Najava

Skupi
Još nema oglasa.

Sabor forumaša "Zakopano blago 2014"

Skupi
X
 
  • Filter
  • Vreme
  • Prikaži
Očistiti sve
Nove poruke

  • Sabor forumaša "Zakopano blago 2014"

    sta se desava sa saborom za 2014...

  • #2
    Odg: Sabor foruma " Zakopano blago 2013"

    Orginalno postavljeno od golub93 Pogledati poruku
    sta se desava sa saborom za 2014...
    Dobro pitanje Golube!

    Na žalost, prošle godine nismo uspeli da realizujemo naš Sabor. Što iz finansijskih razloga, što zbog razmimoilaženja nekih ljudi koji su trebali da delom nose pojedine obaveze kao organizatori, .... jednostavno nismo se okupili.
    Ono što smo propustili prošle godine, iznad svega se nadam, da nećemo propustiti ove godine. Naravno, još je rano malo o svemu debatovati, ali i nije!

    Dobra i pravovremena priprema daje uvek bolje rezultate naravno. Ako ćemo se potruditi da ove godine organizujemo zajedničko okupljanje, prvo i osnovno bih zamolio sve članove da zajednički formiramo jedan "Organizacioni odbor" ili kako ga god nazvali. Ovo stoga, na prvom mestu, zato što je organizaciono - prvi sabor pao isključivo na moja pleća. još jednom žiteljima moga rodnog sela Krivelja da su u svemu maksimalno pomogli. Od MZ Krivelj, do planinarsko-smučarskog kluba , a najviše članovima KUD-a "Banjica" Krivelj i lovcima LS "Sloga" Krivelj. Da se još jednom pomenu svi akteri i organizatori ove manifestacije koja je sakupila preko 60 učesnika.

    Ostavljam Vama na volju i Vašim predlozima da na prvom mestu izaberete par ljudi koji će nositi celu ovu organizaciju Sabora 2014. Koliko je za to potrebno ljudi, koji od njih, mislim da je najbolje da se za početak sami prijavite i iskažete želju da u organizaciji ove manifestacije želite učestvovati. Mišljenja sam da je domaćinski red da se prvo sa time krene. Sve ostalo će slediti naknadno, kada se napravi "kostur" ljudi koji će se starati o celoj organizaciji Sabora.

    Pa izvolite da sa time prvo krenemo pre nego li da licitiramo gde i kada će se taj Sabor održati. Što se tiče mene, da mi drugi ne zamere, ja bih vrlo rado voleo da predložim ovdašnje članove Teču, Dragana Crnog, Budu i Apisa, za sam početak. Predlog koji sam dao proističe samo iz predhodnog iskustva i ličnog poznavanja ovih ljudi. Vi nastavite dalje sa predlozima.
    Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

    Komentar


    • #3
      Sabor forumaša "Zakopano blago 2014"

      Eto povodom ovoga sam otvorio novu temu, pa izvolite dalje!
      Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

      Komentar


      • #4
        Odg: Sabor forumaša "Zakopano blago 2014"

        Zahvaljujem se Futyfutyju na ukazanom poverenju za mene je ovo velika čast ali moram i odmah da se izvinim jer zbog svojih obaveza nisam u stanju da se posvetim ovom poslu.Znaju to i mnogi članovi foruma da sam spreman da pomognem uvek koliko mogu, pa ću i sada dati sve od sebe ali u granicama mogućnosti,kada mi to porodične obaveze dozvole.
        A što se tiče samog skupa mislim da su ovakva druženja dobra i nadam se da ću i ja na sledećem saboru biti prisutan.

        Komentar


        • #5
          Odg: Sabor forumaša "Zakopano blago 2014"

          Bilo bi super, ima dosta nas zainteresovanih ali samo jos da neko ozbiljan to pokrene i organizuje kako treba!

