako povjerujemo svakome a kada se opecemo trazimo krivca u drugom a ne u sebi samima. Sve svoje velikane i bitne ljude smo sami pobili (ili na neki drugi nacin rijesili). Mozda je iza toga stajao i neko sa strane ali su posao za saku para odradjivali domaci (ili samo za neko obecanje mozda).
                        Citajuci istoriju Srba (koliko je to sve tacno) nigdje se nije mogao pronaci podatak da su jednom zivjeli ujedinjeni, uvijek su tu bile nekakve podjele, ovaj sa onim ovaj sa onim, jedan je promijenio vjeru da bi spasao ono sto ima, drugi je ubio oca ili brata kako bi on dosao na njihovo mjesto i osjetio sta znaci imati vlast u svojim rukama. Jednom se pola Srba pridruzi ovima a druga polovina onima kako bi se onda izmedju sebe tukli i na kraju izvise obe strane a dobro prodju oni stranci. Prica o tome je na pretek i meni je vec postalo ruzno i citati ih.

                        Evo, necu vise pisati o nama kao narodu jer mi je malo muka od svega

                        Komentar


                        • #13
                          Odg: Istorija Evrope od 400. godine pre nove ere do danas

                          Ode u duplaka...molim admina da izbrise jedan od ova dva priloga. Izvinjavam se na gressci.

                          Komentar


                          • #14
                            Odg: Istorija Evrope od 400. godine pre nove ere do danas

                            Ma uživaj imenjače, obrisati bar ovde nešto je najmanji problem. Teško je probuditi ljude da nešto napišu, da se otrgnu malo i skupe nešto hrabrosti, ljudske tople reči i makar požale ako se nemaju čime pohvaliti. Sveukupna apatija je zahvatila skoro sve ljude pa se ne treba čuditi mnogo čemu.
                            Da sve što si nabrojao sam i ja, a isto i većina nas ovde koji smo tu negde sličnih generacija i životne dobi, doživeli i imali prilika da osetimo.
                            Svakako da je i tada bilo nekakve ljubomore, ali je ona u toliko bila ili manja ili se nije ispoljavala iz jednostavnog razloga što su hteli ne hteli morali se uzdati u neku uzajamnu pomoć. Nije je smoe ispoljavati. Ako ništa drugo ono oko skidanja letine. Nedostatak svih ovih tehnoloških resursa (traktora, kombajna , motokultivarota,.... gvožđurija svakojakih ) koje su zamenile ljudsku snagu je ponajviše doprinelo da se ljudi definitivno otuđe jedni od drugih. Svako danas , bar na selu ima lično svoju mašinu ili mašine za sve i svašta i naravno da mu komšija više i ne treba. Nikada neće shvatitit, da ma koliko mu mašina sedelo i bilo uparkirano u dvorištu(što je nekakav znak prestiža), sa svim tim mašinama neće niti popiti kafu, niti popričati, niti se nasmejati, biti u žalosti ili slaviti nešto lepo u njegovom domu. Za to su potrebni ljudi a ne mašine. Ne može ni jedna mašina da zameni živu reč, pa ni ovo što mi sada piskaramo ovde u pola noći. U jurnjavi za prestižom, za nečim boljim od komšije, rođaka i prijatelja do jučerašnjeg, su se ljudi otuđili do te mere da pravu definiciju sigurno svemu ovome ne mogu dati ni najsvestraniji psiholozi.