          Komentar


          • #6
            Odg: Sabor foruma " Zakopano blago 2013"

            Ja licno kao nedovoljno upucen clan, a shodno onome sto procitam, vidim i dozivim na ovom sajtu, imam poverenje i podrzavam stav i predlog gospodina futyfuty9, obzirom da je njegovim iskustvom i poznavanjem odredjenih ljudi i evidentnog vladanja ovom materijom, zatim njegove licne elokventnosti i truda, zasluzan za postojanje ovoga sajta i animoziteta koji postoji kao kolektivni duh na sajtu: "Zakopano blago"
            Ko nadje - njegovo je..
            Ko izgubi - da nadje...

            Komentar


            • #7
              Odg: Sabor forumaša "Zakopano blago 2014"

              Steta gospodine Dragane Crni,puno srece u zivotu i tvom buducem radu. Ziveli !
              Ko nadje - njegovo je..
              Ko izgubi - da nadje...

              Komentar


              • #8
                Odg: Sabor forumaša "Zakopano blago 2014"

                Poštovani prijatelji,članovi foruma Zakopano blago i svih drugih koji nisu i ne moraju biti članovi ovog foruma,

                Uradili smo neke konsultacije među nama, tako da je "preliminarno odlučeno" da pokušamo da organizujemo novi - "Sabor forumaša Zakopano blago 2014".

                Kada kažem da pokušamo, to podrazumeva samo jedno : Koliko će biti zainteresovanih i ne samo zainteresovanih, već i koliko će se ljudi prijaviti i samim time i uplatiti avans za kootizaciju i time potvrditi da će doći na sabor!

                Poučeni iskustvom organizacije predhodno sabora - 2012 godine, gde je gro ljudi iskazalo želju da dođu i učestvuju na Saboru ( preko 150 ljudi), ispostavilo se je da je od tih 150 ljudi zaista na sabor došlo prvoga dana njih 40-setak.
                Što zbog finasijskih situacija, što zbog drugi stvari, a posebno neki skeptika koji su mislili da se na tom saboru ko zna šta radi, zbog oni koji nisu i ne žele da se pojave "u živo", već im je slađe da mozguju i pametuju samo na forumima "u ilegali", što zbog nekoga straha da će dolaskom na Sabor biti "registrovani" kao traači, i zbog drughi kojekakvi nebuloza, mnogi su odustali , a čvrsto obećavali da će doći na taj sabor.
                Da bude još smešnije i još žalosnije, bilo je naših kolega koji su se "šunjali" po okolnim šumama i iz prikrajka posmatrali šta se dešavalo na lokaciji održanog predodno sabora umesto da,čak i ne prijavljeni, slobodno dođu u naš kamp i bez ikakvih obaveza nam se pridruže

                Ovo sam rekao bez dlake na jeziku, da neko ne misli da se mnoge stvari ne znaju i da u samom startu kažemo sve ono što je bilo i dobro i loše na tom održanom prvom našem okupljanju. Naravno da je bilo i opravdano odsutnih, a najvilli su se, jer svi smo mi obični smrtnici kojima iskrsnu u životu preće stvari od nekakvog Sabora forumaša. Kako god da bilo, nikome na ničemu ne zameramo!

                Kako god da bilo, eto, pokušaćemo da ove godine ponovimo ovo naše okupljanje.

                Kažem preliminarno smo odlučili da ovo naše okupljanje, ove 2014 godine, bude ponovo na planini Stol u Borskoj Opštini, iz više razloga, a pre svega same oranizacione prirode.
                Organizovanje ovakve jedne manifestacije, koja traje bez malo tri dana ( od petka uveče do nedelje ) iziskuje naravno puno ljudi uključeni u samu oranizaciju održavanja ovo okupljanja. Sve te ljude, treba smestiti, nahraniti i napojiti, to je prva stvar. Druga je stvar, sve to uraditi a da kotizacija (troškovi) samih učesnika svedemo na namanju moguću meru (najjeftijije moguće). Svesni da niko od nas (ili samo retko ko), ne pita - šta sve to košta!?.

                Za sada smo preliminarno odlučili da ovaj sabor ponovo održimo na staroj lokaciji- planini Stol kod Bora.

                Nesebična pomoć, u oranizovanju predodnog sabora, od strane lokalnog Lovačko udruženja, članova KUD-a "Banjica", Mesne zajednice, Planinarskog društva, i drugih entuzijasta , nam daje siurnost da se nećemo obrukati, kao i predhodnog puta, sa celom organizacijom ovog sabora.
                Da sebe puno ne hvalimo, ima ovde na forumu onih koji su bili učesnici predhodnog Sabora, pa je najbolje da oni sami sumiraju svoje utiske same organizacije predhodnog sabora. Kako god da bilo, predhodni Sabor je udomilo u tri dana preko 80 učesnika sabora.

                Kako bi smo imali neke repere o terminu održavanja ovog sabora, slobodni smo predložiti da to bude krajem jula ili poečetkom avusta meseca!!? Znači zadnje vikenda jula ili prvog vikenda avgusta meseca. Ovo iz sledećih razloga: Lepo i toplo vreme je neophodno za održavanje sabora na samoj planini Stol. Nadmorska visina od preko 800 metara, naravno da iziskuje letnje vreme održavanja. Lokalno jezerce u blizini planinarskog doma, daje mogućnost kupanja samo u ovom vremenskom periodu. Okolne livade su od strane meštana -pokošene i omogućeno je nesmetano šetanje i druge sportske aktivnosti okolo samoga doma.
                Ono što ne valja je to da je ovo period godišnjih odmora, ali šta ćemo? Da svima ugodimo termin održavanja svakako da nismo u mogućnosti. Zato i zbog toga smo i već sada odredili orijentacione termine održavanja, kako bi pojedini mogli da usaglase svoje obaveze sa eventualnim učestvovanjem na saboru.

                Ovo je prva informacija oko organizovanja našeg Sabora ove godine. Prestoje nam razgovori, organizacionog odbora, sa pre svega Planinarskim društvom oko cene smeštaja. Kalkulacija cena oko ishrane i ostaliih troškova učesnika Sabora, kako bi smo izašli pred Vama sa nekom cenom koštanja svega toga- po učesniku Sabora. Ukalkulisane cene ćemo u najskorije vreme izneti ovde na forumu. Takođe ćemo u najskorije vreme izbaciti ovde kompletan plan i program aktivnosti tokom ova tri dana okupljanja, sa svim detaljima, po ugledu na predhodno održani Sabor.

                Sa svime ćete biti upoznati do najmanjih sitnica, ali nam predstoje neki organizacioni razgovori i konsultacije sa nekim relevantnim ljudima, nakon čega ćemo znati i cenu koštanja kao i osmišljenu celu organizaciju održavanja ovoga Sabora.

                Veoma bi nam i izuzetno bilo drago u koliko bi se u sve ovo uključili i vlasnici tj. predstavnici i ostalih sličnih foruma. S toga, koristimo priliku da ih sve javno pozovemo, te da uzmu učešće i pridruže nam se u organizovanju i učestvovanju ovog svojevsnog okupljanja ljudi, njihovog druženja, razmene iskustava, upoznavanja i svemu onome što nije moguće ostvariti u virtualnom svetu i preko ovih naših kompjutera.

                Svesni toga da gro ljudi posećuje skoro sve slične forume, njihovi su članovi i učesnici u radu svih ovih foruma, sasvim je jasno da bi ih zapravo opet svi mi trebali i okupiti na jednom mestu!?.