                            Čitam malopre članak kako se deca otuđuju od porodice , drugara i ljudi jooš u ovoj dobi uz nekakve kompjutere, igrice i svu tehnologiju današnjice. Uzalud tim poslednjih mohikanaca koji u njihovim strukama sugerišu na sva usta da će nam i deca odrasti i stasati kao imbecili sa ovakvim stvarima, na žalost nekakav trend dokazivanja je do te mere uzeo maha da se niko ni na kakva upozorenja ne osvrće. Drndaće i sami po ceo dan na mobilnom telefonu, postavljaće milione nekakvih statusa na facebooku gde će se naći svakojakih od plačipi.kastih do najnastranijih. Niko se bre ne zapita koja je to mašinerija koja osmišljava sve te milione i milione nekakvih statusa kojima se samo ispiraju mozgovi ljudi i preko kojih narod priča sam sa sobom. Zastrašujuće je jer sam gledao svojim očima da beskonačno fanatici nekakvih društvenih mreža sa oduševljavanjima samo sabiraju i broje nekakve lajkove, koliko je poljubaca dobio ko, koliko je njih izjavilo da je neko lep ili lepa i tome slično. Trebam li reći koliko je grozote kada se na im društvenim mrežama objavi post da je nekome umro neko njegov i onda kreću uzvratne poruke saučešća. Hajde nekako ako je nešto lepo, pa ok, ali da se te mreže pretvaraju i u čitulje, to je već van svake pameti.

                            Što bi naši stari rekli- nije žvaka za seljaka, ali šta ćeš, ušlo je to u krv, glavu, svakidašnjicu i tu pomoći nema. Hahahahahah hebeš skupljanje sena, valjanje po slami, perušanje kada gedža od muža to sve odradi sam na njivi traktorom a hanuma se drnda na fejsu jer nema obaveza da spremi ni hranu za kopače, zamesi pogaču ili donese ručak radnicima.
                            Jedino nekakvo okupljanje je ako neko umre i to je najmasovnije okupljanje ljudi, gde neko nekome više vidi oči. Naravno ne računamo one dane za nekakve izbore u državi.
                            I najveća ironija je što se tada o pokojniku priča sve najlepše, zaboravljajući da polovina od njih i nema pojma kakav je bio jer mu nije kročio na prag godinama Tek da se pro forme nešto kaže. Hebeš ti sve to moj imenjače.

                            Nije ovo nikakva nostalgija za tim vremenima, o čemu ja i ti eto drndamo ovde po nešto iz duše. Ovo je surova istina.
                            A što se tiče svega ovoga našega sporta, hobija ili kako god, uvek se setim reči jednoga našega kolege sa ovoga foruma kada se tiče nekakvih prevara, obmana ili laži. Čovek kaže ovako : Da je ovo i da se ovo kojim slučajem dešava u vremena tog nekog Vlčana, Martina, Stojana ,..... pa sve ove protuve koji su nas prečukali u nekim stvarima, pokrali, slagali, omanuli,... sve bi to oni rešili očas posla sa takvima. Ili konapc pa na granu ili da mu napravi osmeh od uha do uha kanijom. Nema suda nema optužbi - fik i gotovo. Pa će se sledeći pitati da li će sutra zajebati stvar. Nekada se i disciplina i poštenje, data reč, morala uterivati ljudima na ovako nepopularne načine za nauk.

                            A danas? Danas ti svaka vaška i ološ može slati svakojake meilove sa svakojakim usranim porukama i vređati te na najgori mogući način, što sam i lično doživeo od mnogih ovde kojima oči nisam video.
                            E to ti je ovaj virtualni svet gde te svaka šuša i oskuruša može drndati do sto i nazad. Ali samo dotle dokle mu dozvoliš naravno.
                            Za svu sreću, bar pričam o meni samome, pa na ovome belome svetu ima još veoma retko LJUDI, ČOVEKA, PRAVIH PRIJATELJA,.... i dok i zadnjih još takvih ima živeće ovaj narod i verovaće se još u ljudskost i da postoje još pravih ljudi u koje se možeš i ti sam pouzdati već sutra a i tvoja porodica. njima takvima ma koliko ih retko bilo. Važno je da ih još ima.
                            Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

                            Komentar


                            • #15
                              Odg: Istorija Evrope od 400. godine pre nove ere do danas


                              Ima istine.
                              Priložene datoteke

                              Komentar

                              Radim...
                              X