                Zaboravimo bar ovoga puta na bilo kakvu konkurenciju ili bilo šta sličnome, jer nema u ovome nikakve konkurencije! Svi smo mi sasvim obični ljudi, ma gde i na kom forumu delali ili se družili.Zahvaljujemo se unapred na saradnji sa drugim forumima slične sadržine.
                Mi smo našu ponudu svima i ovako javno saopštili, daljnja odluka je na njima, da li će nam se pridružiti i zajedničkim snagama ući u organizaciju jednog zajedničkog sabora, gde su pre svega i na prvom mestu sami učesnici ili svi članovi ovih naših foruma!? Zahvaljujemo se unapred na razumevanju, polazeći pre svega od samih motivima okupljanja svih nas a to je - neformalno druženje ljudi bez ikakvih pritisaka ili nečega sličnome.
                unapred svim vlasnicima srodnih foruma!!


                Toliko za sada kao informacija po pitanju Sabora 2014 godine.

                Molimo Vas da sve Vaše sugestije, ma koje prirode oko održavanja Sabora, ovde nama javno sugerišete kako bi smo i na taj način imali neke smernice kako da ovaj Sabor učinimo što boljim, osmišljenijim i sadržajnijim.
                još jednom unapred, svim članovima ovog foruma i našim kolegama sa sličnih foruma, na konstruktivnim predlozima i učešću na organizaciji ovog našeg okupljanja!


                Organizacioni odbor "Sabora forumaša - Zakopano blago 2014" (koji nije definitvno sačinjen članovima ovog odbora) .
                Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

                Komentar


                • #9
                  Odg: Sabor forumaša "Zakopano blago 2014"

                  Odlicna vest, bilo bi lepo imati u svom odmoru jedno, vec isplanirano druzenje ovakvog tipa.
                  Svidja mi se sto je ovo pre svega sto jedan jako srdacan i otvoren poziv unapred hvala sto ce te moci da izacete skoro i sa detaljima organizacije.
                  Skoro cu u Srbiju i itekako sam zainteresovan, pozdrav.

                  Komentar


                  • #10
                    Odg: Sabor forumaša "Zakopano blago 2014"

                    Прелепа вест !!!
                    Све честитке организаторима Сабора 2014. на доброј вољи да поново организују једно прелепо дружење које је прошли пут неке од нас заобишло због сасвим тривијалних разлога.
                    Наиме, мене лично је прошли Сабор "омашио" зато што сам у термину његовог одржавања био на летовању, али, овогодишњи најављени саборски термин првог викенда месеца августа би ми савршено одговарао.
                    Надам се да ће се организатори одлучити баш за тај термин.
                    У сваком случају, ја лично сам више него заинтересован.
                    Поздрав!
                    Sneshko

                    Komentar


                    • #11
                      Odg: Sabor forumaša "Zakopano blago 2014"

                      Pa pošto sam i ja iz Krivelja računaj na mene obavezno,a i nije mi daleko.

                      Komentar


                      • #12
                        Odg: Sabor forumaša "Zakopano blago 2014"

                        Orginalno postavljeno od kokoran Pogledati poruku
                        Pa pošto sam i ja iz Krivelja računaj na mene obavezno,a i nije mi daleko.
                        Ma imaćeš ti deo obaveza na Saboru, kakav samo dolazak
                        Čoveku su potrebni i prijatelji i neprijatelji da bi ga ranili: jedni da ga kleveću drugi da mu to jave

                        Komentar


                        • #13
                          Odg: Sabor forumaša "Zakopano blago 2014"

                          Tesko ce ovaj Sabor da protekne bez mene i mojega Svrliskog Labuda.

                          Komentar


                          • #14
                            Odg: Sabor forumaša "Zakopano blago 2014"

                            Куд сви, ту и ја. Само од Бога здравље да је.

                            Komentar


                            • #15
                              Odg: Sabor forumaša "Zakopano blago 2014"

                              Da smo zivi i zdravi, a i ako ide sve po redu(boze zdravlje), vidimo se na saboru

                              Uz Tecu(vodic) nema brige

                              Komentar

                              Radim...
                              X